0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #20 -: Юни 09, 2009, 12:29:08 pm »
Добро утро и от нас! Спорна седмица на всички!
Ние се завърнахме от нашето родно, Черно моренце, изкарахме си страхотно, но най-доволна остана Вероника, която си намери много нови другарчета. Най-голямо удоволствие обаче и достави ровенето из пясъка с лопатка и кофичка. Относно темата с банските - аз и бях купила един за собствено удоволствие, махахме го когато я вкарвахме в надуваемото басейнче, пълно с вода. Оставяхме я или по памперс, или съвсем голичка. Къпането след плаж ставаше в душ кабината, с малко повече предпазливост, тъй като е много трудно да се удържи от подхлъзване едно малко, швъквливо червейче :) Прилагама доказателства към морското досие на Вероника:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #21 -: Юни 09, 2009, 13:42:30 pm »
Оле, ама как сте наредили всички втори линийки, да ги докарате до края много леко. Аз за малко се разминах с мойта, но другия път ще държа здраво  :wink:
И ние вече имаме първия плаж, и първите нощи с по 1-2 събуждания само. Дано да си спинкат така и занапред.
Я кажете мнението си за каишките за прохождане и каква марка. Че ми е много трудно да държа двамата за ръце, поради простата причина че ме дърпат в различни посоки, уж не са рачета пък...  :lol: Малко им остава да проходят, обаче ги е страх да се пуснат, все ми търсят ръцете, като не се усещат стоят и правят крачки сами.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #22 -: Юни 09, 2009, 14:38:44 pm »
Благодаря, за пожеланията! Днес нещата изглеждат по-добре... закуси няколко солети забодени във филиика намазана със сирене като преди това старателно облиза сиренето отгоре и ;).

Джази, дано и твоите хлапета са по-добре вече!

Ани4ка, много е сладка Рони на плажа :)

Мими, аз купих за Ели каишка, но така и не я ползвахме, защото почваше да пищи и реве като и я сложех. Иначе е на "Safety 1st". Ти в София ли си, ще ти я дам за проба, да видиш дали ще е одобрят момчетата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #23 -: Юни 09, 2009, 14:44:35 pm »
Благодаря, Гери, бих се възползвала, но за съжаление сме във Варна.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #24 -: Юни 09, 2009, 15:13:33 pm »
е не е чак за голямо съжаление :lol: :lol:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #25 -: Юни 09, 2009, 15:32:54 pm »
е не е чак за голямо съжаление :lol: :lol:
:lol: :lol:  :lol:
За съжаление в конкретната ситуация, иначе въобще не съжалявам  :wink:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #26 -: Юни 09, 2009, 16:54:47 pm »
Офффф...ама съм и аз отвеяна! Момичета, много се извинявам, че в тази тема съм пуснала тези сники, съвсем изключих за Галерията...  :oops:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #27 -: Юни 09, 2009, 17:19:38 pm »
Мими, аз и до Варна ще ти я пратя, но другата седмица, че сега сме още заразни и си стоим в къщи. Така, че ако искаш пиши ми на лични, аз като писмо ще ти я пратя и ще ти я донесат у вас. А, че си във Варна хич не е за съжаление ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #28 -: Юни 09, 2009, 20:58:06 pm »
Гери, благодаря ти, но не искам да те ангажирам с двете деца да се занимаваш, знам какво е. Ще купя 1 пък ще видим дали ще трябва да взимам още 1. Ако не им хареса, имаме 2 по-малки бебета, ще ги подаря на тях. Просто ме интересуваше има ли полза и дали са удачен и удобен вариант, защото тези които гледах са тесни отпред и се притеснявам да не ги прежулят.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #29 -: Юни 09, 2009, 21:57:22 pm »
Мими,
братовчедка ми е с дете на 1,2 мес.
на 11 месеца и взе каишки за прохождане/детето беше почти проходило/ и сега го оценява като грешка.
Малката все още не може да ходи стабилно.
С каишките чувства опора на гърдите и се навежда напред и сега вече без каишки не може да свикне да стои напълно изправена,защото е свикнала отпред нещо да я държи, на което може да се облегне и губи равновесие.
Не че няма да проходи, но може би се забави процеса точно от използването им.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #30 -: Юни 10, 2009, 00:36:44 am »
Гери, благодаря ти, но не искам да те ангажирам с двете деца да се занимаваш, знам какво е. Ще купя 1 пък ще видим дали ще трябва да взимам още 1. Ако не им хареса, имаме 2 по-малки бебета, ще ги подаря на тях. Просто ме интересуваше има ли полза и дали са удачен и удобен вариант, защото тези които гледах са тесни отпред и се притеснявам да не ги прежулят.
Три вида имаХ /подарих ги вече на желаещи/ - обикновени от Иилиянци, на Калпол бейбис /нещо подобно/ и на Чико. Не става за прохождащи или току-що прохождащи деца. Баба му успешно удържаше баланса, ама аз на два пъти така го пльоснах с тия каиши, че ги забравих. Според мен по-добре за ръка, отколкото с каишки.

Радвам се за успешникя ДРЗ! Повече такива дни за повече щастливи родители и усмихнати бебета!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #31 -: Юни 10, 2009, 02:11:16 am »
Мими, не съм ползвала каиши, абсурдно е с две деца сама и с каиши. Поне това е моето мнение, те пак ще те теглят, ще нервничат, лягат по земята  8) И за ръка не става. По тази причина не излизам сама с тях все още, или се возим в количката за кратко или само ако баща им е с нас, и то вечер или уикендите. Единствено ги  свалям сама по стълбите в яслата, справям се естествено, скачат, падат, стават, два етажа се мъкнем и това е :lol:.

При мен хубавото беше, че проходиха зимата, когато навън не става за разходки, и така си проходиха сами, без проходилки пълзейки и подпирайки се по мебелите. Това не ми беше грижа въобще. Сега тепърва се почват трудностите, когато откажат да се возят в количка  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #32 -: Юни 10, 2009, 14:13:46 pm »
Благодаря ви за мненията! Аз докато разпитам и те вече се пускат и правят по 4-5 крачки  :lol: , май прощъпулник трябва да правя. На мен точно за навън ми трябват, защото излизам сама, няма на кой друг да разчитам и вече ако не спят не искат в количката. Затова излизам и за спането им следобяд само, но ми се искаше повече време да сме навън,но явно ще е мисия невъзможна. Ще белим колена и носове и това ще е.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #33 -: Юни 10, 2009, 17:38:15 pm »
Да оздравяват болните дечица!

Мише, стискам палци на феталната да ви зарадват с хубави новини за едно здраво бебче :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #34 -: Юни 10, 2009, 17:56:25 pm »
Браво на децата,гледай как бързо напредват за 2-3 дни.
Аз също имам каиши но само си ги разнасям в количката.Мисля, че са по скоро след като проходи детето /по сигурно/ с тях да го придържаш ако залитне да не падне.Но така пък как ще се научи да се пази само.За това и не ги ползвам. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #35 -: Юни 11, 2009, 09:55:30 am »
:P Ани4ко, :balk_101: Веронката съща плажна нимфа!
Браво, радвам се че добре сте си изкарали.
А хотела как беше, обслужването, храната?
Водата по това време ставаше ли за къпане или и топлехте в басейнче?

Момичета, на нас ни е първо море с Митака давайте идеи за всичко най-необходимо!
Аптечката днес я допълвам с разни илачи, за капки за уши ме подсети Джошката.
Не искам да съм неподготвена в чужда държава.
И аз кат Мари питам, как предотвратявате повръщането на децата в колата?
Ние сме имали само един инцидент, но още ми държи влага!

Цветенце  :hug2: ти как си? Липсваш ми тук, напоследък?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #36 -: Юни 11, 2009, 12:59:49 pm »
Мише, страхотно да си прекарате на морето  :D
Я ме светнете мен по овъпроса за прощъпулника. Кога се прави - като направят крачки или като започнат да ходят стабилно? Питата аз ли тртябва да я меся или може купена (все пак с двама звяра в къщи малко е проблем времето за месене)? Какво точно представлява цялата работа? Имам някакъв спомен за наредени предмети, ама дотам. Благодаря ви предварително!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #37 -: Юни 11, 2009, 13:02:02 pm »
mishanta Ще споделиш ли какво има в аптечката за път. И ние сме решили да водим Андрея на море в Гърция, но септември. А аз изобщо не съм се замисляла по този въпрос  :oops: Може би защото досега и не сме боледували  :)


*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #38 -: Юни 11, 2009, 13:47:16 pm »
Мише,
от хотела сме много доволни. Изключваме само строителството, което за всички бързо построени нашенски хотели търпи забележки :) Обслужването беше добро, храната разнообразна - аз с чиста съвест на бременна жена си пълнех чиниите от всички видове храни. За Вероника също имаше различни супи всеки ден, плодове... Най-доволни сме обаче от плажната ивица - чиста вода, чист пясък, достатъчно разстояние между шезлонгите. Не знам как е през пиковите юли и август, защото още в началото на юни хотелът беше пълен  8O . Абе за 390 лв за двама, за 6 дена всичко беше повече от добре :) Водата беше студена първите дни, в детския басейн също, затова пълнехме надуваемото басейнче с малко морска вода и една 3-литрова бутилка от мин.вода, напълнена с гореща вода от хотела  :lol: Предполагам, че в Гърция водата ще е доата по-топла.
За това какво да носиш - аптечка и плажни принадлежности като имате, другото са подробности. На плажа носех шапка, вода са пиене, памперси и слънцезашитен крем. Също и тениска, ако задуха. За детето най-голямо удоволствие е цопането в басейнчето и ровенето из пясъка с кофички и лопатки  :) Каквото и да става, още първия ден ще видиш как ще ви протича ходенето на плаж. В крайна сметка отивате на цивилизовано място, ако нещо сте пропусали - и там би трябвало да го има ;)
Да се допълня - Стеримар умишлено не носех, защото разчитах на морската вода  :oops: Вероника взе, че предпоследния ден се разсополи нещо, явно от дългото стоене в басейнчето (иначе рев :) ) държахме я на слънце, а последния ден и плакнех нослето с вода от морето и на другия ден беше почти без сополи... Не знам дали има общо...

Пожелавам ви едно незабравимо море, без използване на аптечката и с много весели, морски снимки!
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 13:54:04 pm от ani4ka »
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #39 -: Юни 11, 2009, 13:48:46 pm »
Ако може и аз да кажа (Мишето може да се сети нещо), понеже постоянно пътуваме и взимам - Панадол, капки за уши, нос (освен стеримара), мазила за пъпки и червени дупета, риванол, Вентолин и сироп и капки за кашлица, лятото и Псило-балсам за ухапвания (Фуцидин Н за тежки ситуации). В общи линии това е.