0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« -: Юни 08, 2009, 10:48:03 am »
Добро утро на всички!

Много  :sunshine:, здрави деца и майки...

Още ме държи еуфорията от бургаските разкази,
представям си какъв трепет и вълнение е било на живо!
Още веднъж  :grouphug:Благодаря на всички допринесли да се случи ДРЗ 2009!
 :flower: Дони!

Тази седмица съм на фетална, и едни тръпки имам под сърцето.
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #1 -: Юни 08, 2009, 11:10:23 am »
Хубава седмица на всички!

Очаквам повече подробности за ДРЗ, поздравления за всички, които направиха това събитие възможно.  :)

Мише, и аз се вълнувам с теб!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #2 -: Юни 08, 2009, 11:15:19 am »
Хубава седмица и от нас! :lol:
Мише, всичко с бебчо ще бъде наред! :D
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #3 -: Юни 08, 2009, 13:02:13 pm »
Здравейте. Хубава седмица на всички. На мен ми е едно свито и притеснено. Записах Мия на една занималня за по 3 часа на ден за 1 месец и днес ни е първият ден. На нея мястото й хареса, поеха я там, тя се заигра и ние с баба й се измъкнахме. Тя си се смееше и се надявам да продължи така, ама ми е малко притеснено. За пръв път я оставяме сред чужди хора.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #4 -: Юни 08, 2009, 13:07:39 pm »
Прекрасна седмица и от нас.
Днес ставаме на 6 месеца  :D
Как бързо си минава времето  :lol:
Приготвям се след малко да и дам и първите лъжички пюре дано и хареса.


*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #5 -: Юни 08, 2009, 13:54:33 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас! :)

Мише, всичко ще е наред!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Малина, честита ви половин годинка!

Аз в събота следобед се простих с мисълта за леко минаване на шарката... Ели заспа в 5 следобед след целодневно подскачане, търчане и правене на бели и като се събуди към 8 вечерта цялата беше в пъпки (има на устната и по ходилата дори) и беше много кисела и мрънкаща и след половин час пожела да и облека пижамата и пак си легна. През ноща се буди с рев през час и вчера вече имах, мръсно, пъпчасало и постоянно ревящо дете, отказващо всякаква храна освен мляко. Освен това почна да се чеши, аз взех да я мажа с ментолов спирт, после тя сама вече си се мажеше... Вчера чак в 11 вечерта заспа, като през деня не беше спала. Снощи вдигна и температура и тая сутрин пак имаше, сега е по спокойна и дори изяде половин филийка със сирене и се надявам вече най-лошия етап да е минал...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #6 -: Юни 08, 2009, 14:00:26 pm »
Хубава седмичка и от нас!

meshko, бърза и безболезнена адаптация на Миа!
Малина, успех със захранването.

коки, питаше в миналата тема за ролята на тате в обучението за пишкане на момченцата... Ами на около 2г мъжът ми научи Дани, но дълго време ставаше само, ако ние го питаме дали има пиш. Казва си едва от 2г 9м. Редът на учене беше първо детска приставка за тоалетна, почти веднага и пишкане прав в тоалетната, качен на детско стъпалце. Гърнето почнахме на 2г 4м, и то заради тръгването на ясла, там са на гърненца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #7 -: Юни 08, 2009, 14:02:48 pm »
Мише, всичко ще е наред  :D

Гери, бързо да се оправя Ели  :crossfingers:

И ние имахме тежък уикенд  :( За щастие се разминахме с болницата (надявам се) и вече се подобряват децата. Намерих и кора от нар, днес ще дам и ще докладвам за резултата.

Хубава и здрава седмица на всички!

lb2f
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #8 -: Юни 08, 2009, 14:30:21 pm »
Нека всички дечица да оздравяват бързо и подновяват пакостите и игрите! Гери, Танче, нацелувайте малките сладурчета.

Мешко, дано да и хареса и бързо да се адаптира!

Мише, стискам палци за розови пантофки  :crossfingers:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #9 -: Юни 08, 2009, 17:48:08 pm »
:flower:Благодаря Момичета!
Важно е шушулче да е наред, цвета на пантофките е само тръпка!

Преди време питах за за степенка за пред мивката.
Вчера купихме от Джъмбо, качва се Миташки с малко помощ и мивката му е малко до брадичката,
но е в пъти по-добре, отколкото да го вдигам и придържайки да го мия.
Доста е широка и има гумени упътнения на крачетата против хлъзгане.

Танче  :hug2:, Гери  :hug2: да се оправят бързо децата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #10 -: Юни 08, 2009, 18:06:14 pm »
Хубава и по-прохладна седмица ви пожелавам!

Гери, Танче да оздравяват бързо дечицата!

Мише, знаеш  :hug2:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #11 -: Юни 08, 2009, 18:24:49 pm »
Весела седмица и от нас!

Благодаря и аз на всички,които направиха ДРЗ възможен!

Гери,Танче,бързо оздравяване на дечицата!

Мише,стискам палци всичко с бебчо да е наред!

Машко,дано да и хареса на твоята принцеса!

Аз водя Жорко на едни групи за игра тук в Белгия.Първият път стоя до мен почти през цялото време.Вторият път си игра,но все ме търсеше с поглед.След това вече се отпусна и сега хич и не ме търси,чак едвам си тръгваме.
<br />
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #12 -: Юни 08, 2009, 19:33:25 pm »
Хей, здравейте и от нас!

Мише, чакаш ново бебенце ли? Лека бременност, сладост моя, и на батко Митаче много целувки!

Момичета, влязох днес да прочета отзивите за ДРЗ и видях двете теми-за Бери и Луничка. Такова удоволствие за очите ми, страхотно чувствто!

Ние си бяхме в България преди месец с Алка , изкарахме си страхотно.Детето се оказа пътешественик и май ще обиколи повече държави от мен и татко си. Кажете какво давате против повръщане в кола? Самолетите и метрото ги понасяме, а колата и автобуса-не. Иначе растем и си правим всичките неща за възрастта, стягаме се за рожден ден скоро. Да чукам на дърво, не боледуваме тук много. Сложиха ни ваксини тукашни-менингитови и пневмококови и сестрата с право отбеляза, че от цялото пътуване и местене поне ползата е, че от всички имунизационни паспорти взехме максимума.

Всички дечурлига да оздравяват, да се адаптират към градините, малките да растат без колики и лесно да ядат, прохождащите да падат леко на пампитата си, а мамите и татковците да са усмихнати!
Alexandra
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #13 -: Юни 08, 2009, 19:35:55 pm »
Мари, липсваш...
Мише, тръпка, ама какваааааааааа :wink:
Аз вече ще ги купувам пантофките, така че, моля да не ми разваляш плановете. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #14 -: Юни 08, 2009, 19:55:39 pm »
А бе какви пантофи сте се юрнали всички да купувате, бре? Това са някакви "бременни" пантофи, като гледам!  :wink: Ох, толкова ми е хубаво да ви виждам! Толкова! ТОЛКОВА! Уайт, тъкмо си препрочетох темата с поздравленията за раждането на Александра. Ти там написа едно изречение, което, ако щещ вярвай, ми е едно от любимите в живота. Наумила съм едно нещо да напиша, да видим дали ще го скопосам готино. Дотогава, много целувки на всички и да се пазите, ей, да не ядете неумити салати и сурови месища, и децата да са здрави най-вече!
Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #15 -: Юни 08, 2009, 21:43:10 pm »
Ах, Мари , винаги успявяш да ме докоснеш!
Живот и здраве батко Митак ще има своето сладоледено близначе за 2рия си рожден ден!

Уайти, Надинко, момичета

Мешко :hug2: бързо адаптиране на Мия!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #16 -: Юни 08, 2009, 23:58:16 pm »
Хубаваи  здрава седмица ви пожелавам!
Гери, Таня да оздравяват бързо дечицата!

Мишанке,вече съм заплюла розово  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #17 -: Юни 09, 2009, 00:34:57 am »
Здрава и усмихната седмица!
Гери да минава леко шарката че в това горещото време много зор.Ива също имаше много пъпки-включително вътре в дудата и ушите.За чесането давах Фенистил капки и мажех с Псилобалсам.Преди него мажех с ментолов спирт.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #18 -: Юни 09, 2009, 00:45:25 am »
Мише, стискам палци.
Сигурна съм, че каквото и да е цветето, букетът ти ще бъде прекрасен, просто няма как да е иначе.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #19 -: Юни 09, 2009, 04:12:38 am »
Мишанта, поздравления!  :rainbow:

*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #20 -: Юни 09, 2009, 12:29:08 pm »
Добро утро и от нас! Спорна седмица на всички!
Ние се завърнахме от нашето родно, Черно моренце, изкарахме си страхотно, но най-доволна остана Вероника, която си намери много нови другарчета. Най-голямо удоволствие обаче и достави ровенето из пясъка с лопатка и кофичка. Относно темата с банските - аз и бях купила един за собствено удоволствие, махахме го когато я вкарвахме в надуваемото басейнче, пълно с вода. Оставяхме я или по памперс, или съвсем голичка. Къпането след плаж ставаше в душ кабината, с малко повече предпазливост, тъй като е много трудно да се удържи от подхлъзване едно малко, швъквливо червейче :) Прилагама доказателства към морското досие на Вероника:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #21 -: Юни 09, 2009, 13:42:30 pm »
Оле, ама как сте наредили всички втори линийки, да ги докарате до края много леко. Аз за малко се разминах с мойта, но другия път ще държа здраво  :wink:
И ние вече имаме първия плаж, и първите нощи с по 1-2 събуждания само. Дано да си спинкат така и занапред.
Я кажете мнението си за каишките за прохождане и каква марка. Че ми е много трудно да държа двамата за ръце, поради простата причина че ме дърпат в различни посоки, уж не са рачета пък...  :lol: Малко им остава да проходят, обаче ги е страх да се пуснат, все ми търсят ръцете, като не се усещат стоят и правят крачки сами.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #22 -: Юни 09, 2009, 14:38:44 pm »
Благодаря, за пожеланията! Днес нещата изглеждат по-добре... закуси няколко солети забодени във филиика намазана със сирене като преди това старателно облиза сиренето отгоре и ;).

Джази, дано и твоите хлапета са по-добре вече!

Ани4ка, много е сладка Рони на плажа :)

Мими, аз купих за Ели каишка, но така и не я ползвахме, защото почваше да пищи и реве като и я сложех. Иначе е на "Safety 1st". Ти в София ли си, ще ти я дам за проба, да видиш дали ще е одобрят момчетата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #23 -: Юни 09, 2009, 14:44:35 pm »
Благодаря, Гери, бих се възползвала, но за съжаление сме във Варна.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #24 -: Юни 09, 2009, 15:13:33 pm »
е не е чак за голямо съжаление :lol: :lol:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #25 -: Юни 09, 2009, 15:32:54 pm »
е не е чак за голямо съжаление :lol: :lol:
:lol: :lol:  :lol:
За съжаление в конкретната ситуация, иначе въобще не съжалявам  :wink:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #26 -: Юни 09, 2009, 16:54:47 pm »
Офффф...ама съм и аз отвеяна! Момичета, много се извинявам, че в тази тема съм пуснала тези сники, съвсем изключих за Галерията...  :oops:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #27 -: Юни 09, 2009, 17:19:38 pm »
Мими, аз и до Варна ще ти я пратя, но другата седмица, че сега сме още заразни и си стоим в къщи. Така, че ако искаш пиши ми на лични, аз като писмо ще ти я пратя и ще ти я донесат у вас. А, че си във Варна хич не е за съжаление ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #28 -: Юни 09, 2009, 20:58:06 pm »
Гери, благодаря ти, но не искам да те ангажирам с двете деца да се занимаваш, знам какво е. Ще купя 1 пък ще видим дали ще трябва да взимам още 1. Ако не им хареса, имаме 2 по-малки бебета, ще ги подаря на тях. Просто ме интересуваше има ли полза и дали са удачен и удобен вариант, защото тези които гледах са тесни отпред и се притеснявам да не ги прежулят.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #29 -: Юни 09, 2009, 21:57:22 pm »
Мими,
братовчедка ми е с дете на 1,2 мес.
на 11 месеца и взе каишки за прохождане/детето беше почти проходило/ и сега го оценява като грешка.
Малката все още не може да ходи стабилно.
С каишките чувства опора на гърдите и се навежда напред и сега вече без каишки не може да свикне да стои напълно изправена,защото е свикнала отпред нещо да я държи, на което може да се облегне и губи равновесие.
Не че няма да проходи, но може би се забави процеса точно от използването им.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #30 -: Юни 10, 2009, 00:36:44 am »
Гери, благодаря ти, но не искам да те ангажирам с двете деца да се занимаваш, знам какво е. Ще купя 1 пък ще видим дали ще трябва да взимам още 1. Ако не им хареса, имаме 2 по-малки бебета, ще ги подаря на тях. Просто ме интересуваше има ли полза и дали са удачен и удобен вариант, защото тези които гледах са тесни отпред и се притеснявам да не ги прежулят.
Три вида имаХ /подарих ги вече на желаещи/ - обикновени от Иилиянци, на Калпол бейбис /нещо подобно/ и на Чико. Не става за прохождащи или току-що прохождащи деца. Баба му успешно удържаше баланса, ама аз на два пъти така го пльоснах с тия каиши, че ги забравих. Според мен по-добре за ръка, отколкото с каишки.

Радвам се за успешникя ДРЗ! Повече такива дни за повече щастливи родители и усмихнати бебета!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #31 -: Юни 10, 2009, 02:11:16 am »
Мими, не съм ползвала каиши, абсурдно е с две деца сама и с каиши. Поне това е моето мнение, те пак ще те теглят, ще нервничат, лягат по земята  8) И за ръка не става. По тази причина не излизам сама с тях все още, или се возим в количката за кратко или само ако баща им е с нас, и то вечер или уикендите. Единствено ги  свалям сама по стълбите в яслата, справям се естествено, скачат, падат, стават, два етажа се мъкнем и това е :lol:.

При мен хубавото беше, че проходиха зимата, когато навън не става за разходки, и така си проходиха сами, без проходилки пълзейки и подпирайки се по мебелите. Това не ми беше грижа въобще. Сега тепърва се почват трудностите, когато откажат да се возят в количка  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #32 -: Юни 10, 2009, 14:13:46 pm »
Благодаря ви за мненията! Аз докато разпитам и те вече се пускат и правят по 4-5 крачки  :lol: , май прощъпулник трябва да правя. На мен точно за навън ми трябват, защото излизам сама, няма на кой друг да разчитам и вече ако не спят не искат в количката. Затова излизам и за спането им следобяд само, но ми се искаше повече време да сме навън,но явно ще е мисия невъзможна. Ще белим колена и носове и това ще е.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #33 -: Юни 10, 2009, 17:38:15 pm »
Да оздравяват болните дечица!

Мише, стискам палци на феталната да ви зарадват с хубави новини за едно здраво бебче :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #34 -: Юни 10, 2009, 17:56:25 pm »
Браво на децата,гледай как бързо напредват за 2-3 дни.
Аз също имам каиши но само си ги разнасям в количката.Мисля, че са по скоро след като проходи детето /по сигурно/ с тях да го придържаш ако залитне да не падне.Но така пък как ще се научи да се пази само.За това и не ги ползвам. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #35 -: Юни 11, 2009, 09:55:30 am »
:P Ани4ко, :balk_101: Веронката съща плажна нимфа!
Браво, радвам се че добре сте си изкарали.
А хотела как беше, обслужването, храната?
Водата по това време ставаше ли за къпане или и топлехте в басейнче?

Момичета, на нас ни е първо море с Митака давайте идеи за всичко най-необходимо!
Аптечката днес я допълвам с разни илачи, за капки за уши ме подсети Джошката.
Не искам да съм неподготвена в чужда държава.
И аз кат Мари питам, как предотвратявате повръщането на децата в колата?
Ние сме имали само един инцидент, но още ми държи влага!

Цветенце  :hug2: ти как си? Липсваш ми тук, напоследък?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #36 -: Юни 11, 2009, 12:59:49 pm »
Мише, страхотно да си прекарате на морето  :D
Я ме светнете мен по овъпроса за прощъпулника. Кога се прави - като направят крачки или като започнат да ходят стабилно? Питата аз ли тртябва да я меся или може купена (все пак с двама звяра в къщи малко е проблем времето за месене)? Какво точно представлява цялата работа? Имам някакъв спомен за наредени предмети, ама дотам. Благодаря ви предварително!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #37 -: Юни 11, 2009, 13:02:02 pm »
mishanta Ще споделиш ли какво има в аптечката за път. И ние сме решили да водим Андрея на море в Гърция, но септември. А аз изобщо не съм се замисляла по този въпрос  :oops: Може би защото досега и не сме боледували  :)


*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #38 -: Юни 11, 2009, 13:47:16 pm »
Мише,
от хотела сме много доволни. Изключваме само строителството, което за всички бързо построени нашенски хотели търпи забележки :) Обслужването беше добро, храната разнообразна - аз с чиста съвест на бременна жена си пълнех чиниите от всички видове храни. За Вероника също имаше различни супи всеки ден, плодове... Най-доволни сме обаче от плажната ивица - чиста вода, чист пясък, достатъчно разстояние между шезлонгите. Не знам как е през пиковите юли и август, защото още в началото на юни хотелът беше пълен  8O . Абе за 390 лв за двама, за 6 дена всичко беше повече от добре :) Водата беше студена първите дни, в детския басейн също, затова пълнехме надуваемото басейнче с малко морска вода и една 3-литрова бутилка от мин.вода, напълнена с гореща вода от хотела  :lol: Предполагам, че в Гърция водата ще е доата по-топла.
За това какво да носиш - аптечка и плажни принадлежности като имате, другото са подробности. На плажа носех шапка, вода са пиене, памперси и слънцезашитен крем. Също и тениска, ако задуха. За детето най-голямо удоволствие е цопането в басейнчето и ровенето из пясъка с кофички и лопатки  :) Каквото и да става, още първия ден ще видиш как ще ви протича ходенето на плаж. В крайна сметка отивате на цивилизовано място, ако нещо сте пропусали - и там би трябвало да го има ;)
Да се допълня - Стеримар умишлено не носех, защото разчитах на морската вода  :oops: Вероника взе, че предпоследния ден се разсополи нещо, явно от дългото стоене в басейнчето (иначе рев :) ) държахме я на слънце, а последния ден и плакнех нослето с вода от морето и на другия ден беше почти без сополи... Не знам дали има общо...

Пожелавам ви едно незабравимо море, без използване на аптечката и с много весели, морски снимки!
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 13:54:04 pm от ani4ka »
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #39 -: Юни 11, 2009, 13:48:46 pm »
Ако може и аз да кажа (Мишето може да се сети нещо), понеже постоянно пътуваме и взимам - Панадол, капки за уши, нос (освен стеримара), мазила за пъпки и червени дупета, риванол, Вентолин и сироп и капки за кашлица, лятото и Псило-балсам за ухапвания (Фуцидин Н за тежки ситуации). В общи линии това е.
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #40 -: Юни 11, 2009, 15:38:05 pm »
Ние миналата година водихме Ели до Гърция, тогава на 6 месеца беше и носех само един Панадол (ама тя беше много здраво дете, до годинката една хрема не е изкарала), но сега ще взема свещички за температура, за повръщане, прахчета за разстройство, и разни стандартни неща за превързване на ударено и охлузено.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #41 -: Юни 11, 2009, 17:02:29 pm »
Еййй :P безцени сте, знаех си!
Повечето неща които ще изредя са домашния арсенал -

панадол, нурофен, хексалгин, хидрасек, хидратин, ентерол,
ефералган свещички, риванол, спирт, някакви превързочни материални,
стеримар, капки за уши и нос,

Фенистил имам капки, за мазане дали да взема?
Накой ползвал ли е пантенол за изгаряне?
И какво да взема за обработване на рани?

Ани4ко, значи не са го развалили хотела, радвам се!
Догодина ще го имам в предвид!

Мими за прощъпулката, Миташа ходеше хубаво когато я правихме.
Питката я меси снаха ми и това което знам, трябва да е цяла погача.
Предметите каквито си решите, моя уБавец си избра едни мини танцувални обувки.
Целта е да са непознати предметите!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #42 -: Юни 11, 2009, 18:18:24 pm »

Фенистил имам капки, за мазане дали да взема?
Накой ползвал ли е пантенол за изгаряне?
И какво да взема за обработване на рани?
За мазане според мен Псилибалсама е много добър.
От пантенола съм доволна,но аз го ползвам много рядко защото Ива не ми изгаря-направо почернява и нямам проблеми.
За обработка на рани препоръчвам спрей LAEVO CORT-върши чудеса.Имаше едни антибиотични пудрички-не си спомням името,които също са много ефикасни.
Весело изкарване на морето и дано да не ти се налага да ползваш нищо от домашния арсенал!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #43 -: Юни 12, 2009, 01:50:57 am »
Благодаря  :flower:Момичета!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #44 -: Юни 12, 2009, 01:57:25 am »
Да кажа, че кората от нар помогна  :D Децата вече са добре и сега не смогвам да ги изхраня  :lol: Явно си наваксват  :lol:
Мари, липсваш ни!
Аничка, прекрасна е принцесата ти  :D

lb2f
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #45 -: Юни 12, 2009, 11:50:07 am »
Здравейте. Нашата първа седмица в занималнята се развива добре. Първите 2 дни учудващо за всички ни, Мия въобще не плака, влезе си спокойна, усмихната. Но това й беше като на шега малко, а на третия ден вече разбра, че работата е по-сериозна и започна да мрънка от вкъщи още и там като я оставям пак плаче. Казват ми, че трае само 2-3 минути и не го считат за рев. Налага се да я събуждам сутрин и е една кисела, та кисела. Не закусва, после огладнява, излизането от вкъщи е малък кошмар, защото ту й се пишка, ту не, ту ще яде, ту не и ей такива тревоги си имаме. Иначе там й харесва, забавлява се и като си тръгва е в прекрасно настроение.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #46 -: Юни 12, 2009, 12:14:15 pm »
Мише, благодаря!  :balk_21:
Пудричката да не е Топоцин?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #47 -: Юни 12, 2009, 12:44:21 pm »
Накой ползвал ли е пантенол за изгаряне?
И какво да взема за обработване на рани?
Мише, моето бързаче два пъти пари ръчички и пантенола свърши добра работа.
За рани бих ползвала добрия стар риванол.

Весело и безаварийно море на всички пътешественици :D
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #48 -: Юни 12, 2009, 13:33:33 pm »
За рани бих ползвала добрия стар риванол.

Абе и аз така мислех, но скоро бях на един курс на БЧК за оказване първа помощ на малки деца и там изрично ни предупредиха, че риванолът бил клетъчна отрова и не е подходящ за малки деца до 8г. Препоръчаха кислородна вода, обливане само, или леко доксване с мокро памуче, но не обтриване.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #49 -: Юни 12, 2009, 15:17:28 pm »
риванолът бил клетъчна отрова

 8O Верно?! Като дете редовно бях с жълти колене и лакти. И един спрей имаше за да хване раната по-бързо коричка. А кислородната вода не щипе ли ужасно?
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #50 -: Юни 12, 2009, 18:51:11 pm »
Здравейте и от нас, макар и още не оздравели.

За раните мислех да купувам спрей Оксикорт  /Oxycort/, че моят зверунгел е див и кисел тия дни и имаме доста ожулвания. Кислородната вода щипе, като бях малка от баща ми знам за нея, че често му се налагаше да я ползва. :wink:

Кажете за изпробвани и добри антибиотични капки за нос. Аз освен Гаразон други не съм ползвала.

Също да се подготвя, че идват дрискащите вируси, от къде се купува кора от нар и като как се предлага?

Приятно и безаварийно изкарване на морско почиващите и не само. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #51 -: Юни 13, 2009, 13:20:24 pm »
стефи съм :D
риванол за толкова малки деца не, това от ветеринаря го знам, не знаех обаче защо. навремето за раните баща ми ползваше кислородна вода, имаше розова вода, спирт, ракийка :wink: и прахче солфатиацол, сега май е топоцин.
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #52 -: Юни 13, 2009, 16:27:50 pm »

Също да се подготвя, че идват дрискащите вируси, от къде се купува кора от нар и като как се предлага?


Аз купих от билковата аптека. В 300 мл. вода, една чаена лъжичка кора. Вари се 30 мин. и се дава четири пъти на ден.
Да предупредя за тоя вирус, че нощес пак тичахме по доктори  :? Вчера Жорко се събуди със сух памперс. И през деня почти сух памперса. Вечерта едно гърчене с рев... Здраво се изплаших. Нищо не помага. Направихме среднощна обиколка на дежурните доктори. Финално, от вируса е и било нормално.

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #53 -: Юни 13, 2009, 16:37:37 pm »
вземете си за път ЦЯЛАТА домашна аптечка на детето, плюс термометър. и се информирайте къде е най-близкият лекар (за всеки случай).

ние изкарахме "чудно" море. по средата на престоя Мартин направи пневмония и край с плажа. абокат в ръчичката, два пъти на ден венозно антибиотик и така...
човек никога не знае от къде ще му дойде...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #54 -: Юни 13, 2009, 20:40:10 pm »
Мише, благодаря!  :balk_21:
Пудричката да не е Топоцин?
Да Миме точно Топоцин е!При нас много помага.


Кажете за изпробвани и добри антибиотични капки за нос. Аз освен Гаразон други не съм ползвала
Аз ползвам Виброцил.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #55 -: Юни 14, 2009, 00:06:06 am »
Джамата, съжалявам за почивката. Дано Марти се оправи скоро.

Пердето, освен Гаразон съм ползвала и Бивацин. Но нали се сещаш, че АБ-ни капки за нос действат тогава, когато на МБ се изолира бактерия и съответните антибиотични капки действат според антибиограмата.

Ние от сряда също сме болни. След преглед при педиатъра и УНГ консултация - вирусна инфекция. Детето се давеше от сополи и помпата за нос въобще не помага.
Та от Премама купих ето това: http://www.terraillon.com/product.asp?idproduct=109
Просто нямам думи! Вълшебно е и изсмуква  кави ли не гадости, които на по-малко дете няма как да изчистиш с помпата, а и Вики не реве толкова от него. Вярно, сто лева е /една позната ме обяви за малоумна, че съм купила такава "глезотийка"/, обаче отвсякъде си заслужаваше покупката.
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #56 -: Юни 14, 2009, 01:44:08 am »
Jazzy, това за варенето 30 минути на опаковката ли го пише? Сигурно става въпрос на слаб котлон, но пак ми се вижда много. Аз днес като споменах на майка ми, че търся кора от нар, се оказа, че тя била чувала и случайно е изсушила. Утре ще варя, че и ние сме с проблем последнита три дни.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #57 -: Юни 14, 2009, 02:56:39 am »
Ех Джам :(, да му минава бързо на Марти.

Съветите ви за аптечката се оказаха много ценни.
Допълних каквото липсваше, дано не се налага да използвам нищо от нея.
Термометъра също сложих, както и аутана и устройтво против комари.
Ние утре заминаваме на Юг,а следващия понеделник за Елада.

Феталната мина, чувствах се така все едно ми е за първи път.
Два дни не спах, такова притеснение и вълнение.
Бебето е наред и по всички показатели отговаря на седмиците.
Има една малка особенност на пъпната връв, която е по-скоро срещано изключение от правилото
и не бива да ни притеснява, но ще следим.
Живот и здраве ще сложим чифт розови пантофки до тези на Митака!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #58 -: Юни 14, 2009, 04:11:15 am »
Мишанта,   :pink_dust_1: :bori_010: :pink_dust_1:
По-горе видях, че си отворила темата за повръщане в кола и понеже и на нас напоследък взе да ни се случва, нека другите да кажат как се справят с това чудо.

*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #59 -: Юни 14, 2009, 12:41:04 pm »
Мишенце, много се радвам за вас  :D и дано всичко е наред до края. че и след това!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #60 -: Юни 14, 2009, 15:01:51 pm »
Ей, Мише, браво за розовите пантофки. Живи и здрави и безпроблемно пътуване и почивка.
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #61 -: Юни 14, 2009, 15:43:53 pm »
Jazzy, това за варенето 30 минути на опаковката ли го пише? Сигурно става въпрос на слаб котлон, но пак ми се вижда много. Аз днес като споменах на майка ми, че търся кора от нар, се оказа, че тя била чувала и случайно е изсушила. Утре ще варя, че и ние сме с проблем последнита три дни.

Аптекарката извади рецептата от една стара билкарска книга. Аз по принцип по-малко време варя, защото иначе става много стипцаво и не го искат децата.

lb2f
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #62 -: Юни 14, 2009, 16:34:57 pm »
Живот и здраве ще сложим чифт розови пантофки до тези на Митака! [/b][/color]
Ух, че хубаво! Стискам палци!

Здрави да са децата, за да е синьо лятото!
*
Re: Седмицата след ДРЗ 2009 08.06 - 14.06г.
« Отговор #63 -: Юни 14, 2009, 19:21:28 pm »
Момичета, дава ли някой на децата си Омега 3, алое вера, ленено масло и подобни? Дози, схеми, идеи към кого да се обърна за тези неща?
мерси предварително.