0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Бавно се отваря
« -: Април 01, 2006, 20:30:11 pm »
форума при мен. така ли е при другите чужбинки?
Бавно се отваря
« Отговор #1 -: Април 01, 2006, 20:35:30 pm »
Гостът е White_Raven и е в Англия ;)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Бавно се отваря
« Отговор #2 -: Април 01, 2006, 22:27:27 pm »
в интерес на истината и при мен е нещо доста бавно и мъчително днес...а съм в София....
сега дори и в чата не мога да влезна...
мислех, че е от нета ми...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бавно се отваря
« Отговор #3 -: Април 01, 2006, 23:02:28 pm »
Цитат на: minim
в интерес на истината и при мен е нещо доста бавно и мъчително днес..


И при мен е така момичета и момчета. Но не само от днес а от 2-3 дни. А с другите сайтове проблеми нямам. И имоушън иконите не ми отваря или ги зарежда само до половината.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бавно се отваря
« Отговор #4 -: Април 02, 2006, 20:54:09 pm »
Искам да ви кажа, че и при мен е така поне 5 дни. Викнах дори нетаджиите, но се оказа че не от тях .

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бавно се отваря
« Отговор #5 -: Април 03, 2006, 08:45:42 am »
Аз съм в София и нямам никакви проблеми.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бавно се отваря
« Отговор #6 -: Април 03, 2006, 10:13:07 am »
Вчера, близо час около 16,00 изобщо не успях да заредя сайта.
Други сайтове си работеха перфектно.
По-късно нямаше проблем.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Бавно се отваря
« Отговор #7 -: Април 03, 2006, 10:26:12 am »
И при мен проблема е същия,не мога да вляза в сайта от няколко дни , влизам от някакъв линк в google :roll:
*
Бавно се отваря
« Отговор #8 -: Април 03, 2006, 17:32:06 pm »
Цитат на: neva
И при мен проблема е същия,не мога да вляза в сайта от няколко дни , влизам от някакъв линк в google :roll:


Здравейте,
сайта може да се вижда през един от следните адреси:
zachatie.org, zachatie.com и wearethebest.info.
И трита адреса са вече напълно функциониращи към новия хостинг - репликацията на DNS записите е напълно завършена.

Преди около 2 седмици се преместихме на нов сървър като сменихме хостинг компанията. Впечатленията ми от новата хостинг компания са:
1. Цената е много добра
2. Машините им наистина са близо 99% uptime
3. Имат малки проблеми с Java-та, но аз ги ръчкам веднага щом забележа проблем и засега се оправят в рамките на 5-10 минути след това.
4. Свързаноста им с българския интернет е 1 гигабит (страхотна).
5. Свързаноста им към международния интернет е 64 кбпс което е много малко в сравнение с предишния ни доставчик.
6. Съпорта им е на добро ниво - дори и след пожара в евро нет нямахме никакви загуби на данни, а календара се вдигна няколко часа след като евро нет пуснаха електричеството.
7. Правят ежедневни архиви на всичко което е на машините им.

Проблеми са слабата свързаност навън, и това че все още набират клиенти за машината на която се помещават календара и сайта. Поради това се налага понякога рестартиране на сървисите и/или спиране на сайта за известно време. В момента в който този сървър се напълни с необходимата бройка потребители сървъра ще се стабилизира и голяма част от проблемите със спирането на сайта ще намалеят.

Горе долу това са причините за спиранията на сайта и на календара.
Днес лично аз не съм забелязал проблем нито със сайта нито с календара.
А да, и от местата от които аз ползвам сайта (от БГ) свързаноста ми е прилична и сайта работи доста бързо.

Поздрави
*
Бавно се отваря
« Отговор #9 -: Април 03, 2006, 23:06:24 pm »
Beast,благодаря ти  сега е много по-удобно :wink:
*
Бавно се отваря
« Отговор #10 -: Април 07, 2006, 05:40:24 am »
Цитат
5. Свързаноста им към международния интернет е 64 кбпс което е много малко в сравнение с предишния ни доставчик.


Наистина доста бавно! Зная, че сайта е български и ориантиран към потребители от България, но все пак 64 кбпс само  :cry: :(  
Не искам да съм досадна, но случайна новата хостинг компания няма план ли план за повишение на международния интернет !?  :wink:
*
Бавно се отваря
« Отговор #11 -: Април 07, 2006, 12:35:40 pm »
Цитат на: do

Наистина доста бавно! Зная, че сайта е български и ориантиран към потребители от България, но все пак 64 кбпс само  :cry: :(  
Не искам да съм досадна, но случайна новата хостинг компания няма план ли план за повишение на международния интернет !?  :wink:

Говорих с доставчиците за международния трафик и те ми казаха че досега няма случай тези 64 кбпс да са били на 100% запълнени - което означава че забавянето не е от тесния канал :-(
Най вероятно свързаноста на евро нет навън не е добра по принцип.
Какво ти е впечатлението от ползването на календара? Смяташ ли че той работи по бързо от сайта или са почти еднакви. Поне да изключим като фактор софтуера на форума ако е еднаква скороста отвън.
Аз лично забелязвам на номенти забавяне във форума макар че интернета ми към евро нет е все едно почти в локална мрежа дърпам от там с около 3-4 МБ/с и имам малки съмнения че по принцип форума си плачи за подмяна.
*
Бавно се отваря
« Отговор #12 -: Април 07, 2006, 14:30:12 pm »
Аз нищо не разбирам от скорости и връзки в нета, но откакто го преместихте, да влезеш във форума се превърна в надбягване с нервите ми.
Началната страница и самият форум се зареждат много бързо, но подфорумите и темите са някакъв ад. Днес например ми отваря една тема 10!!!!!!!!! минути :x  :x  :x

Само се оплаквам. не знам дали ако има проблем, той може да се оправи :?
*
Бавно се отваря
« Отговор #13 -: Април 07, 2006, 16:23:56 pm »
Преди календара беше много бавен, но сега и форума и каледара са много бавни! На моменти дори нямам нерви да изчакам сайта да се зареди. Аз имам проблем с някой бг страници, но вероятно причината е, че съм доста далеч.Но преди Зачатие беше значително по-добре. Иначе нета ми е 100 мбпс и засмуква почти всичко.
Интересно ми е защо се получава така!? :o
*
Бавно се отваря
« Отговор #14 -: Април 07, 2006, 19:38:32 pm »
Цитат на: do
Преди календара беше много бавен, но сега и форума и каледара са много бавни! На моменти дори нямам нерви да изчакам сайта да се зареди. Аз имам проблем с някой бг страници, но вероятно причината е, че съм доста далеч.Но преди Зачатие беше значително по-добре. Иначе нета ми е 100 мбпс и засмуква почти всичко.
Интересно ми е защо се получава така!? :o

Значи проблема е в свързаноста на евро нет към света. За съжаление можем само да се надяваме да се подобрят нещата. Ние сме клиенти на фирма която купува интернета от евро нет и няма как да ги накараме да сменят доставчика си.
Все пак аз ще им кажа за този проблем и дано евро нет подобрят услугата си.

Поздрави
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бавно се отваря
« Отговор #15 -: Април 08, 2006, 13:46:05 pm »
Днес минимум 3 часа нямах достъп нито до форума, нито до календара. Всички други сайтове работеха перфектно, дръпнах си и филм за половин час, Пингва се сървъра, явно апачето го нямаше.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Бавно се отваря
« Отговор #16 -: Април 08, 2006, 22:01:18 pm »
Цитат на: ultra
Днес минимум 3 часа нямах достъп нито до форума, нито до календара. Всички други сайтове работеха перфектно, дръпнах си и филм за половин час, Пингва се сървъра, явно апачето го нямаше.

Днес евро нет бяха осрали пейзажа. Имали са срив във фермата - сървърите на всички които са в евро нет бяха извън мрежата даже и на гото.бг българските сървъри са там и ги нямаше също.

Има и още нещо. Днес говорих с адмните на ICN и се разбрахме да настояват да се оправи външната свързаност на евро нет. Така че всички момичета от чужбина на които сайта и календара м се зарежда бавно да пишат от коя държава се свързват за да можем да настояваме за оправяне на свързаноста с тези държави.

Поздрави
*
от ICN
« Отговор #17 -: Април 09, 2006, 12:05:29 pm »
Това получихме от хостинг компанията:
Цитат

Zdravejte,
Ot Evro.net ni uvedomiha v 17:12 chasa, che problema pri tiah e otstranen. Uveriha ni che vsichko veche e nared.


Поздрави
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Бавно се отваря
« Отговор #18 -: Април 09, 2006, 12:44:33 pm »
И аз от в4ера имам проблеми с влизането,ту се отваря от 1 път,ту ми дава 4е страницата не може да бъде отворена .А другите сайтове се отваряха в същото време
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Бавно се отваря
« Отговор #19 -: Април 09, 2006, 12:56:42 pm »
Цитат на: kareliya
И аз от в4ера имам проблеми с влизането,ту се отваря от 1 път,ту ми дава 4е страницата не може да бъде отворена .А другите сайтове се отваряха в същото време


И при мен е така от вчера, за първи път се случва.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6