0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
напълняване.
« -: Юни 01, 2009, 18:32:00 pm »
Здравейте, момичета!
Направо не знам какво да правя вече, напълнявам от въздуха  :lol: .Почти същото количество храна поемам, както преди, може и по-малко даже, но вече всичко ми е тясно.А непрекъснато съм гладна, едва се удържам, страшна работа.Та аз дори като бях бременна, до четвъртия месец бях качила 2-3 кг. и след аборта е нещо страшно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: напълняване.
« Отговор #1 -: Юни 02, 2009, 10:22:08 am »
Може да е от хормоните.
Не гладувай, а се храни рационално : по 5 пъти на ден, но по-малко /без тестяно и сладко/ и не вечеряй по-късно от 17:00.
Пий по 2л. вода на ден /не течности/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: напълняване.
« Отговор #2 -: Юни 02, 2009, 14:15:05 pm »
Здрасти Силве,

И аз съм така!!! :lol:
Последната консултация като бременна ми показа че съм 74кг а 30 дни след аборта бях 77кг.  И това при положение че се храних без хляб и сладко.
Вчера ходих при докторката да я питам защо така ми закъснява цикъла. Тя ме прегледа и ми вика близките 15 дни няма да дойде, ще го предизвикаме.
Така се получавало защото мозъка все още праща сигнал на яйчниците че матката е бременна. И за това продължаваме да дебелеем дори и след като сме загубили бебетата.
Аз от близо месец съм на дюканската диета и вече съм свалила 6 кила.
Сега съм 71кг. прецелила съм се в 60, понеже толкова бях на сватбата и много си се харесвах.
Правя и пилатес гимнастики сутрин.
Ако искаш пробвай. А и като се мушнеш в някой форум е много готско.
Успех Силве.
*
Re: напълняване.
« Отговор #3 -: Юни 02, 2009, 15:05:57 pm »
Силванченце, иди на ендокринолог. Аз имам такъв проблем и се оказа, че съвсем не е безобиден като отидох на ендокринолог. Причината при мен е висок инсулин.
*
Re: напълняване.
« Отговор #4 -: Юни 02, 2009, 21:48:50 pm »
Силванченце, иди на ендокринолог. Аз имам такъв проблем и се оказа, че съвсем не е безобиден като отидох на ендокринолог. Причината при мен е висок инсулин.


 yahoo_33 Подкрепям на 100%.
Не може почти нищо да не хапваш а да качваш кг.ей така от въздуха.Не протаквай проблема а иди на ендокринолог.
Аз мога да ти споделя как си реших проблема с килцата без да се ограничавам с количеството приета храна.
Та...сигурно си чувала за лунната диета.Тя изисква приема на вода,фрешове,чайчета.
Аз съм от тези ,които не могат да се ограничат чак до там само с течности за 24ч. и си импровизирах нещо като лунна диета.
Във фазите съм на супички,може и крем супички-на корем,таратор,айрян,сокчета,чайчета,прясно и кисело мляко.Хапвам си всичко без твърда храна.Това е.Отнема време с пасирането на супите ама туй да е.
Все се издържа 4 дни в месеца.През останалото време си хапвам каквото ми душа иска,обикновенно си ставам 1-2 пъти посред нощ да ям,но килограмите са бетон-не мърдат.

Малко дълго стана ама дано съм била полезна.
ПП И отиди на ендокринолог по-скоро. :bighug:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: напълняване.
« Отговор #5 -: Юни 10, 2009, 16:14:47 pm »
silvanchence, може да се дължи на стреса, който преживя.
Някои хора в тежки моменти спират да се хранят с дни, при други избива на непрестанен апетит.
Опитай ако искаш с разделно хранене. Хапвай повече зеленчуци, но не прекалявай с плодовете /аз лично от плодовете пълнея зверски/.
 
Иначе и аз съм фен на лунната диета. Онзи ден за 24 часа на течности свалих килограм. За 4 дни в месеца глад /пречистване на организма - карам само на вода, чай и кафе/ могат да се постигнат добри резултати. Освен това следващите дни нямам голям апетит, сякаш ми се свива корема и просто не огладнявам...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: напълняване.
« Отговор #6 -: Юни 11, 2009, 19:41:10 pm »
Не ми се яде вече толкова, гледам вечер да ям само салатка, но съм си 77 кг. и не свалям изобщо.

А откъде мога да си купя дънки и панталони, тъмни, ходих по Пиротска, но всички хубави модели са малки.В кои магазини има големички дрехи, знаете ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Ами някакво спортуване?
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2009, 10:42:40 am »
Силве, пробва ли някакъв вид спорт? Аз го имам същия проблем, да не кажа и същите кила почти. И след аборта напук почнах да ходя на народни танци, първо, щото много страдах от обездвижване, докато лежах "за задържане", и второ - защото действат много релаксиращо. Връщат ти радостта от живота. Не знам ти от кой град си, ама навсякъде има такива клубове за непрофесионалисти. И става голям купон. А с интензивното движение се връща и желанието да спазваш някакви ограничения хранителни, за да смъкнеш по-бързо.

Просто трябва да се направи нещо, за да смъкнем кила преди следващото забременяване.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: напълняване.
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2009, 11:05:09 am »
Имам моя теория за качването на килограмите. Аз за 3 години качих 10 кг. Винаги качвах кг след разочарование. Лятото имах трудни седмици, исках да се скрия от света, просто не издържах вече. И представете си напълнях още  и то през лятото  :(, това не ми се беше случвало. Не съм яла повече, основно карах на домати и краставици, логично беше да отслабна. Когато има "спад в енергията на тялото" се случва така при мен, хомеопатът ми каза, че мога да се възтановя чрез смях, положителни емоции, качване на високо в планината далече от хора и така, нищо революционно, даже е много просто, но трудно се изпълнява.
*
Re: напълняване.
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2009, 11:51:24 am »
За две години и четири стимулации, нерви, стрес и какво ли още не, качих 10 кг. В лентичката ми ще видиш, че ги свалих за 6 месеца, без да гладувам и един ден. Препоръчвам ти разделното хранене. Аз в началото спрях соковете, безалкохолните, бялата захар, бялото брашно.....Сега си хапвам и от тях, но много рядко. Никакви хрупанки, кроасанчета, солети,чипсове, зрънчовци и подобни. Никакви активии с плодове.
Ако съчетаеш и със спорт.....далеч ще стигнеш :)