0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    liub40

повишени левкоцити
« -: Март 31, 2006, 19:22:57 pm »
Здравейте, на приятелката ми й правиха кръвно изследване от работата и резултат е че има левкоцити 25, а на колейките й левкоцитите са отрицателни. Тя (респ- и аз) се притесняваме какво значи това- дали е проблем и каква е нормата и колко трябва да е, за да е проблем? Моля пратетe ми отговор на liub40@abv.bg
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: повишени левкоцити
« Отговор #1 -: Март 31, 2006, 19:35:41 pm »
Цитат на: liub40
Здравейте, на приятелката ми й правиха кръвно изследване от работата и резултат е че има левкоцити 25, а на колейките й левкоцитите са отрицателни. Тя (респ- и аз) се притесняваме какво значи това- дали е проблем и каква е нормата и колко трябва да е, за да е проблем? Моля пратетe ми отговор на liub40@abv.bg


Ами Любчо щом си си направил труда да пишеш тук, и тук ще ти отговоря. Левкоцитите показват започващ или протичащ възпалителен процес в организма. Така че повишеното количество на левкоцити говори именно за това: протичащ възпалителен процес в организма. Причината обаче трябава да се търси каква е сами по себе си повишените нива на левкоцити в кръвта не показват точно къде е този възпалителен процес (проблем) в организма.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
повишени левкоцити
« Отговор #2 -: Март 31, 2006, 20:40:30 pm »
старлет права си - възпалителен процес, но къде е може да се каже с по-подробни изследвания.

Ако става въпрос за влагалищен секрет  си е притеснително.
Все пак понеже по програмите за трудова медицина се отбива номера и се пише едно към гьотере - да отиде на гиниколог без да казва за досегашното издледване и да иска микробиология на влагалищен и /ако е възможно т.е. ако на доктора му се отпускат талони и му се занимава/ цервикален секрет.

Любчо, темата ти не е за този форум. Ако модераторите решат да я преместят - търси я в другите, специализирани за женски проблеми.  Явно си загрижен за здравето на половинката си ,което е похвално и евала за това
Re: повишени левкоцити
« Отговор #3 -: Март 31, 2006, 20:50:51 pm »
Цитат на: liub40
Здравейте, на приятелката ми й правиха кръвно изследване от работата и резултат е че има левкоцити 25, а на колейките й левкоцитите са отрицателни. Тя (респ- и аз) се притесняваме какво значи това- дали е проблем и каква е нормата и колко трябва да е, за да е проблем? Моля пратетe ми отговор на liub40@abv.bg

Любчо, левкоцитите - разбрахме, повишени са, ама я кажи как е утайката (РУЕ или СУЕ). Възможно ли е наскоро мацката да е била леко настинала или нещо такова? Или в момента да е на път да се разболее?

Левкоцитите (белите кръвни клетки) са направени така, че се борят с различни инфекции - вируси, бактерии. Когато тялото има проблем с такива гадинки, съответно произвежда и повече левкоцити, за да се справи с нашественика. Затова се и повишават в кръвта.

Нормата за левкоцити е до 10. Цитираната от теб стойност 25 е сериозно много. Необходима е консултация с лекар - на първо време може с личния лекар.

И накрая - не знам къде да ти преместя темата, но определено не е за този подфорум.
повишени левкоцити
« Отговор #4 -: Март 31, 2006, 21:19:53 pm »
Цитат на: lady_11
Любчо, темата ти не е за този форум. Ако модераторите решат да я преместят - търси я в другите, специализирани за женски проблеми.  Явно си загрижен за здравето на половинката си ,което е похвално и евала за това

Лейди, като местим теми, винаги оставяме линк на мястото, където са били преди това. Няма шанс някой да не си е намерил темата ;)