0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,имам следния въпрос:
започнах да пия Естрофем 2 пъти по 1 хапче от 17 ден на цикъла ми-така ми го изписа Док.Може ли Естрофема да е причина за закъснение на цикъла ми?
Трябва ли да го спра ,за да ми дойде цикъла?
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #1 -: Май 31, 2009, 00:01:28 am »
и на мен ми го предписаха самоче от 1 ден на цикала а от 16 трябва да пия дуфастон :( :balk_144:
*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #2 -: Май 31, 2009, 00:03:38 am »
Аз не знам дали не съм се объркала нещо с това късно започване,но така ми ка за ДОК.Може ли заради това да не ми идва цикъла?
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #3 -: Юни 01, 2009, 01:11:16 am »
Аз мисля ,че трябва да го спреш за да ти дойде,но по-добре се обади на док.и си го питай за по-сигурно.Колко дни е закъснението?
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #4 -: Юни 01, 2009, 01:22:58 am »
Не спирай естрофема без да питаш док. Може да пуснеш тест за бременност също. :crossfingers:
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #5 -: Юли 03, 2009, 15:49:29 pm »
и на мен ми го предписаха самоче от 1 ден на цикала а от 16 трябва да пия дуфастон :( :balk_144:


Здравей !
И аз съм на естрофем и от 16 до 26 ден на Дуфастон ...
от  вече 7-8 месеца пия какви ли не неща за този мой цикъл и овулация..
(бях и на  от 5 до 9 ти ден  на клостилбегит..)

Имам проблем с овулацията.. ходя при д-р Коларов .. не знам  друг "добър" ендокринолог гинеколог...
имам намален естроген и LH  хормон... но това беше преди леченията на коларов...сега  не знам как е...
искам и бебе ... но ...
без овулация няма как да стане
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #6 -: Юли 16, 2009, 01:43:10 am »
Аз също пиех Естрофем 2mg 2пъти по 1 от пети ден на месечния цикъл ,а от 16 ден включвах и Дуфастон 2пъти х1 до 26 ден.След неуспешно ин витро доктора ми каза да спра лекарствата.
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #7 -: Юли 26, 2011, 07:52:05 am »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма Confused
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????само да допълня че на 8и9ден ми е изписан menogon 75 инжекции


Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #8 -: Юли 26, 2011, 11:01:53 am »
Когато се пие Естрофем от началото  по 2мг дневно и от 16 ден се дава Дуфастон, заедно с него не може да има овулация, дава се за подобряване на лигавицата преди инвитро, след почване на стимулация се спира, иначе няма да се образуват фоликули. Противозачатъчните съдържат Естрофем и Прогестерон в малки дози и така се спира овулацията
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #9 -: Юли 26, 2011, 16:45:56 pm »
Почва се с естрофем ли???Няма да има ову ако пия  Естрофем и клостилбегот???Утрогестан ще започна когато ида на уз и се докаже овулация


Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #10 -: Юли 26, 2011, 20:14:00 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????И на 8и 9ден инжекции menogon 75
Много ви моля ако знае някой какво ще повлияе този estrofem 2mg да ми каже че вече и аз незнам какво да мисля :(


Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #11 -: Август 19, 2011, 17:14:18 pm »
Когато се пие Естрофем от началото  по 2мг дневно и от 16 ден се дава Дуфастон, заедно с него не може да има овулация, дава се за подобряване на лигавицата преди инвитро, след почване на стимулация се спира, иначе няма да се образуват фоликули. Противозачатъчните съдържат Естрофем и Прогестерон в малки дози и така се спира овулацията
Само да споделя найстина този месец нямах ову другия месец няма да го пияяяя този естрофем!!!


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #12 -: Август 19, 2011, 20:03:32 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????И на 8и 9ден инжекции menogon 75
Много ви моля ако знае някой какво ще повлияе този estrofem 2mg да ми каже че вече и аз незнам какво да мисля :(

Извинявай мила, но щом се съмняваш в предписано на теб лечение и се допитваш до нета да го приложиш или не, не виждам смисъл от цялото това занимание  8O Не ходи по лекари, лекувай се сама ...


*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #13 -: Август 15, 2015, 17:44:12 pm »
Здравейте  момичета. Аз  имам следното запитване понеже съм пред чуденка -чета но нищо не намирам.Днес ми беше пункцията -благодарение на Бога ми извадиха 7 яйцеклетки от които 4 са добри,но има нещо друго което ме притеснява .Това са изписаните лекарства Estrofem,Prednison .Изобщо не зная за какво .Моля ако на някоя от вас  са изписвани преди трансфер , да ми разкаже или по-точно да ме информира за какво става въпрос  :oops: - БЛАГОДАРЯ
:) <3
*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #14 -: Август 15, 2015, 22:24:39 pm »
Барнабео, не можеш ли да се свържеш с лекаря си, за да го попиташ?

*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #15 -: Август 16, 2015, 08:22:02 am »
 :oops:   Tя вчера всичко ми обясни  моята доки, но проблема е там че аз бях след пункция(за първи път ми е) и от вълнение нищо не разбрах и сега ми е неудобно да и звъня защото днес е неделя а пункция ми беше в събота,затова се обръщам към вас ,макар че доколкото ми стана ясно от написаното тук във форума на всеки се изписват по различни причини
Успех на всички !!!
:) <3
*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #16 -: Август 16, 2015, 11:28:52 am »
След пункцията обикновено изписват медикаменти за поддръжка на лигавицата: естрогени (в случая Естрофем), прогестерон (Утрогестан, Дуфастон), понякога ЧХГ препарат (Прегнил).
В някои случаи лекарят може да назначи и кортикостероид (Преднизон), който потиска имунната система и респективно автоимунните процеси.
На мен са ми назначавали Медрол, пак кортикостероид, за понижаване активността на имунната система.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 11:32:19 am от marsi »

*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #17 -: Август 16, 2015, 14:40:55 pm »
 :( БЛАГОДАРЯ ти Марси за полезното инфо,но сега мен и друг въпрос ме дерзае и часовника тиктака а времето минава бавно .Не знам нищо още за моите ембриончета , нямам още инфо - в очакване съм а и на всичкото отгоре ми  извадиха и само 4 яйцеклетки , но слава на бога добри и с мъжки и с женски фактор сме , ще ми е нужен доста късмет. Благодаря и много успех ви желая !!!
:) <3
*
Re: Пиене на Естрофем и идване на цикъл
« Отговор #18 -: Август 17, 2015, 22:58:47 pm »
 :00001754: :00001754: :balk_5: И къметът беше на моя страна-разбира се  няма да бързам да се радвам,защото трансферт те първа ми предтои....за първи път правя ivf и много се вълнувам.Бях леко разстроена от минималния брой яйцеклетки,но днес когато разбрах че всички са вече ембриончета ми стана много мило на душата.Чувството наистина е уникално след две неуспешни бременности(извън маточна и вътрематочна,но ри не чух сърчицето на моето бебче)естествени но с много лош край.И сега се моля на Гопод поне на третата ми бременност да чуя едно туптящо сърчице-ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ МНОГО КЪСМЕТ И В НАЙ СКОРО ВРЕМЕ  ХЬБАВИ НОВИНИ :balk_190: :bbt: :bighug: :bori_001:
:) <3