0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #100 -: Май 27, 2008, 18:17:52 pm »
Момичета,може ли да направите някакъв коментар на какво може да се дължи ТАТ=380 (норма до 60) при положение, че останалите TSH, F3, F4, MAT са в норма? И кьде евентуално би могьл да е проблемът, ако има такьв? За момента докторите не му обръщат сериозно внимание, но мен все пак ме притеснява. Благодаря!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #101 -: Май 27, 2008, 19:28:19 pm »
Преди да забременея и при мен ТАТ бе 355,2. Всичко друго бе в норма. Тогава д-р Владимиров ме прати на ендокринолог. Трябва ехография на жлезата.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #102 -: Май 28, 2008, 08:50:23 am »
Здравейте момичета!
Нуждая се от помощ и може би успокоение...
ОТ 6 месеца съм с диагноза хипертиреоидизъм( ох, май я пообърках думата :oops:)
Ендокринологът ми изследва ТСХ - 1,69 при реф. 0,27-4,20. Това май е идеално.
Но когато ми пусна пкк нисък общ холестерол и някакви други нива и затова той ме накара да си изследвам ТЗ, ТАТ и МАТ.
Резултатът - Т3- 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
и МАТ 128,40 при 0-34 8O 8O 8O
Прави ми и ехография на щитовидната жлеза - нямам възли, но само микрокисти и някакви хипоехогенни зони.
От тогава пия тирозол 5мг, различни витамини - неуробекс, сега селеногин.
Той постоянно ме следеше - особено пкк, за да види как лекарството ми влияе.
И ми забрани бебеправене през тези 6 месеца :( :( :(
Бях се побълкала от рев и отчаяние, но после свикнах и взех да се надявам, че може да се оправят нещата по-бързо и след 2-3 месеца нещата да са по-добри..
Месец след месец го питах дали няма да ми пусне пак Т3 и МАТ, та да видим как и колко падат.
Но той все викаше, че нямало смисъл и ми пускаше другите хормони..
Най-сетне ми каза да пусна пак тези.
Той ми пусна ТСХ, а аз да си платя Т3, питах го за МАТ - той ми каза, че още дълго време МАТ ще ми е така и нямало смисъл, че нямало да има промяна.
Вчера ходих до лабораторията и си пуснах ТСХ, Т3 и МАТ  - на своя глава последното, но исках да видя как пада.
Днес си взех резултата Т3 от 8,07 сега е 4,30. :)
МАТ от 128,40 сега е 5 8O 8O 8O при реф 0-34
А най-лошото е, че ТСХ, който ми беше идеален сега е 3,20 :( :( :(
Лабораторните реф стойности са от 0,27-4,20, но аз знам, че вече новите изисквания са до 3 и особено за бременност трябва да е до 2..
Незнам какво става...
Чела съм малко и на листовката и на лекарството ми пише, че ако се предозира от хипер може да стане хипо, а при хипо ТСХ се покачва (поправете ме ако греша)
Много се притесних сега и се ядосах на лекаря. :x
Значи е трябвало по-рано да направим изследването и да ми спре лекарствата...
А сега какво - ще пия нови лекарства заради ТСХ и незнам - пак ли няма да бебеправим..
Омръзна ми вече това чакане - 6 месеца 8O - така се надявах вече нещата да са добре....
Милички, понеже съм нямала проблем с ТСХ и не съм много наясно - ще прочета пак, но искам да ви питам - с тези стойности сега може ли да опитваме и междувременно да пия лекарства както някои от вас.-
То аз ще го питам доки, но докато се видя с него ще се побъркам от притеснение...
Благодаря за изслушването.
Прегръщам ви силно и ви благодаря предварително за отговорите!
Хубав ден от мен!





"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #103 -: Май 28, 2008, 09:00:40 am »
За повишено TSH обикновенно се изписва Л-тироксин.
Него мисля че няма проблеми да го вземаш при опити за бебе и бременност.
Но все пак ендокринологът ти ще каже!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #104 -: Май 28, 2008, 09:13:45 am »
Може би и малко тъпичък въпрос ще задам, но то ми е от притеснение или незнам вече :oops: :oops: :oops:
Знам, че пролактина е стресовия хормон, но ТСХ влияе ли се от стрес...
Защото последния месец беше най-ужасния за мен, дори и в момента съм под ужасен и ежедневен тормоз и стрес - щом ми беше минала и мисълта за самоубийство 8O :? :(
Та дали ТСХ не се е повлияло от това?
Извинявам се за може би тъпия въпрос, но съм много притеснена :oops:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #105 -: Май 28, 2008, 12:57:39 pm »

Та дали ТСХ не се е повлияло от това?
Стресът влияе пряко на жлезата.В тази връзка е напълно вероятно.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #106 -: Май 28, 2008, 14:42:39 pm »

Та дали ТСХ не се е повлияло от това?
Стресът влияе пряко на жлезата.В тази връзка е напълно вероятно.

:balk_21: :balk_21: :balk_21:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #107 -: Юли 03, 2008, 16:32:30 pm »
Момичета и аз имам въпросче по темата. Има ли симптоми ако нещо не е наред със щитовидната жлеза, понеже като малка имах проблеми с нея и на какво по точно влиаят относно забременяването??? 
DSC00102
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #108 -: Юли 03, 2008, 18:14:30 pm »
Няма да е лошо да я провериш.Аз също като по-малка имах проблеми ,които уж се бяха решили.Наскоро се оказа ,че нещата никак не са ОК
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #109 -: Юли 03, 2008, 18:20:54 pm »
Няма да е лошо да я провериш.Аз също като по-малка имах проблеми ,които уж се бяха решили.Наскоро се оказа ,че нещата никак не са ОК

Да, потвърждавам че изследвания са необходими в случай , че преди е имало проблеми с щитовидната жлеза.
ПРи мен също уж се е била излекувала, но уви резултатите от сегашното ми изследване не са добри... :(


Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #110 -: Юли 03, 2008, 21:57:16 pm »
Здравейте момичета!
Нуждая се от помощ и може би успокоение...
ОТ 6 месеца съм с диагноза хипертиреоидизъм( ох, май я пообърках думата :oops:)
Ендокринологът ми изследва ТСХ - 1,69 при реф. 0,27-4,20. Това май е идеално.
Но когато ми пусна пкк нисък общ холестерол и някакви други нива и затова той ме накара да си изследвам ТЗ, ТАТ и МАТ.
Резултатът - Т3- 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
и МАТ 128,40 при 0-34 8O 8O 8O
Прави ми и ехография на щитовидната жлеза - нямам възли, но само микрокисти и някакви хипоехогенни зони.
От тогава пия тирозол 5мг, различни витамини - неуробекс, сега селеногин.
Той постоянно ме следеше - особено пкк, за да види как лекарството ми влияе.
И ми забрани бебеправене през тези 6 месеца :( :( :(
Бях се побълкала от рев и отчаяние, но после свикнах и взех да се надявам, че може да се оправят нещата по-бързо и след 2-3 месеца нещата да са по-добри..
Месец след месец го питах дали няма да ми пусне пак Т3 и МАТ, та да видим как и колко падат.
Но той все викаше, че нямало смисъл и ми пускаше другите хормони..
Най-сетне ми каза да пусна пак тези.
Той ми пусна ТСХ, а аз да си платя Т3, питах го за МАТ - той ми каза, че още дълго време МАТ ще ми е така и нямало смисъл, че нямало да има промяна.
Вчера ходих до лабораторията и си пуснах ТСХ, Т3 и МАТ  - на своя глава последното, но исках да видя как пада.
Днес си взех резултата Т3 от 8,07 сега е 4,30. :)
МАТ от 128,40 сега е 5 8O 8O 8O при реф 0-34
А най-лошото е, че ТСХ, който ми беше идеален сега е 3,20 :( :( :(
Лабораторните реф стойности са от 0,27-4,20, но аз знам, че вече новите изисквания са до 3 и особено за бременност трябва да е до 2..
Незнам какво става...
Чела съм малко и на листовката и на лекарството ми пише, че ако се предозира от хипер може да стане хипо, а при хипо ТСХ се покачва (поправете ме ако греша)
Много се притесних сега и се ядосах на лекаря. :x
Значи е трябвало по-рано да направим изследването и да ми спре лекарствата...
А сега какво - ще пия нови лекарства заради ТСХ и незнам - пак ли няма да бебеправим..
Омръзна ми вече това чакане - 6 месеца 8O - така се надявах вече нещата да са добре....
Милички, понеже съм нямала проблем с ТСХ и не съм много наясно - ще прочета пак, но искам да ви питам - с тези стойности сега може ли да опитваме и междувременно да пия лекарства както някои от вас.-
То аз ще го питам доки, но докато се видя с него ще се побъркам от притеснение...
Благодаря за изслушването.
Прегръщам ви силно и ви благодаря предварително за отговорите!
Хубав ден от мен!




Здравей,
аз също имам проблеми с жлезата, но хормоните са ми в норма. От твоя пост мога само да те посъветвам да смениш лекаря си. Явно не те следи достатъчно и ти му нямаш доверие. Имам приятелка с повишен ТСХ и си пиеше Л тироксин дори по време на бременност. Л тироксинът е хормон и дори ще ти помогне за забременяването, но само ако е предписан правилно и те следят по добре. Всяко нещо при прекалено големи или малки дози не е полезно. Стискам палци всичко да се нареди. При мен когато съм под стрес започва силно да ме боли лявата част на врата. Но като си изследвам ТСХ ми е в норми. Но явно при всеки е различно, определено стресът влияе.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #111 -: Юли 04, 2008, 18:55:29 pm »
аз веднъж съм изследвала ТСХ и тогава беше 3.3, всичко друго си беше в норма и въпреки този резултат забременях точно в месеца, от който е изследването
пи ли кафе преди да изследваш ТСХ?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #112 -: Юли 05, 2008, 03:30:11 am »
...Имам приятелка с повишен ТСХ и си пиеше Л тироксин дори по време на бременност. Л тироксинът е хормон и дори ще ти помогне за забременяването, но само ако е предписан правилно и те следят по добре.

Подкрепям!
За да не преписвам това, което вече съм писала много пъти, ето линк.
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #113 -: Юли 08, 2008, 02:57:17 am »
Здравейте,днес ходих на ендокринолог и искам да споделя и да ви попитам за мнението ви.През март преди първото ми инвитро в клиниката където ходя ми изследваха ТСХ и беше 5.2.Доктора ми предписа levothyroxine 0.05MG.След около 20 дни ми провериха ТСХ и беше 4.1.Казаха ми 4е щом е запо4нало да пада е добре и да продължавам да си взимам лекарството в същата доза.Изследваха ми и Free T3,Total T4 и ми казаха че те са в норма.И така инвитрото ми мина беше неуспешно.Аз продължих да си взимам лекарството и като отидох на консултация с лекаря той ми каза да отида на ендокринолог и ми даде името на една лекарка при която бих могла да отида(аз живея в САЩ).И така днес ходих,но не знам дали мога да се доверя на тази лекарка.Не ми прави ехография на жлезата,прегледа ме само с опипване.Каза ми 4е трябва да проверим нивото на ТСХ хормона и да го стабилизираме между 1 и 2.Аз я попитах дали няма да ми изследва и антителата а тя ми каза 4е  антителата показват дали си предразположен кам заболявания на щитовидната жлеза и независимо какви са резултатите от антителата това няма да повлияе на ле4ението което 6те ми предпише,важното било ТСХ да е добре,антителата дори и да са високи не подлежали на ле4ение.Предложи ми да ми пусне и МАТ тъй като те били от по голямо значение а за другите нямало смисъл да ми взима парите.А като ми опипва жлезата ми каза 4е няма изменения,само едната половина била малко по голяма от другата.
Това е историята ми много на кратко въпреки че поста ми стана дълъг и се извинявам ако съм ви досадила,но мислите ли че този преглед е достатъчен или трябва да се направи нещо повече.Благодаря ви предварително и успех на всички!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #114 -: Юли 08, 2008, 03:58:33 am »
Здравей, fci! Аз съм малко по-на север, Канада, и за жалост имам същите наблюдения! Изчитайки всички постове от България, и сравнявайки какво се прави там и тук, на този континент, мога да ти потвърдя, е и тук нещата са идентични! Не изследват фт3, а само фт4 и едните анитела, по този начин доста месеци ми трябваха, за да разбера, че имам Хашимото. Как ли не се опитвам да получа по-пълна передстава за проблема ми - не става! Затова лятото си идвам в България, с надеждата да успея да намеря добри специалисти, както и да разбера каква точно е диагозата ми, както и евентуално лечение, по възможност и дистанционно. Дано стане!
Успехи на тебе! Ако мога да съм ти полезна, искам да ти спомена, че в Щатите има лаборатории, които правят пълен тироиден панел изследвания. Аз намерих кои да ми вземе кръв, и я пратихме с куриер в една лаборатория! Ако искаш, пиши на лични, мога да ти дам координатите! Мисля че във Вашингтон беше.
Успех на теб!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #115 -: Юли 08, 2008, 17:16:43 pm »
fci, и аз съм в САЩ, но моите впечатления са други. Миналата година в края на септември дойдохме. Имахме една социална застраховка (HIP Family Health Plus. fci, може да си го чувала този план.) и с нея ходих на гинеколог и PCP. И при двамата давах кръв за изследване и от двете лаборатории са ми пуснали всичко, ТСХ, Т3 ъптаке и тотал, както и Т4 фрий и тотал.
Сега сменихме застраховката с такава, която покрива инфертилити (и нашия прикъндишън го приемат) и на консултацията в репродуктивния център изготвиха план, в който на първо място са включени няколко кръвни изследвания, вкл. и антитела Anti-TPO i Anti-TG.
Тази ендоркиноложка и на мен не ми вдъхва доверие. Ако имаш застраховка, използвай възможността да отидеш при друг специалист. Моята щитовидна жлеза я гледаха с ултразвук и MRI преди 2 години (тогава живеех в Германия), освен палпацията.
la bamba e споменала за лаборатории в САЩ, които изследват всичко, но аз мисля, че това до известна степен зависи и от лекаря. При мен гинеколога отбеляза на листа какво да се изследва. А PCP ми пусна пълни изследвания - 4 страници резултати.
Освен това, ако нямаш застраховка, може да са решили да ти "спестят" малко пари за лаборатория. Не знам...

Пожелавам ти всичко да е наред и да намериш по-добри лекари.

la bamba, успех и на теб в България. Дано да останеш доволна.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #116 -: Юли 10, 2008, 02:31:22 am »
Благодаря ти, cubbit! На това се надявам и аз! Успехи на теб! :hello: