0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #80 -: Януари 29, 2008, 18:03:39 pm »
Референтните стойности на ТСХ-то не ми се струват много коректни. Защото по новите стандарти са 0,4 - 4.2, даже някои лаборатории са с по-ниска горна граница.
Селена оказва положителен ефект на имуннат система, а Хашимото е автоимуннозаболяване. Също така подпомага функцията на сърцето и е антиоксидант. Аз стигнах до изследване на Щ хормони заради доста дълго продължаваща аритмия. Тогава излезе хипофункция на ЩЗ и Хашимото. Започнах приема на Еутирокс по схема първо два дни по 25 гами, после два дни по 50 гами и накрая стигнах до назначената ми доза 75 гами. Но в зависимост от това как се чуствам сега ги редувам 50 или 75 гами. Лятото например 75 ми идваше много и лекарката ми каза в горещините да го намалям на 50 гами. И така сега съм на 50 гами и селен по едно на ден, от който ми спря аритмията.
Малко дълго стана май  :oops:
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #81 -: Януари 29, 2008, 18:23:13 pm »
Моята док., ми назначи първата седмица 25 г., а след това да кача на 50. Тя смята, че най- добре е да тръгнем от малко и да покачваме количеството. Но въпреки, че видя и при предишното изследване високите стойности на антителата, не ми е давала др. лекарства. При другата ни среща, ще я попитам за Селена  :wink:
Благодаря за инфо..
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #82 -: Януари 29, 2008, 22:25:28 pm »
Благодаря, Евро
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #83 -: Януари 30, 2008, 10:07:33 am »
А как се правят изследвания на TSH, FT4, ТАТ, МАТ, за да се види, как върви лечението?
Трябва ли да се спре приема на Еутирокс, Метформин и Селен, за да се направят изследванията или просто кръвта се взема преди да се изпие дневната доза?
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #84 -: Януари 30, 2008, 10:10:26 am »
А как се правят изследвания на TSH, FT4, ТАТ, МАТ, за да се види, как върви лечението?
Трябва ли да се спре приема на Еутирокс, Метформин и Селен, за да се направят изследванията или просто кръвта се взема преди да се изпие дневната доза?


На мен ми казаха, че няма значение, защото това си е хормон с натрупване. Дали ще го пиеш или то ще се отдели от самосебе си няма значение. Но ако ще си по-спокойна дай кръв преи да си ги пила. Само гледай да е преди кафето :)
Упсех
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #85 -: Януари 30, 2008, 10:15:45 am »
Благодаря! :D
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #86 -: Април 24, 2008, 18:30:15 pm »
Zdraveite!
S ponijeno FT4 sam, no TSH e v norma , zapo4vam da piq L-tiroksin 25mg.I sam mnogo pritesnena ot vliqnieto varhu bebeto na ponigeniq hormon i ot strani4nite efekti na lekarstvoto.Pishete mi ako imate informatsiq
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #87 -: Април 26, 2008, 11:35:13 am »
Zdraveite!
S ponijeno FT4 sam, no TSH e v norma , zapo4vam da piq L-tiroksin 25mg.I sam mnogo pritesnena ot vliqnieto varhu bebeto na ponigeniq hormon i ot strani4nite efekti na lekarstvoto.Pishete mi ako imate informatsiq

Здравей,
Няма странични ефекти на лекарството и не е вредно за бебето. Вредно би било, ако не го вземаш и хормона не е в норма, защото това вличе в/у развитието на плода. Аз си следя хормона всеки месец и си контролирам дозата, ако се наложи, но за сега всичко е наред :)
Пожелавам ти успех и не се притеснявай!
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #88 -: Април 27, 2008, 19:02:00 pm »
 А вие кога си правите изследванията  като приемате л-тироксин?Сутринта преди вземането на кръв,явно не трябва.А предния ден трябва ли да съм вземала лекарството?
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #89 -: Април 28, 2008, 09:35:25 am »
А вие кога си правите изследванията  като приемате л-тироксин?Сутринта преди вземането на кръв,явно не трябва.А предния ден трябва ли да съм вземала лекарството?
И мен това ме интересува ,че трябва другата седмица да пускам пак TSH.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #90 -: Април 28, 2008, 09:47:31 am »
А вие кога си правите изследванията  като приемате л-тироксин?Сутринта преди вземането на кръв,явно не трябва.А предния ден трябва ли да съм вземала лекарството?
И мен това ме интересува ,че трябва другата седмица да пускам пак TSH.

Само в деня на изследването не се приемат лекарствата.
Предният ден си ги пиете.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #91 -: Април 28, 2008, 09:48:47 am »
А вие кога си правите изследванията  като приемате л-тироксин?Сутринта преди вземането на кръв,явно не трябва.А предния ден трябва ли да съм вземала лекарството?
И мен това ме интересува ,че трябва другата седмица да пускам пак TSH.

Само в деня на изследването не се приемат лекарствата.
Предният ден си ги пиете.
Благодаря!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #92 -: Април 28, 2008, 13:24:17 pm »
Пиете си лекарството нормално, само в деня на вземането на кръв го пия след самата процедура и задължително не пийте кафе преди даването на кръв, защото оказва влияние на стойностите!
Успех!
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #93 -: Май 19, 2008, 09:03:59 am »
Да попитам и аз- някой минавал ли е от едната крайност в другата, т.е. от TSH- 6.0/ноември/ ; 4.0 /февруари/; 0.6/март/ и сега 0.35/май/- като тази стойност е под нормата 8O.
Правя изследванията в една и съща лаборатория в която референтните стойности са - 0.4-6.2 mIU/ml
Това TSH започва да ме плаши :(
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #94 -: Май 19, 2008, 09:07:24 am »
Да попитам и аз- някой минавал ли е от едната крайност в другата, т.е. от TSH- 6.0/ноември/ ; 4.0 /февруари/; 0.6/март/ и сега 0.35/май/- като тази стойност е под нормата 8O.
Правя изследванията в една и съща лаборатория в която референтните стойности са - 0.4-6.2 mIU/ml
Това TSH започва да ме плаши :(
Пиеш ли някакво лекарство?
Консулирай се с ендокринолога си!
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #95 -: Май 19, 2008, 14:18:08 pm »
Аз забременях с ТСХ - 5.09, сега е 0.006
Пия Л-тироксин и на всеки 30 дни правя консултация с ендокринолог.
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #96 -: Май 19, 2008, 15:37:15 pm »
TSH- 6.0/ноември/ ; 4.0 /февруари/; 0.6/март/ и сега 0.35/май/- като тази стойност е под нормата 8O.
Посети ендокринолога си ,за да ти намали дозата на лекарствата...ако приемаш такива.
Вероятно жлезата е преминала от хипо в хипер функция.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #97 -: Май 19, 2008, 17:09:20 pm »
Аз забременях с ТСХ - 5.09, сега е 0.006
Пия Л-тироксин и на всеки 30 дни правя консултация с ендокринолог.
Ти с това ТСХ още ли вземаш Л-тироксин?
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #98 -: Май 19, 2008, 19:18:07 pm »
Аз забременях с ТСХ - 5.09, сега е 0.006
Пия Л-тироксин и на всеки 30 дни правя консултация с ендокринолог.
Ти с това ТСХ още ли вземаш Л-тироксин?

Да. Според моя ендокринолог, заради бебето е добре да се държи ниско ТСХ
Ще намалим дозата след като родя.
Нямам друг избор, освен да се доверя на специалистите. :)
*
Re: ВАЖНО - ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА
« Отговор #99 -: Май 26, 2008, 22:02:23 pm »
Решила да съм спирам тироксина ,защото от него се окосмявам.Мислите ли ,че ще е фатално(не правя бебе)?