0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #20 -: Юни 04, 2009, 13:27:29 pm »
Като казах причина имах предвид да е ходила някъде на семинар, конфернеция, нещо такова и затова.
Може , може. Аз забелязах , че на някои от новите пациенти предписва Интралипид за вливане на 4 седмици , при резултати по - добри от моите за NK. А аз трябва да вливам през месец - 8 седмици.
 Така че може и за ф.к. да се променя схемата на терапията , според нови изследвания за ефективността на терапията , например.
Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #21 -: Юни 04, 2009, 13:40:27 pm »
Като казах причина имах предвид да е ходила някъде на семинар, конфернеция, нещо такова и затова.
Може , може. Аз забелязах , че на някои от новите пациенти предписва Интралипид за вливане на 4 седмици , при резултати по - добри от моите за NK. А аз трябва да вливам през месец - 8 седмици.
 Така че може и за ф.к. да се променя схемата на терапията , според нови изследвания за ефективността на терапията , например.
Точно това имах предвид, защото аз си получих терапията точно след като доц. Конова отсъстваше от клиниката за около две седмици и после като чух моя док и така ми мина през ум, че може да е била някъде на семинар.
 :sorry: че оспамихме темата...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #22 -: Юни 04, 2009, 14:05:56 pm »
Nataly* , ако мутацията по MTHFR е хомозиготен носител по мутантен алел се налага прием на по - високата доза фолиева , най - добре л - метил фолат(мета).
 Ако е хетерозиготен носител , както е при мен , доц. Конова каза , че няма клинична изява и дори ми беше предписала по 1т. дневно неофолик(дори не е мета).
Аз обаче пия от неофолик мета по 2т. дневно в момента , а когато се подготвях за ИКСИто пих по 3т. дневно за всеки случай , провокирана от мнението на проф. Кременски.
 Хомоцистеин не съм срещала къде се изследва.
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел.
Това е моята мутация. Много се притесних от това, което прочетох в линка на Галя. Аз сега пия по 3 таблетки Неофолик Мета 0.4мг, но сама съм си назначила тази доза. Значи смятате, че щом е хетерозиготна няма смисъл да се пият 4мг фолиева?
Би било добре да се включи някое момиче, което е пациентка на Кременски, а не на Конова, за да направим съпоставка. :?
Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #23 -: Юни 04, 2009, 14:33:37 pm »
Много се притесних от това, което прочетох в линка на Галя.

Съжалявам, Nataly! Не съм искала да притесня никого. Според мен, това което пише в този линк е един вид някаква статистика, но всички знаем, че нещата в много случаи се случват не по статистика. При всеки е индивидуално. За това мисля, че е най-добре да избереш правилния лекар и да спазваш, това което той ти е казал.


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #24 -: Юни 05, 2009, 02:34:20 am »
Много се притесних от това, което прочетох в линка на Галя.

Съжалявам, Nataly! Не съм искала да притесня никого. Според мен, това което пише в този линк е един вид някаква статистика, но всички знаем, че нещата в много случаи се случват не по статистика. При всеки е индивидуално. За това мисля, че е най-добре да избереш правилния лекар и да спазваш, това което той ти е казал.
Няма за какво да се извиняваш :wink: Всяка една информация е полезна за нас, та била тя и стресираща. За да се подготвим по- добре и да обхванем възможно повече неща. Поне до колкото зависят от нас.
Re: Късна овулация и престаряла яйцеклетка!
« Отговор #25 -: Юни 05, 2009, 13:06:42 pm »
 И аз очаквам да се включи някоя пациентка на Кременски...