0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпрос за активна имунизация
« -: Май 30, 2009, 09:43:12 am »
Извинявам, се че пускам нова тема, но ми трябва спешно информация ако някой знае - как точно се нарича тази процедура ЛИТ или Активна имунизация на английски. Потърсих в Google, но искам да съм абсолютно сигурна. Има едно момиче, което идва за ДРЗ от САЩ и вчера се запознахме с нея. Тъй като работодателят й (застраховката й покрива всичко това) иска ако я направи да е в САЩ, но иска да сподели точно с лекаря си какво иска, а по обяснения какво точно представлява може да не стане ясно. (Има 3 опита, добър отговор, много и хубави ембриони на 5 ден всеки път, всички изследвания вкл. и имунология, но нито една имплантация).
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #1 -: Май 30, 2009, 09:59:49 am »
http://humrep.oxfordjournals.org/cgi/content/full/21/2/429
http://www.springerlink.com/content/hux1ev5u9y49ylnj/

това коректно ли е като обяснение да покаже?
« Последна редакция: Май 30, 2009, 10:05:01 am от cygnus »
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #2 -: Май 31, 2009, 01:52:31 am »
http://content.karger.com/ProdukteDB/produkte.asp?Aktion=ShowPDF&ArtikelNr=96125&Ausgabe=232300&ProduktNr=224170&filename=96125.pdf

http://www.ispub.com/journal/the_internet_journal_of_gynecology_and_obstetrics/volume_11_number_1_6/article/is_allogenic_immunization_before_and_during_pregnancy_more_effective.html

Cugnus, обяснението е коректно, аз само допълвам каквото още намерих, за съжаление повечето по-нови публикации са платени, успех на момичето  :)
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #3 -: Юни 01, 2009, 11:51:26 am »
cygnus , докколкото знам, в САЩ не се прави тази процедура.
Забранена е.
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #4 -: Юни 01, 2009, 22:38:50 pm »
И аz мисля, че е zабранена в САЩ активната имуниzация.
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #5 -: Юни 01, 2009, 22:50:43 pm »
Много ви благодаря за отговорите!
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #6 -: Юни 02, 2009, 04:46:56 am »
Сигнусче, казва се LIT = Leukocyte Immunization Therapy
Ето линк към всички фертилити наименования и съкращения на английски.
Иначе в щатите и тук в Канада правят IVIg.
Дано съм била полезна.
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #7 -: Юни 02, 2009, 07:35:26 am »
Мерси, океанче. Няма нужда от IVIg, защото показателите от имунологията, която е правила в Шер институт са добри и лекарите не й го препоръчват. Само аспирин, фраксипарин и кортикостероидния е прилагала. Сега чака резултатите от Плевен - дано да излязат до края на седмицата. Основният проблем е, че няма никаква изолирана причина. Предлагат й хачинг или донорска за следващ опит. но при такава добра реакция и брой ембриони на мен лично ми се вижда прибързано, но те си знаят.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 07:36:58 am от cygnus »
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #8 -: Юни 02, 2009, 11:40:34 am »
И при мен е нещо подобно.  :(
Правена ли е биопсия за оценка на имплантационните фактори?
Това е ново изследване, което не знам дали другаде в България се прави освен в Малинов. А в САЩ не знам къде го правят.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 11:42:27 am от alia_alia »
*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #9 -: Юни 02, 2009, 19:16:49 pm »
Едва ли го е правила, но предполагам, че на ДРЗ ще го обсъди.
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #10 -: Юни 03, 2009, 02:02:51 am »
Дони, в САЩ АИ е забранена, не се прави :(.
Май американките ходели в Мексико да я правят

*
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #11 -: Юни 03, 2009, 06:07:34 am »
Предлагат й хачинг или донорска за следващ опит. но при такава добра реакция и брой ембриони на мен лично ми се вижда прибързано, но те си знаят.

И на мен ми се вижда прибързано за донорска. Това изследване, за което alia_alia пише/ендометриална биопсия за имплантация/ дава отговор също и за наличието/активността/ на НК в ендометриума. Също може да направи PGD защото ембрионите може да изглеждат добри и да стигат до бластоцист, но да нямат потенциал или да са с генетични увреждания. Хетчинга е добра идея.
На ДРЗ нека обсъди всички тези въпроси с докторите. Дано и имунологията е готова до тогава.

Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #12 -: Юни 03, 2009, 12:09:15 pm »
И моят съвет е да направи ендометриална биопсия - тя наистина дава много информация, включва и някакви показатели за проблем с имплантация. Отделен е въпроса, че ако се открие проблем не се знае лечението дали ще повлияе, също както и вливането на имуновенин не винаги сваля високите НК - клетки :(
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #13 -: Юни 08, 2009, 14:33:57 pm »
Аз след дъжд качулка, но в сащ ЛИТ е доста популярно лечение, тъй като на практика там е измислено. Наистина в сащ е забранено в момента, но понеже имат развити центрове по имунологичен стерилитет и последователи на този метод, на много американки им го препоръчват и те ходят в мексико (близо до границата) да си правят ЛИТ. Тази информация имам от месеци следене на специализиран американски форум за имунологичен стерилитет.
Благодаря ти, Бени!







*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #14 -: Април 07, 2010, 17:02:40 pm »
Включвам се в стара тема, но няма смисъл да пускам нова.
Моля, ако някой има информация дали АИ се прави в България да ми пише.
Благодаря предварително на отзовалите се.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #15 -: Април 08, 2010, 10:38:16 am »
crow мисля, че в клиниката на брая Тодорови се прави  :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпрос за активна имунизация
« Отговор #16 -: Април 08, 2010, 10:57:37 am »
crow мисля, че в клиниката на брая Тодорови се прави  :)
И аз чух, че там се прави. Има ли успяло момиче след АИ в тяхната клиника ? Защото май я правели по различен начин от АИ в Германия  :?
 А ако не е направена добре, мисля че носи известни рискове ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.