0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
взаимопомощ/спермограма/
« -: Май 28, 2009, 14:10:48 pm »
Здравейте момичета!След 7гсъпругът ми се реши и направи спермограма,но за съжаление мн лош резултат.Моля за съвет какво следва? има ли шанс за бебе?Спермограмата е правена в клиника - а док каза да повторим,защото мъжът ми е бил мн притеснен и сигурно е от това/стрес/ и още като ни видяла знаела че рез ще е такъв!!!Възможно ли е от притеснение лош резултат защото е сигурна :oops: СПЕРМОГРАМА  5дни въздържание pH 8.7 обем на еякуанта 2,8  втечняване-50мин агрегация-не Вискозитет 5см Аглутинати-не Левкоцити-1,35.10/мл Епителни клетки N  Незрели клетки на сперматогенезата Да   Желатинови телца Не  Окултна кръв Не  Детрит Да Брой сперматозоиди <50 000  Нормокинетични сперматозоиди-гр.[a+b] 0 врой 0  Хипокинетични спесматозоиди-гр.с 0 Акинетични сперматозоиди-гр.d 100  ЗАКЛЮЧЕНИЕ Олигозооспермия-свръх тежка степен,Намерени клетки извън мрежата-1 неподвижен сперматозоид. Левкоцитоспермия. Не е възможна оценка на морфологията по Крюгер :oops:След като ни каза лошият резултат щеше да изхвърли изледването като каза че не ни трябвапо но аз го взех от ръцете и!Много сме притеснени дали има лечение.Ще отидем и в С-я Щерев, Моля за съвет???
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #1 -: Май 28, 2009, 14:23:52 pm »
Би ли споделила коя е тази клиника, в която няма да ти дадат резултата от спермограмата и ще ви кажат, че не ви трябва? 8O Звучи несериозно. Повторете изследването в друга клиника (Щерев е добър избор).

*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #2 -: Май 28, 2009, 14:48:29 pm »
Zlatinka Благодаря за бързото включване точо това ме накара да се откажа от тая докторка!ИЗВЕНИ МЕ МОЛЯ ТЕ,нарочно не написах името на клиниката небива да се съди от  една кардиоложка/това пише в профила и/ за цялата клиника но съм ВЪЗМУТЕНА ти си плащаш за изследване, а тя си ги стиска в ръката и казва ТОВА не ви трябва -ще повторим резултата точните и думи,а листа с изледванията таман сгъваше и можеби щеше да изхвърли добре си го дръпнах от ръцете и.Колкото и да не си вещ в сферата на медецината това е ....недопустимо.Според мен е много нечестно
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #3 -: Май 28, 2009, 14:56:36 pm »
Ами и аз се чудя каква е тая спермограма правена от кардиолог, но както и да е. Сама си се насочила към друга клиника. Успех и пробвайте да направите спермограмата след 3 дни въздържание (по-добре е при нарушена сперматогенеза).

*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #4 -: Май 28, 2009, 15:09:44 pm »
Но ако се потвърди първия резултат какво следва?Възможно ли е от стрес чак такъв резултат-тоес нито един сперматозоид Неискам да губя надежда,но мъжът ми вече е загубил.Дали има лечение защото в случая неможе инвитро и други методи При мен всичко е наред
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #5 -: Май 28, 2009, 15:33:33 pm »
От стрес чак такъв резултат няма как да се получи. След това ще трябва да се потърсят причините ако резултатът се потвърди, т.е. консултация с андролог. И да се назначи адекватно лечение.
Знам, че мъжете реагират много трагично и емоционално при подобен род проблеми и им е нужно къде повече, къде по-малко време за да приемат фактите. Но ако се подкрепяте, ще намерите верния път.
Ние също сме изцяло с мъжки фактор, а  аз забременях от първи опит ИКСИ. :)

*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #6 -: Май 28, 2009, 15:51:30 pm »
а при нас може ли ИКСИ или други манипулации ако се окаже същият резултат.Несъм наясно ако няма сперматозоид дали има лечение за него,а той е твърде краен че нямал оправяне.Вашата спермограма кава беше?Много ти Благодаря за огвета защото няма с кой да говоря!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #7 -: Май 28, 2009, 16:05:34 pm »
Има лечение почти за всичко. Ама дай да видите първо какво е реалното положение и после да се мисли за нататък. Ние винаги сме имали някакъв процент бързоподвижни, но бяхме с доста лоша морфология и в една от спермограмите имахме 2,2 млн. бр. в цялата проба.

*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #8 -: Май 28, 2009, 16:24:34 pm »
Здравей и от мен iovi нашите три спермограми сьщо бяха много лоши мнението на лекарката беше категорично ин витро,че по друг начин нямало да стане.Сменихме клиниката спермограмата излезе почти идеална това което ми направи впечатление е,че при пьрвите три спермограми вьздьржанието ни беше 3 дни,а сега последната с хубавия резултат вьздьржание 6-7 дни незная дали при някой мьже това има значение и дано не те обьрквам просто споделям какво се случи с нас.Междудругото последната я правихме при Щерев дано всичко е ok!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #9 -: Май 28, 2009, 16:52:52 pm »
Мечко, въздържание 6-7 дни е извън критериите на СЗО за спермограми. Радвам се, че положението при вас се е подобрило, но това може да се дължи на много неща. И все пак от лоша до лоша спермограма има разлика.

*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #10 -: Май 28, 2009, 19:32:42 pm »
Ако няма сперматозоиди само донорство ли е решението?А ако се подобри малко- може ли да се ползва негов материал?Извинявам се за глупавият въпрос но тук не съм наясно въопще
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #11 -: Май 28, 2009, 20:13:06 pm »
йови, направете втора СГ в клиника по стерилитет; при такава диагноза - търсите андролог; ние сме с азоспермия, необструктивна; единствен шанс - биопсия; но първо правим генетични, защото, ако причината е генетична, то детето, ако е от мъжки пол ще наследи всички тези генетични увреждания;

общо взето при необструктивна азоспермия и тежка олигозооспермия процедурите са еднакви: тесе + икси;

но първо, лично мнение, прочети в интернет и се опитайте да разберете причината;

успех!!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #12 -: Май 30, 2009, 23:33:53 pm »

но първо, лично мнение, прочети в интернет и се опитайте да разберете причината;


Понеже това изречение може да се разбере двуяко, аз бих го перифразирала в: Прочети нещо по въпроса из интернет. Отидете на андролог за да разберете причината.

Надявам се, че бръмбарче ще ми прости редакцията, но мисля, че е важно за отговори да се ходи на подходящо място.

*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #13 -: Май 31, 2009, 19:57:51 pm »
златулка,
съвсем на място си ме коригирала!!!
*

    zariani

Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #14 -: Юни 04, 2009, 16:00:08 pm »
Здравеите момичета при нас проблема сащо е при мажа ми. Тои е с диагноза oligospermia; teratozoospermia (резолтатите са от клиника за репродуктивно здраве)в момента не взема никакви лекарства, мисалта ми е има ли лечение изобщо тази диагноза или сме за ин витро. Забравих да спомена че имаме 2 неуспешни опита инси сега сме за ин витро :(
*
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #15 -: Юни 04, 2009, 21:21:13 pm »
И нашите изследвания са правени в клиника по репродуктивност,но за съжаление не сме доволни от докторката /професионално /прочети темата от начало там пиша защо точно за да не се повтарям.
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 23:06:20 pm от iovi »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: взаимопомощ/спермограма/
« Отговор #16 -: Юни 08, 2009, 15:00:36 pm »
йови, направихте ли втора СГ?
каква ви е диагнозата?

не се притеснявай, ако няма нито 1 сперматозоид се прави биопсия + икси; спокойно само;