0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

инсеминация
« -: Май 27, 2009, 20:02:24 pm »
Здравейте на всички отново! Казвам отново, защото съм писала преди сдве години и повече, но не защото не влизам тук, а просто защото влизайки нямаше нищо за писане от моя страна, защото трябваше да минат двете години от лъчетерапията на мъжа ми. И тъй.Започнахме със спермограмата - в общи линии - молко количество, слабо подвижни и с малки дефекти. Гинеколожката ми ни праща на андролог естествено. И така - може ли да ми дадете съвет към кого да се обърнем като специалист в тази област. Благодаря ви предварително и не знам и нямам представа за какво ще става на въпрос оттук живот и здраве. Това е - извинете за многословието! Прегръщам ви !
Re: инсеминация
« Отговор #1 -: Май 27, 2009, 20:06:25 pm »
Здравейте на всички отново! Казвам отново, защото съм писала преди сдве години и повече, но не защото не влизам тук, а просто защото влизайки нямаше нищо за писане от моя страна, защото трябваше да минат двете години от лъчетерапията на мъжа ми. И тъй.Започнахме със спермограмата - в общи линии - молко количество, слабо подвижни и с малки дефекти. Гинеколожката ми ни праща на андролог естествено. И така - може ли да ми дадете съвет към кого да се обърнем като специалист в тази област. Благодаря ви предварително и не знам и нямам представа за какво ще става на въпрос оттук живот и здраве. Това е - извинете за многословието! Прегръщам ви !
[/quo сори, че съм пропуснала да спомена, че става въпрос за София!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: инсеминация
« Отговор #2 -: Май 27, 2009, 20:20:40 pm »
Здравей Божидара, от кой град сте за да ви дадем адекватен съвет? Принципно е добре да се направя изследванията в клиника по стерилитет.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: инсеминация
« Отговор #3 -: Май 27, 2009, 21:01:23 pm »
От Кърджали сме
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: инсеминация
« Отговор #4 -: Май 28, 2009, 01:15:05 am »
Мед. центрове по стерилитет - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
За Пловдив - Медикус Алфа - Даскалови
Андролог - Кацараов (Сф) и Бъчваров (Сф)
Уролог за Пловдив - Дечев

Предполагам съпруга ти не би трябвало да пие "стимулиращи" сперматогенезата билки и препарати, така че най-вероятно ако показателите ви стигат за инсеминация, след цветна снимка на тръбите ти и някое друго изследване, можете да преминете към инсеминация, ако не - Икси.

Сърдечно ви пожелавам успех във всяко начинание!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: инсеминация
« Отговор #5 -: Май 28, 2009, 01:44:57 am »
Благодаря за пожеланието и подкрепата! Започва се това е! Няма да бъде прекалено ако ви споделям как вървят нещата нали!  :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: инсеминация
« Отговор #6 -: Май 28, 2009, 11:48:26 am »
Разбира се че не! Тук ще намериш подкрепа, информация и споделен опит. Вярвай в успеха ви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: инсеминация
« Отговор #7 -: Май 28, 2009, 13:07:12 pm »
Божидара, аз също искам да ти кажа, че си попаднала на правилното място. Останалото го е казала и evro. Ще успеете! :D

Re: инсеминация
« Отговор #8 -: Май 28, 2009, 15:07:46 pm »
Добър ден! Благодаря ви за подкрепата още веднъж! Живот и здраве в сряда сме в София с мъжа ми - ще правим спермограма наново - смятам разширена направо да пуснем. И тъй. Лек ден момичета и много усмивки в този прекрасен слънчев пролетен ден./леко отклонение - ей сега връщайки се с племенниците ме една естествено трябваше де попита "И да няма вече нещо ааааааааааааа?" Това хорската нетактичност и простащина край и мяра няма ей! Добре, че вече претръпнала на подобни подмятания,и  :)на гледката бременни и майки с колички! /
Re: инсеминация
« Отговор #9 -: Юни 08, 2009, 14:41:35 pm »
Здравейте! :)Как сте! Не знам аз съм толкова объркана вече, че не знам! Миналата седмица направихме спермограма в клиника по стелитет  - при Щерев  и от нея андролог бъчваров е казал, че сме "идеални" за инсеминация с тези показатели. До тук ми е ясно всичко - но ! Как ще стане това с точна овулация за самата процедура . Изобщо някой моля да ми разясни как се процедира като не си от София. Благодаря ви отново предварително! :)
Re: инсеминация
« Отговор #10 -: Юни 10, 2009, 14:18:31 pm »
Здравей Божидара,
запиши си ти час при някой лекар от клиника Щерев. Ще ти направят изследвания, в досието ти ще са всички изследвания на съпругът ти и следователно ще те насочат кога ще започнете инсеминация. Времето което ще ви е необходимо за изследвания и прегледи е около 1 седмица. Успех, дано се получи от първия път :)


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Re: инсеминация
« Отговор #11 -: Юни 12, 2009, 16:39:09 pm »
Здравейте! Благодаря ви отговора и дано наистина се случи! Благодаря ви!