0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, момичетата от Пловдив за помощ!
Пуснах си имунологични изследвания в Медикус Алфа, но имам час за д-р.Даскалов чак за началото на юни.Понеже исках да си проследя овулацията този месец,но нямаше как да го направя при д-р.Даскалов отидох в Селена. Там попаднах на изключително странен специалист, който ми обясни колко съм глупава и ми каза, че изследванията направени в Медикус Алфа не са качествени.
Ако съм искала да са реални трябвало да ги пусна при тях.
Само че, за тези изследвания в Медикус Алфа ми взеха 195 лв., а в Селена ми искат 400 лв. Категоричо му отказах и казах, че от него искам само да ми проследи ову.
Не искам да ви разказвам какво се случи по нататък, но искам да питам има ли някой, който си е правил тези изследвания в Медикус Алфа?
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #1 -: Май 25, 2009, 11:53:33 am »
Здрасти doli5. Аз си правих имунологични в Медикус Алфа. Там ти взимат кръв, а самите изследвания се правят в София в клиниката на Стаменов. Там работят най-добрите имунолози. Не се притеснявай, попаднала си при точния лекар. Даскалов е страхотен лекар.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #2 -: Май 25, 2009, 22:38:53 pm »
Доли, в тези 195 лв. какви изследвания влизат?! И на мен ми предстоят имунологични и още се чудя къде да ги пусна!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #3 -: Май 25, 2009, 23:08:37 pm »
alimania, преписвам ги дословно, но не съм сигурна дали ги разчиам правилно.
NK клетки
Антифосфолипидни А+
Антинуклеарни А+
За това платих 195 лв. в Медикус Алфа.
Специално питах в Селена в тези 400 лв., които ми искат какво влиза и ми казаха
същите.
Но като се има предвид, че там за фоликулометрия плащам всеки път различно, може момичето на рецепция да не е била запозната.
Аз си мислих да ги пращам в Плевен, но реших първо тук да видя какво ще излезе и ако има проблем ще ги пратя в Плевен или ще отида направо до там.
Успех!
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #4 -: Май 27, 2009, 03:05:47 am »
Ако изпратиш кръв до Плевен, май ще ти излезе по-евтино. Ето цените обявени на сайта, които са актуални:
NK клетки --- 30 лв
Антифосфолипиден Screen IgG/IgA/ IgM (aCl, aPT, aPE, aPI, aPA, aPCl, aPG, aPS)
- 21 изотипни антифосфoлипидни антитела---65 лв
Анти-нуклеарни антитела---15лв

Или общо 110лв без разходите за куриер.

Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #5 -: Май 27, 2009, 08:53:05 am »
Моля, момичетата от Пловдив за помощ!
Пуснах си имунологични изследвания в Медикус Алфа, но имам час за д-р.Даскалов чак за началото на юни.Понеже исках да си проследя овулацията този месец,но нямаше как да го направя при д-р.Даскалов отидох в Селена. Там попаднах на изключително странен специалист, който ми обясни колко съм глупава и ми каза, че изследванията направени в Медикус Алфа не са качествени.
Ако съм искала да са реални трябвало да ги пусна при тях.
Само че, за тези изследвания в Медикус Алфа ми взеха 195 лв., а в Селена ми искат 400 лв. Категоричо му отказах и казах, че от него искам само да ми проследи ову.
Не искам да ви разказвам какво се случи по нататък, но искам да питам има ли някой, който си е правил тези изследвания в Медикус Алфа?
Провери ли в лаборат.-Писанец ,не знам дали правят такива,но съм доволна от обслужването.
http://www.pisanec.com/
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #6 -: Май 27, 2009, 13:23:31 pm »
Момичето пише, че вече е направило изследванията в Медикус Алфа  :wink:. От там наистина ги изпращат в клиника Малинов в София. А от Селена от край време говорят така, което изобщо не им прави чест  :(.
     
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #7 -: Май 27, 2009, 17:51:19 pm »
Момичето пише, че вече е направило изследванията в Медикус Алфа  :wink:. От там наистина ги изпращат в клиника Малинов в София. А от Селена от край време говорят така, което изобщо не им прави чест  :(.
Да аз вече ги пуснах в Медикус Алфа.
Лошото е, че доктора при който ходих, не само, че ми обясни че тези изследвания няма да са достоверни ами и ми се изсмя, след като разбра при кой лекар ходя.
Каза ми ами продължавай да си губиш времето, то накрая пак при мен ще дойдеш. :?
И доста други неприятни неща.
*
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #8 -: Май 27, 2009, 19:12:44 pm »

Лошото е, че доктора при който ходих, не само, че ми обясни че тези изследвания няма да са достоверни ами и ми се изсмя, след като разбра при кой лекар ходя.
Каза ми ами продължавай да си губиш времето, то накрая пак при мен ще дойдеш. :?
И доста други неприятни неща.
Точно за това говоря  :(. Преди две години и аз имах едно единствено посещение при лекар, работещ там и чух подобни неща.
« Последна редакция: Май 27, 2009, 19:14:23 pm от dani_ j »
     
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #9 -: Май 27, 2009, 21:36:47 pm »
Момичето пише, че вече е направило изследванията в Медикус Алфа  :wink:. От там наистина ги изпращат в клиника Малинов в София. А от Селена от край време говорят така, което изобщо не им прави чест  :(.
Да аз вече ги пуснах в Медикус Алфа.
Лошото е, че доктора при който ходих, не само, че ми обясни че тези изследвания няма да са достоверни ами и ми се изсмя, след като разбра при кой лекар ходя.
Каза ми ами продължавай да си губиш времето, то накрая пак при мен ще дойдеш. :?
И доста други неприятни неща.
Много ми е интересно какво смешно е намерил, при условие, че д-р Даскалов ходи и в Селена предиобядите...
Както и да е- аз много повече вярвам на изследванията взети в Медикус Алфа и пратени в София, отколкото на скъпите изследвания в Селена! Няма да се учудя ако си ги правят и там-имат филиал на Писанец в клиниката. А аз на Писанец на вярвам, an_manisto , цяло чудо е, че си доволна- много си влошиха качеството- има много недоволни, как да се довери човек?! :( Иначе да- в Писанец има най-голамо разнообразие на изследвания в Пловдив!
Ако изпратиш кръв до Плевен, май ще ти излезе по-евтино. Ето цените обявени на сайта, които са актуални:
NK клетки --- 30 лв
Антифосфолипиден Screen IgG/IgA/ IgM (aCl, aPT, aPE, aPI, aPA, aPCl, aPG, aPS)
- 21 изотипни антифосфoлипидни антитела---65 лв
Анти-нуклеарни антитела---15лв

Или общо 110лв без разходите за куриер.


Това е малко оф топик: Тези НК клетки ли трябва да пусна, или НК клетки активност?!
Също и антифосфолипидните: има няколко на сайта на Плевенския институт, кои да пусна, тези които са цитирани ли?!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #10 -: Май 28, 2009, 13:55:10 pm »
doli5   сигурно си взела вече решение да не ходиш при този лекар. Поведението му е грубо и недопустимо.
Аз дадох тази информация за изследванията в Плевенския център, за да се види че има алтернатива.
alimania ако си правила консултация с имунолог, попитай кои точно изследвания трябва да пуснеш. Ако не си, по-добре е да се консултираш с доц. Конова.
*
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #11 -: Юни 02, 2009, 21:28:45 pm »
Генетични изследвания правят ли в Медикус Алфа? И ако "да" на каква цена са?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #12 -: Юни 02, 2009, 23:24:05 pm »
Миналата година там направих консултация с генетик и дадох кръв за изследване за тромбофилия. Изпратиха пробата в Майчин дом - София, дори бях още там като се обадиха на куриерите. Резултатите излязоха след около 20 дни. За съжаление, не помня цената  :(.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Имунологични изследвания Медикус Алфа?
« Отговор #13 -: Юни 03, 2009, 00:44:18 am »
Генетични в Пловдив правят и в катедра Генетика във ВМИ. Правих миналото лято, но ще те излъжа за цената нещо 60 - 80 ми се върти в глава, ама не съм сигурна. И те ги пращаха в София и после консултация с генетик който ти разчита резултатите - 25 лв.