0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: столче за кола
« Отговор #80 -: Октомври 22, 2015, 11:01:10 am »
Момичета, ако някой попадне на добра оферта за столче за кола Britax (група 1 от 9 до 18 кг) да свирка  :lol:
Търся нещо евтинко....

Не е точно това, но ме хвана точно когато го гледах та да споделя :lol:
http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Plus-High-Back-Booster-Car-Seat-with-Harness---Black-Thunder/548914,default,pd.html
Аз търся нещо евтинко също, но може би бих дала повече пари ако е хубаво и още се чудя....все пак ще ми е третия стол (другите два са група 1-2), а лошото е че е малък засега за да взема група 2-3 направо :lol:
Re: столче за кола
« Отговор #81 -: Октомври 22, 2015, 13:00:09 pm »
Мерси, Mousyt!
Аз гедах Britax Eclipse. В Amazon е около 60 лири, но исках ако може още по-така  :oops:
Трябва ми за бусчето на яслата. Там въобще не са екипирани за толкова малки деца се оказа  :? Имат само седалки, а Дани е малък за седалка.
Може и в OLX да разгледам и да се пазаря :)
*
Re: столче за кола
« Отговор #82 -: Октомври 22, 2015, 13:49:38 pm »
Свате, ние сме с Бритакс столче, но ми го поръчаха директно от Англия и цената автоматично се смени и драстично падна надолу. Когато аз се опитах да поръчам , сайта засичаше че от българско ай пи влизам. Ако имаш приятели в Англия пробвай и така да видиш каква ще бъде цената.
*
Re: столче за кола
« Отговор #83 -: Октомври 22, 2015, 13:58:29 pm »
Свате, ние сме с Бритакс столче, но ми го поръчаха директно от Англия и цената автоматично се смени и драстично падна надолу. Когато аз се опитах да поръчам , сайта засичаше че от българско ай пи влизам. Ако имаш приятели в Англия пробвай и така да видиш каква ще бъде цената.

Това от Амазон ли или? 8O
Защото в mothercare като гледам например и ми излиза цена точно толкова колкото и от там и там в магазина 8O
*
Re: столче за кола
« Отговор #84 -: Октомври 22, 2015, 14:17:53 pm »
Да в Амазон,  аз бях приготвила едни пари,  а кръстницата на детето влизайки от Лондон ми каза, че сумата е 25 лири по малко.  Не знам защо се получи,  но аз виждах една цена. Тя друга при поръчката,  доставиха го до нейн адрес в Лондон,  а тя ми го прати с превозвач.
За това столче става дума,  моето обаче е цвят чили, червено и се води по скъпо

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B009O1P1YQ/ref=pd_aw_sim_by_8?refRID=0D7NC9DDKSBEQ1FSWVQF#productDescription_secondary_view_pageState_1428413941606

Аз мислех,  че е 80 лири,  но при поръчката се е генерирала цена с 25 лири по евтино. И освен това, тя е решила да поръча и червеното столче,  обадила се за промяна нацвета (аз го виждах 100 лири)  и пак са й го доатавили за 55 лири,  като за черно. Поръчвали са го с плащане с английска карта,  ако има значение това де.
« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 14:33:14 pm от stoeka71 »
*
Re: столче за кола
« Отговор #85 -: Октомври 22, 2015, 15:02:24 pm »
Да в Амазон,  аз бях приготвила едни пари,  а кръстницата на детето влизайки от Лондон ми каза, че сумата е 25 лири по малко. ....
Мерси за информацията, ще пробвам следващия път, сега поне си имам жокер там ;)
Аз само забелязах последните пъти в Амазон, че ти предлага да платиш в различна валута по някакъв техен си курс, дето бил "специален" и едва като опция има да избереш че не искаш така а във валутата на картата ти... последния път разликата беше че те щяха да ми вземат 180лв а банката ми взе 130 8O
*
Re: столче за кола
« Отговор #86 -: Октомври 22, 2015, 16:44:01 pm »
от амазон мисля че ако се даде доставка до тук се добавя и ддс, затова има разлика в цените.
там детските стоки са с някакъв малък процент.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: столче за кола
« Отговор #87 -: Октомври 22, 2015, 17:08:23 pm »
Stoeka, според мен по-ниската цена е за столчето, което гледа само напред - 65 лири.
http://www.amazon.co.uk/Britax-Eclipse-Forward-Facing-Thunder/dp/B00AE2OL6S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1445522679&sr=8-1&keywords=britax+eclipse

а линкът, който ти показа, е за същото столче, но с опция за обръщане в двете посоки и то е 80 лири. изглеждат еднакво:
http://www.amazon.co.uk/Britax-Rearward-Forward-Facing-Thunder/dp/B009O1P1YQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1445522879&sr=8-1&keywords=Britax+First+Class+Plus+Rearward%2FForward+Facing+Group+0%2B%2F1+Car+Seat+%28Black+Thunder%29

не мисля, че цената е различна според IP адреса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: столче за кола
« Отговор #88 -: Октомври 22, 2015, 21:03:55 pm »
Не е различна. Обърната сумата в левове, ако не се плаща са паундова карта стоката - ще е малко по-дебела все пак, заради курса, който връткат. Както и в e-bay го има този момент.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: столче за кола
« Отговор #89 -: Октомври 22, 2015, 23:09:14 pm »
Столчето ми в момента гледа назад,  а по късно ще го обърна напред. Аз много държах на позиция назад,  затова взехме това, а не Eclipse или Evolva.  Точно това от линка но червена дамаска.  С двете опции е и цената понеже ми пратиха и документа беше 55 лири.
За мен беше супер изгодно, знам ли нещо на промоция да съм улучила?
А може и ДДС да начисляват за България,  както казва pop4o
*
Re: столче за кола
« Отговор #90 -: Октомври 23, 2015, 00:45:47 am »
Да поразбутам малко темата с един въпрос. Днес си получихме столчета за кола Cybex Pallas M, но имам едно притеснение и бих искала да се консултирам. Та ето какво забелязвам - облегалката не стои в една позиция, а се мести напред назад с неголямо усилие (това вероятно са легнало и седнало положение, просто се клати между двете без да натискам съответния бутон). Вярно, че столчето не е монтирано в колата, а стои на пода, но не би ли трябвало да е съвсем стегнато и да преминава от положение в положение само с натискане на съответния бутон? Интересното е, че и двете столчета са така .... Та си мисля дали не е в мен грешката и това да си е очакваното поведение.

Update - това клатушкане било част от технологията на фирмата, намерих обяснението в частта с честозадавани въпроси за модела. Ето и оригиналния текст:

Is it normal that the seat’s backrest is not completely locked and has a bit of room to wiggle when the seat is not installed in the car?

The reclining backrest is part of the CYBEX safety concept. Thanks to the automatic adjustment mechanism, it adapts perfectly to any car seat. In the worst-case scenario, the backrest moves slightly forward with your child, and is thereby able to ‘catch’ the body at an earlier stage. The seat and backrest are connected to each other, but are not rigid and don’t lock into place.

Още не сме го тествали при пътуване, без дете стои сравнително стабилно в колата.
*
Re: столче за кола
« Отговор #91 -: Октомври 23, 2015, 11:23:56 am »
Благодаря, че се вквлючи Maury! Ще чакам още впечатления за столчето.  :bighug:
*
Re: столче за кола
« Отговор #92 -: Октомври 23, 2015, 12:48:31 pm »
И аз да се включа в темата за столчетата,че ни е на дневен ред! Стоека,а колко и излезе на кръстницата ти транспорта до БГ ? Ако е ползвала стандартна куриерска фирма,не познати?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: столче за кола
« Отговор #93 -: Октомври 23, 2015, 13:29:09 pm »
Рачо, не знам. Знам само че аз платих доставката в България от Пловдив до Несебър, около 10 лв.беше. Явно превозвача е бил до Пловдив и от там с куриер ми го пратиха. 
*
Re: столче за кола
« Отговор #94 -: Октомври 23, 2015, 13:41:02 pm »
Да,55 лири+ 10 лв си е изгодна цена!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: столче за кола
« Отговор #95 -: Октомври 24, 2015, 08:39:08 am »
На нас много ни се иска столчето да има и хоризонтална позиция/до колкото може/. Малкия обича да спи в колата,но доста се "изкривява" на дълъг път и искаме да го избегнем.да разбирам ли обаче,че такива са само столчетата от групи 1 и 2? За по- големите няма такава опция?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: столче за кола
« Отговор #96 -: Октомври 24, 2015, 09:06:18 am »
Рачо,  точно защото Мария обича да спи в колата,  купих това столче.  Даже група 0-1 го взех,  макар да беше на 8 месеца и не и трябваше преставката за новородено.  Но пък доста добре спи в него.  Аз исках комбинираните 1-3 група,  но ме разубедиха. Този стол,  позволява да се вози назад до 13 кг.  Напред до 18 кг.  Все още се возим назад.  Аз избирах и без изофикс,  понеже карам стар Голф и такива екстри нямам.  Аз открих само в долната група,  столчета да имат легнало положение.
Re: столче за кола
« Отговор #97 -: Октомври 27, 2015, 10:31:32 am »
В този сайт има намаление на столчета с 15% до 29.10.2015 г.
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=3&pc=1

Иначе само информативно аз поръчах Britax Ecplise от OLX като второ столче.
Вече е дошло, но не сме си го взели още.
*
Re: столче за кола
« Отговор #98 -: Ноември 02, 2015, 08:16:15 am »
И да се включа пак по темата със столчетата - Cybex Pallas M-а стои много добре с дете в колата, няма го това клатене като при немонтираното столче. Имам едно питане обаче за възглавницата - трябва ли да влезе максимално до долу? Знам, че има 3 позиции, дръпнала съм я максимално назад, но с дебелите дрешки младежа не мога да го стегна толкова, че възглавницата да влезе до долу. Имам чувството, че го притиска - поне аз като бъркам, така ми изглежда. Не знам как ще изкараме до 4 години с тази възглавница, ако трябва да е влязла максимално до долу ... Той Марти си върви дебеличък, ама пък чак толкова да не е измислено, не ми се вярва. Явно аз нещо бъркам, ама като не знам какво... Смайли, как е при вашето столче?
Re: столче за кола
« Отговор #99 -: Ноември 02, 2015, 08:37:18 am »
Maury, остава място като се сложи възглавницата.
Имам приятелка със същото столче и едро детенце на 3 години и също им става.
Аз дори се бях притеснила, че при ПТП, ако колата се обърне по таван, той ще изпадне от столчето (ама нямам си друга работа, а глупости да си представям....  :oops:)

Да ви кажа много ми хареса и Britax Eclipse. За тази цена е просто перфектно столче - достатъчно защитено отстрани, с много мека тапицерия (с дунапрен отдолу), много лесно се сваля тапицерията, много лесно се поставя столчето, не е тясно, а широкичко. Абе много хубаво столче  :P