0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: столче за кола
« Отговор #60 -: Април 07, 2015, 12:01:34 pm »
Смайли, на Еclipse, ще се спирам.
Обаче не ми стана ясно има ли различен наклон на седалката . Мария обича да спи в колата. И регулира ли се височината или само посредством коланите. Мария е 8 кг  700 гр. Днес е теглиха.

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B009O1P4B6/ref=mp_s_a_1_1?qid=1428397824&sr=8-1&pi=AC_SY200_QL40&keywords=britax&dpPl=1&dpID=41qeHC5JkSL&ref=plSrch

Това столче също ми харесва и се побирам в цената.
« Последна редакция: Април 07, 2015, 12:13:47 pm от stoeka71 »
*
Re: столче за кола
« Отговор #62 -: Април 07, 2015, 17:00:44 pm »
Stoeka, това, което са предложили твоите приятели ще има по-легнала позиция, защото е група 0/1. Поне така си мисля.
А този, за който питаш в предния пост е група 1/2/3 и затова е по-скъп май от Еклипса.
На тези модели Britax височината на облегалката не се променя. Една й съща е.

*
Re: столче за кола
« Отговор #63 -: Април 07, 2015, 17:07:49 pm »
И кой да избера? Мария спи много в колатс
Горе долу до каква височина на детето са? МАария  в момента е 72 см
*
Re: столче за кола
« Отговор #64 -: Април 07, 2015, 18:08:07 pm »
Стоека, ако вземеш 1-2-3 си решаваш проблема със столчетата за доста дълго време, защото то един вид расте с детето. С другият вариант просто ще трябва след известно време нов стол. Децата свикват да спят и в не-толкова легнали столчета, ти няма 24/7 да я държиш в колата, нали :) Предвид, че се оглеждам купувам 3-ти размер стол, бих купила 1-2-3. То си е време и търсенето, парите накрая сигурно и повече излизат :)
Re: столче за кола
« Отговор #65 -: Април 07, 2015, 18:46:59 pm »
М-и, тя сватята е писала, че ще й дадат столче 2/3 група и затова основно гледа група 1, ама ако не е хубаво....
Лошото е, че не може на живо да се видят, да се пробват  :?
Със сигурност на Мария в момента ще й е по-удобно в това група 0/1. После ще може да се продаде сигурно на по-добра цена като втора употреба, отколкото, ако е само група 1.
И аз не знам.... Дано се включат още хора с коментари  :P
*
Re: столче за кола
« Отговор #66 -: Април 07, 2015, 19:12:15 pm »
Aз също съм фен на столчетата група 1-2-3, след като излезе от употреба "кошницата" т.е. столче група 0. Както и да го смятам, първо излиза по-евтино от купуването на 2 други столчета (въпреки базово по-високата цена на такова група 1-2-3). Второ, че решаваш въпроса веднъж завинаги с такава покупка и повече не се разправяш докато столче още се ползва изобщо. Иначе мине не мине - продаваш едно, че избираш друго, че купуваш, че...глупости само.
Няма такова нещо, че на бебешка вещ втора употреба можеш да й вземеш добри пари у нас, колкото ще да е маркова, хубава, запазена - тцъ. Ако ще да е като ново нещо, ако 1/3 от първоначалната му цена ти даде някой - черпиш ;) Има и изключения, да, но пренебрежимо малко на общия фон. Ще дам за пример последния случай, в който чисто ново столче група 0+ на Чико (и в "Борсата" го бях пуснала), което в магазина струва 210лв.(можете да проверите), а аз го обявих на 98лв. Това, че си отвися поне година непродадено на тази цена е едно на ръка. Второ, че при такава обявена цена - бяха писанки, пазарлъци да сваля още 20лв. поне, ама доставката (и там поне 20) да е за моя сметка...демек за към50- 60лв. да го дам. Подчертавам - говорим за ново, с етикети, найлони, в кашон. Имам и още куп такива случаи с нови бебешки стоки, на престижни марки. Споделям ви просто, за да си направите изводи и сметки купувайки нещо и разчитайки, че след като го изкарате от употреба ще го продадете бързо и лесно поне за половината платена от вас цена...ми не разчитайте особено момичета. Казвам ви за нови такива стоки какви пазарлъци и рекет са редовно, а пък ползвано ли е - тотално се изнаглява.  :?

За Дани, след столчето група 0, аз взех това: http://9plus.bg/products/car_seats/car_seats_9-36/recaro_young_sport_hero/ (споделям информативно просто). Докато ползва столче - няма да се налага да купувам друго и според мен цената е ОК в случая. Вече 3-та година го возя в него, нямам никакви забележки, удобно е и за спане. А ние изкарваме доста време в колата, вкл. и дълги преходи правим - всичко е ОК. По-евтин вариант пак група 1-2-3, от който също съм доволна и взех за колата на майка ми (че да не местим столчета) е това: http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/9109311.htm  Аз на някаква промоция в "Амазон" го хванах за 45, или 49 паунда, не помня точно, ама под 50 беше... Нямам забележки и към него де.

Акъли не давам, надявам се да съм била малко от малко полезна на някого при избора му :)

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: столче за кола
« Отговор #67 -: Април 08, 2015, 12:41:00 pm »
Това, че ще и дадат съм го пропуснала  :oops: като купувах стол след кошницата, не знам кво се бях разбързала и "на живо" видях само евтини столчета (бертони, лорели, чиполино и т.н.) та  9-36кг беше абсурд според мен да взема от тях и взех 9-18. Сега съжалявам за бързането, защото пак гледам и пак избирам, повечето столчета 15-36кг са без техни си колани, което на мен ми е проблем така да се каже. Това от опит, акъли също не давам, всеки си знае какво и защо търси или си го изяснява в процеса на търсене :)
*
Re: столче за кола
« Отговор #68 -: Април 08, 2015, 13:49:01 pm »
Аз също трябваше да взема столче за много кратко време (за 1 седмица). Не отделих достатъчно време за проучване, което го отчитам като пропуск, но тогава и не ми беше до това. Взехме едно (Cangaroo), май група 1-2 се води - до 25 кг. Консултантката в магазина ни убеди, че след 25 кг., детето вече би могло да стои само в седалка и да се закопчава с колана на задната седалка. Със сегашния си опит и натрупана информация щях да взема група 1-2-3, да избера 3-4 модела с добри характеристики и препоръки и да дебна промоции. Така или иначе ще се наложи да купувам второ столче в обозримо бъдеще, та се оглеждам и аз за модели.
*
Re: столче за кола
« Отговор #69 -: Април 09, 2015, 22:35:32 pm »
Додич , за следващо столче виж това: http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/adventure  Него показвам, защото е добро като съотношение цена/качество, може и на промоция да го хванеш по чужбинските сайтове често. Има много продажби този модел - съответно много отзиви от потребителите (т.е. реални), бая съм чела преди да поръчвам такива. Даже за Габи на Сикс точно такова поръчах (това, което сега ползват), ако искаш - пиши й да ти каже лични впечатления. Отделно поне 10-ина такива продадох, имам отзиви от майките - до една са доволни. :) Та затова си позволявам да ти го покажа, защото имам преки впечатления дали са доволни хората, които ползват този модел, а и съм го виждала на живо (неведнъж  :lol:)  - чудесен е. Ако Дани не беше със столче група 1-2-3 и за него бих взела.
Не казвам, че няма и по-добри от това, просто един вариант ти давам, относително проверен и не кожодерски.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: столче за кола
« Отговор #70 -: Април 10, 2015, 13:20:27 pm »
Ети, някакви коментари за този че уж има възможност да се регулира облегалката за сън.  Нещо ми се прецаква линка, но имам предвид двете по-евтини столчета на Грако http://www.mothercare.com/highback-boosters-without-harness-%28group-2-3%29/car_hbb_withoutharness,default,sc.html?prefn1=brand&prefv1=Graco&view=grid
« Последна редакция: Април 10, 2015, 13:30:05 pm от м-и »
*
Re: столче за кола
« Отговор #71 -: Април 10, 2015, 14:13:11 pm »
Благодаря, Jbrul. Ще го имам предвид. Функцията сън, не ми е толкова важна, защото и на сегашното столче "полягването" не е кой знае колко голямо, а се е случвало да спи и в изправена позиция и не му се отразява.
Re: столче за кола
« Отговор #72 -: Юли 30, 2015, 13:24:24 pm »
Класация на ADAC на столчетата за кола според тяхната безопастност.
За съжаление е на немски, но все пак може да се ползва инфото с google translate :)
Може да филтрирате по година и възраст на детето....

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?Comp29903

ПП. А ето в този специализиран магазин, ти предлагат монтаж и тест на столчетата.
Аз не съм го ползвала, но така ми казаха. Като гледам предлагат само няколко марки - основно Britax.
http://www.detski-sedalki.com/
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 13:29:13 pm от 47 Smiles »
*
Re: столче за кола
« Отговор #73 -: Август 01, 2015, 13:52:28 pm »
Класация на ADAC на столчетата за кола според тяхната безопастност.
За съжаление е на немски, но все пак може да се ползва инфото с google translate :)
Може да филтрирате по година и възраст на детето....

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?Comp29903

ПП. А ето в този специализиран магазин, ти предлагат монтаж и тест на столчетата.
Аз не съм го ползвала, но така ми казаха. Като гледам предлагат само няколко марки - основно Britax.
http://www.detski-sedalki.com/
Смайли, много полезна информация! :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
*
Re: столче за кола
« Отговор #74 -: Септември 10, 2015, 23:29:49 pm »
*
Re: столче за кола
« Отговор #75 -: Октомври 20, 2015, 14:45:45 pm »
Да поразбутам малко темата с един въпрос. Днес си получихме столчета за кола Cybex Pallas M, но имам едно притеснение и бих искала да се консултирам. Та ето какво забелязвам - облегалката не стои в една позиция, а се мести напред назад с неголямо усилие (това вероятно са легнало и седнало положение, просто се клати между двете без да натискам съответния бутон). Вярно, че столчето не е монтирано в колата, а стои на пода, но не би ли трябвало да е съвсем стегнато и да преминава от положение в положение само с натискане на съответния бутон? Интересното е, че и двете столчета са така .... Та си мисля дали не е в мен грешката и това да си е очакваното поведение.
Re: столче за кола
« Отговор #76 -: Октомври 20, 2015, 14:55:18 pm »
Maury, нямам спомен как беше когато столчето още не беше монтирано. Тогава друго ме тормозеше - че не се сваля лесно тапицерията за пране.
Сега като е в колата обаче нищо не му се мърда.
Нашето е Pallas 2-Fix, но то е на същия пинцип.
*
Re: столче за кола
« Отговор #77 -: Октомври 20, 2015, 15:12:15 pm »
Освен да го монтирам в колата и така да видя как ще е .... Отивам да чета ръководството. Иначе и аз позагледах калъфа, борба ще е да го сваля. Първо обаче ще тествам монтираното столче дали се мърда.
*
Re: столче за кола
« Отговор #78 -: Октомври 20, 2015, 16:13:09 pm »
Освен да го монтирам в колата и така да видя как ще е .... Отивам да чета ръководството. Иначе и аз позагледах калъфа, борба ще е да го сваля. Първо обаче ще тествам монтираното столче дали се мърда.
Maury, моля те пиши после, че и ние такова искаме да вземем.
Re: столче за кола
« Отговор #79 -: Октомври 22, 2015, 10:30:48 am »
Момичета, ако някой попадне на добра оферта за столче за кола Britax (група 1 от 9 до 18 кг) да свирка  :lol:
Търся нещо евтинко....