0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: столче за кола
« Отговор #20 -: Януари 13, 2015, 10:07:10 am »
Да, килограмите са условни, по-важна е височината. Моят племенник е 15 кг и малко, а е на 5 г.

А за това столче, към което дадох линк, какво мислите? Наистина обхваща голям диапазон, но това става като се махат разни приставки и се повдига височината на облегалката.
http://www.amazon.de/Kinderautositz-Pallas-Gruppe-Charcoal-Kollektion/dp/B00FAO6KAA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1421069270&sr=8-1&keywords=cybex+pallas+2-fix

Иначе до 18 кг. съм влюбена в тези два модела (почти еднакви са), които се въртят на 360 градуса. Мъжът ми се опасява обаче, че може да ни разбият колата заради столчето, ако е много скъпо.

http://britax-roemer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-britax-romer/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-britax-romer-dualfix/

http://cybex-online.com/bg/carseats/sirona.html
*
Re: столче за кола
« Отговор #21 -: Януари 13, 2015, 10:32:10 am »
Аз лично нямам особено мнение по въпроса, но знам че Рьомер са едни от най-добрите. :)
Нащите и трите бяха на чико, за щастие не ни се е налагало да разберем как се държат при нужда. На децата са им удобни :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: столче за кола
« Отговор #22 -: Януари 13, 2015, 10:39:02 am »
При нас както се досещате има приемственост и наследственост в ползването на столчетата.
Кошницата ни беше Чико, съвместима с количката много удобна 5 бебе ще я ползва!
Калина в момента е с подобен на ТОЗИ стол на Cybex от 2014,
купували сме го около 2010 някъде, преди Митака беше в него, а тя тогава в
Britax Romer 9-18 страхотен просто, 3 дете се вози в момента с него!

Това е много трудна тема на мен, защото като всички вас съм отговорна,
обаче Митака не може да пътува и винаги е трудно!
Тръгваме, като са уморени следобед за да заспят с много почивки на къси разстояния.
Само и единствено заради тази му особеност той е само със седалка, за да може
като пуснем леко тази на автомобила назад да е полулегнал!
Така колана не му стяга на корема и успява да заспи в добрия случай и 
да избегнем прилошаването.
Много е важен стола за сигурността, не правете компромиси!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: столче за кола
« Отговор #23 -: Януари 13, 2015, 10:54:09 am »
м-и, ето как изглежда голямо дете назад :lol:
https://6a047a85-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/besafebg/home/detski-stolove-za-koli-s-montaz-obratno-na-posokata-na-dvizenie/besafeizikidincar%20copy.jpg?attachauth=ANoY7coW0IRyyjpU0Zx5mbjjjHDvnP7qZzhajmi8BMfdfYQcxhPicnPCW91SBkwogps-60pkq9FDxMOx_T05hnwjPPgYwgjtDGsBWxSiBRSM4Dqv_vOlhMG-NsrVXT7UWQZDGfKO1ZNtpiMtriiZ0bIoXvAtfE2YXAAEU3eRh6HZrpsj0GkbDqhRK-CLJ_ewj4o6rI8mCg7tDzQFwWVwXFypSycnPywCInni-ODjzN1ukmXSxhB4cV83xjUHOcRcm2R6huOow2TXZgtdA0Q7juKpdgujmelU73wvmoHqn8smYQ8eiBVXpEOf7q-yjYKjbQcwbbiSRLno&attredirects=0
И на мен ми изглежда нелепо, но сигурно е защото не сме свикнали :)

Смайл, на мен ми изглеждат много готино и двете, особено това със завъртането. Бях гледала такъв модел на бебе комофррт, ама мисля само на 180 градуса се завърта за влизане на детето и гледа напред... Цената обаче е  8O Иначе за този с "масичката" отпред - освен за удобство знам, че тя добавя допълнителна сигурност :)
Ние имаме стол до 18кг завещан (тамън два броя), които са ползвани от сестра ми и друга близка и знам че са пазени, но иначе напълно подкрепям стоека в това което казва за старите столове!
Покрай вас и аз се запалих да гледам :lol: За мен е изключително важна безопасността а и удобството а и ще трябва да вземем така или иначе стол за след 18кг, защото такъв нямаме, но май ще му мислим като му дойде времето - сами казахте, много зависи как расте детето все пак ;)
*
Re: столче за кола
« Отговор #24 -: Януари 13, 2015, 12:30:28 pm »
Някъде напред бях писала, че ние сме Kiddy и какви са ни съображенията. Столът е изключително подобен на Cybex, за който Смайли беше постнала линк (не знам дали нямат общ производител или нещо подобно). Аз също съм голям почитател на Бритакс, но когато купувахме столче, цената ми се стори твърде висока и затова се спряхме на сегашния, след голямо четене и сравняване на характеристики. Много съм доволна от него, но за мен е доста неудобно с възглавницата отпред, тъй като трябва да се свали изцяло, за да седне детето. И понякога е голяма борба, защото дребният не кротува, докато сложим възглавницата и пристегнем колана през нея. Но от това, което четохме, разбрахме, че въпросната възглавница увеличавала нивото на сигурност. И по тази причина си заслужава борбата по поставянето :)
Re: столче за кола
« Отговор #25 -: Януари 13, 2015, 14:09:40 pm »
Благодаря на всички за мненията  :P

Lary75, може ли да дадеш линк към вашето столче и да споделиш как е наклона. Подходящ ли е за спане?
Също възглавницата дали няма да спарва детето лятото според теб?
Това за поставянето не се бях замисляла, че може да е проблем.

ПП. Предполагам ето такова?
http://www.hippoland.net/kiddy-stol-za-kola-9-36kg-comfort-pro-klasik-t-mno-siv
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 14:18:27 pm от 47 Smiles »
*
Re: столче за кола
« Отговор #26 -: Януари 13, 2015, 16:13:03 pm »
Усмивки, моето дете се вози в стол Cybex, ето този модел http://www.amazon.de/Autositz-Solution-X2-fix-Charcoal-Kollektion/dp/B00FAO6RNA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1421158032&sr=8-1&keywords=cybex+solution+x2+fix. Тя разликата с показаният от теб е в "бомбата" отпред, като я махнеш се получава нашия стол  :D. Много съм доволна, удобен е на Теодора, също така сигурен. Ние го купихме от "Моето бебе", официален вносител са. Можеш да отидеш в магазина и да разгледаш.
     
*
Re: столче за кола
« Отговор #27 -: Януари 13, 2015, 16:20:59 pm »
Смайлс, нашето е това: http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-kola/kiddy-stol-za-kola-guardianfix-pro-9-36kg-sand-41551gf2080. Накланя се назад, може би на 45 градуса. Детето си спи в него. Особено, след като установихме, че когато се вдигне подглавницата на седалката на колата, столчето за кола пада още по-назад, а ние до този момент сме държали детето много изправено, като наказано :(
Възглавницата е с някаква дишаща материя, но на практика не знам как стоят нещата, тъй като и ние не сме я ползвали през лятото. Надявам се да не спарва.
Re: столче за кола
« Отговор #28 -: Януари 13, 2015, 16:42:58 pm »
Благодаря момичета  :P
DaniJ, тъкмо се чудех кой ги дистрибутира.
Съвсем скоро ще излиза нов техен модел Pallas M-Fix, който е нещо като подобрение на Pallas 2-Fix и се чудя дали да не изчакам 2 месеца.
*
Re: столче за кола
« Отговор #29 -: Януари 13, 2015, 17:12:04 pm »
Благодаря момичета  :P
DaniJ, тъкмо се чудех кой ги дистрибутира.
Съвсем скоро ще излиза нов техен модел Pallas M-Fix, който е нещо като подобрение на Pallas 2-Fix и се чудя дали да не изчакам 2 месеца.

Като те слушам, май си станала специалист по столчета :lol:
*
Re: столче за кола
« Отговор #30 -: Януари 13, 2015, 17:26:28 pm »
Благодаря момичета  :P
DaniJ, тъкмо се чудех кой ги дистрибутира.
Съвсем скоро ще излиза нов техен модел Pallas M-Fix, който е нещо като подобрение на Pallas 2-Fix и се чудя дали да не изчакам 2 месеца.

Аз съм много доволна от човека, май е собственик, който ни консултира. Предложи ни цвят от предната година, цената беше по-ниска. Предупреди ни за това, за което Lary75 пише - подглавника на колата. Случи се така, че едната странична възглавница падна, просто се отлепи. Изцяло за тяхна сметка изпратих и получих нова, а човекът ми благодари, че съм сигнализирала, защото те информират производителя. Можехме и ние да си го залепим с лепило, но аз реших да им пиша във ФБ. Та няма да сбъркаш със Сайбекс  :wink:
Иначе и ние минахме през всички групи - кошница Чико, стол 9-18кг Макси Кози Тоби. От сегашният съм най-доволна  :).
     
Re: столче за кола
« Отговор #31 -: Януари 13, 2015, 18:08:56 pm »
Благодаря момичета  :P
DaniJ, тъкмо се чудех кой ги дистрибутира.
Съвсем скоро ще излиза нов техен модел Pallas M-Fix, който е нещо като подобрение на Pallas 2-Fix и се чудя дали да не изчакам 2 месеца.

Като те слушам, май си станала специалист по столчета :lol:
:lol: :lol: :lol:

Ох, понякога като си навия пръста да купувам нещо и докато не го купя ... лудите ме хващат. Добре че мъжът ми не обича да харчи, та да има баланс  :lol:

Та момичета поръчах вече столчето  :oops: . Реших да не чакам новия модел.
Поръчах отттук. Цената с доставката до България е 228 евро. Или със 100 лв. по-евтино от БГ.
http://www.mytoys.de/Cybex-Auto-Kindersitz-Pallas-2-fix-Gray-Rabbit/Auto-Kindersitze-9-bis-36-kg/Auto-Kindersitze/KID/de-mt.ba.ca02.01.11/3722561

Много добри са ревютата на това столче.

Сега дано се кротна за известно време.
Re: столче за кола
« Отговор #32 -: Януари 13, 2015, 19:41:34 pm »
DaniJ, да те попитам, калъфът сваля ли се, за да се пере?
И също ползваш ли летен калъф? Виждам, че се продават отделно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: столче за кола
« Отговор #33 -: Януари 13, 2015, 22:27:41 pm »
Калоян още се вози в Britax ASIS RENAISSANCE  9-18 кг , но скоро ще е за смяна . Хубавото е  , че има регулираща се по височина възглавничка , двойна система за наклон за сън , което ми е много важно , че на път си заспива.
Не съм разглеждала следващата категория , но  има ли модели 15-36кг  на нормални цени , с регулируем наклон за сън ?


*
Re: столче за кола
« Отговор #34 -: Януари 13, 2015, 22:48:52 pm »
м-и, ето как изглежда голямо дете назад :lol:
https://6a047a85-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/besafebg/home/detski-stolove-za-koli-s-montaz-obratno-na-posokata-na-dvizenie/besafeizikidincar%20copy.jpg?attachauth=ANoY7coW0IRyyjpU0Zx5mbjjjHDvnP7qZzhajmi8BMfdfYQcxhPicnPCW91SBkwogps-60pkq9FDxMOx_T05hnwjPPgYwgjtDGsBWxSiBRSM4Dqv_vOlhMG-NsrVXT7UWQZDGfKO1ZNtpiMtriiZ0bIoXvAtfE2YXAAEU3eRh6HZrpsj0GkbDqhRK-CLJ_ewj4o6rI8mCg7tDzQFwWVwXFypSycnPywCInni-ODjzN1ukmXSxhB4cV83xjUHOcRcm2R6huOow2TXZgtdA0Q7juKpdgujmelU73wvmoHqn8smYQ8eiBVXpEOf7q-yjYKjbQcwbbiSRLno&attredirects=0
И на мен ми изглежда нелепо, но сигурно е защото не сме свикнали :)



Излиза ми файл за теглене.

Смайл, поне код за -10 евро не ползва ли? :)

Нинка, това, което Мишето е показала не става ли? Аз още не съм гледала за нов стол.
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 22:54:24 pm от м-и »
*
Re: столче за кола
« Отговор #35 -: Януари 13, 2015, 23:08:22 pm »
Смайли, сега като стана експерт по столчета, кажи какъв да взема. По точно аз се притеснявам, че ако поръчам през интернет, може да не става за моята кола. В друга тема, писах че е Голф тройка 1992, а искам да взема качествен и сигурен стол, аз возя детето непрекъснато с колата и то всеки ден и зимата не ме е спряьа. Обаче кошницата вече маько е къса и неудобна. Нея ми я подариха, но сега стола искам да е по добър клас.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: столче за кола
« Отговор #36 -: Януари 14, 2015, 06:29:55 am »
Усмивке, браво на теб, много си смела, като пристигне кралското кресло да снимаш и да ни покажеш!

Стоека, изофикс системата е важна и според мен тя е един от от факторите за оскъпяване.
Това което ти казваш за годината на колата е също е важно, защото вероятно на твоята кола я няма!
Ти ще прецениш опцията нова кола след време и ще решиш дали да избереш стол с тази система
за обезопасяване или не, а пък аз ще се опитам да обясня какво точно представлява.
Което ти вероятно знаеш, но нали съм подробна, може на някой да е полезно  :P
Вероятно ще сбъркам годината, но ние купувахме първия стол Britax Romer 9-18 на Митака 2008
и момчето, което ни демонстрира в магазина поставянето на стола в нашата си кола, ни обясни,
че от скоро визира няколко години назад  са започнали да поставят тази система в колите.
Та в колата са две, ще ги нарека скоби или халки :photo:, между седалките долу където се слага гърба на стола,
а на самия стол са две лайсни :photo: и двете като се съединят едно в друго се получава захват,
тогава не се налага да се прикрепя стола с колана на колата.
Столовете от група 0-18 в която група е Мария имат колани на самия стол и детето е сигурно закрепено:photo:
ето още една :photo:, а с коланите на колата независимо употребяваш или не изофикса, стола на гърба има едни специални входове през които колана на колата се промушва и стола на детето се закрепя за седалката на колата!
В следващата група 18-36 кг :photo: , аз съм ги слагала след 4г възраст. Този стол ако не се закрепва с изофикс за колата,
просто се поставя на седалката и с колана "връзвайки" обезопасявайки детето прикрепяш и стола за самата кола!
И за да бъда съвсем обстоятелствена, което ми е хоби  :oops:, за кошницата за кола/ нашата нямаше изофикс и с коланите на колата я прикрепяхме / има подложки с изофикс :photo: съвместими с кошницата върху които се поставя тя, за още по голяма сигурност.
Силно се надявам да е станало ясно, защото обяснявам оле мале  :lol:

Хубав ден :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: столче за кола
« Отговор #37 -: Януари 14, 2015, 06:39:14 am »
DaniJ, да те попитам, калъфът сваля ли се, за да се пере?
И също ползваш ли летен калъф? Виждам, че се продават отделно.


Да, сваля се. Не ползваме летен калъф, но и не съм усетила да е запарено детето. С предното столче, Макси Кози Тоби, направо плуваше  :?.

Стоека, твоята кола мисля, че няма ISOFIX и ако не мислиш да я сменяш скоро, по-добре търси столче без това. В сайта на Сайбекс, след като избереш модел столче, можеш да провериш по марката на автомобила на кои места може да го монтираш, това за тези с ISOFIX.
     
Re: столче за кола
« Отговор #38 -: Януари 14, 2015, 09:06:47 am »
DaniJ, много мерси  :P

Мише, страхотно описание на Изофикса  :P

Стоека, след като гледах и четох сума ти ревюта, наистина хубави марки са Cybex и Britax, от гледна точка на сигурност. Вероятно има и други, но тези най се набиват на очи. Имат разни награди за безопасност през годините. Разгледах им всички модели и на двете фирми. Ето тук ги има всички:

http://britax-roemer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/

http://cybex-online.com/bg/carseats

Има и видеа с монтаж и с краш тестове. Допълнително като набележиш модел, в you tube също има много видеа.

На Бритакс ми изглеждат по-дървени, вкл. откъм дизайн и монтаж (изключвам модела за 850 лв.) :lol: Определено повече ми харесаха Сайбекс. Но това разбира се е лично мнение. Мисля, че техните модели ги има почти винаги във вариант със и без Изофикс. Например моделът, който аз поръчах се казва Pallas 2-fix, а без Изофикс се казва само Pallas 2. Без Изофикс са с около 90 лв. по-евтини дори.

Вероятно колата ти наистина няма Изофикс. Ти решила ли си от колко и до колко килограма ще искаш да вземеш столче? Ако е 9-36 кг. ти препоръчвам това, което и аз взех, но без Изофикс. Ето такова:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/48311

Аналогичен модел от 9 до 18 кг. има Juno fix
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/54488 но тъй като цената е почти същата мисля, че не си струва.

Има избор на цветове. Доста често цените на различните цветове са различни. В повечето случаи чисто черното е по-евтино (както в първия линк).

Например сивия цвят, който поръчах от mytoys също беше най-евтин, затова поръчах него. А тук в БГ същия цвят се води нов и беше по-скъп. Така че трябва да се рови ... :)

Ако харесаш някое, ще помогнем с търсене на по-евтин вариант от чуждите сайтове.
*
Re: столче за кола
« Отговор #39 -: Януари 14, 2015, 10:42:42 am »
Няма изофикс колата, а Мишето така добре е обяснила, че нямам никакви колебания, относнт това, че няма изофикс.
За столчето, предпочитам 9-18 кг, може и да улуча шестица от тотото и да си сменя колата. Сега с наем на квартира, огромен заем и битови сметки, не виждам скоро време да си купя кола. Освен да сменя мъжът си и да намеря друг които да ме издържа, а не обратното.  Уф сори за спама.
Та значи без изофикс, възможно най доброто ще търся. Макар, че вчера се ядосвах, че колана нещо не държи добре кошницата и ако някъде в Бургас, може да се провери ще е добре.