0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pepina

спермограма
« -: Март 29, 2006, 07:43:58 am »
Мили момичета,
достатъчно ли е да  се направи само обикновенна спермограма.
Ако резултатите са много добри,трябва ли да се прави и разширена?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
спермограма
« Отговор #1 -: Март 29, 2006, 07:49:35 am »
Тук ще кажат по-компетентните. За предпочитане е да се направи разширена , защото се гледа морфологията на сперматозоидите. Възможно е общите показатели да са ОК, но да куца морфологията.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
спермограма
« Отговор #2 -: Март 29, 2006, 08:23:37 am »
При нас всички други показатели са отлични. Ако не бяхме пуснали разширена, нямаше откъде да знаем, че има проблем с морфологията. Познавам момичета, които загубиха няколко години защото се бяха предоверили на обикновени.
Разликата е около 30 лв. Ти преценяваш дали си струва да се чувстваш несигурна и дали ако показателите са добри, партньорът ти ще се съгласи после на ново изследване.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Anonymous

спермограма
« Отговор #3 -: Март 29, 2006, 09:46:42 am »
Благодаря за отговорите.
Звънях в една клиника и попитах дали може да направим там разширена спермограма.Попитаха ме каква по-точно?Незнаех каква,  и това ме притесни. Може ли някой да ми помогне?
Това което е публикувано ли трябва:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84
И ако може да ми кажете колко ще ни струва?
Благодаря!
спермограма
« Отговор #4 -: Март 29, 2006, 09:50:31 am »
Ако си от София - вит на www.ivf.bg. При  тях разширената излиза 55 лв.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
спермограма
« Отговор #5 -: Март 29, 2006, 09:50:54 am »
Пепи, мога да дам информация само за МЦРЗ. Там си казваш разширена и няма проблем, те си знаят каква.  :) Иначе включва морфология, прикрепяемост, преживяемост, резултати след обработка /като за АРТ процедура/. Трябва да се обадиш предварително обаче, за да запишат час. Струва 140 лв.
Успех!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Anonymous

спермограма
« Отговор #6 -: Март 29, 2006, 10:14:01 am »
Обикновенна спермограма направихме преди 4-5 месеца.
Сега, ако направим само морфология, достатъчно ли е?  
Определяне на сперматозоидна морфология (Kruger’s strict crit.)  - това нали?
 Достатъчно ли е само  това?
*
спермограма
« Отговор #7 -: Март 29, 2006, 11:11:58 am »
Пепи, ако имате фин.възможност, направете всичко. Морфологията е важна, но и от другите показатели ще се придобие ценна информация. Така мисля.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Anonymous

спермограма
« Отговор #8 -: Март 29, 2006, 12:11:04 pm »
Ако зависи от мен бих направила всичко, но наистина сме зле с финансите. Най-вече затова питам, дали е достатъчна само морфология.
Благодавя.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
спермограма
« Отговор #9 -: Март 29, 2006, 12:22:05 pm »
Доколкото имам информация, само морфология не се пуска. Тя е като допълнителна екстра, но не и като самостоятелно изследване.
Къде е правена предишната спермограма?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Anonymous

спермограма
« Отговор #10 -: Март 29, 2006, 12:33:31 pm »
Преди 1 година в Цибалаб, и преди 5 месеца пак там.Сега чета ,че не е трябвало там ,но вече я направихме.
Както първия, така и вторият път беше с много хубав резултат . Лекарката ми каза, че е супер.
Но сега чета, че  е по-добре да е разширена. И решихме да направим такава,но този път в клиника.
*
спермограма
« Отговор #11 -: Март 29, 2006, 12:37:08 pm »
И ние бяхме с добри резултати от Цибалаб,но за съжаление сега съм в процедура ИКСИ.Оказа се,че положението е катастрофално.Съветвам те да прежалите 55 лв. и да разберете,какво всъщност е положението при вас.В клиника Малинов цената на разширена спермограма също е 55 лв.Избери си една клиника и отивайте.пари се изкарват,но времето няма кой да ви го върне.
Желая ти късмет и вземи се регистрирай,за да е по-лесно да те разпознаваме.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
спермограма
« Отговор #12 -: Март 29, 2006, 13:21:10 pm »
Ооо, щом обикновената е правена в Цибалаб, непременно направете нова в клиника по стерилитет, и си поискайте и морфология по Крюгер, щом са кът финансите (ех, пустити финанси :evil: )

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
спермограма
« Отговор #13 -: Март 29, 2006, 13:33:27 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ооо, щом обикновената е правена в Цибалаб, непременно направете нова в клиника по стерилитет, и си поискайте и морфология по Крюгер, щом са кът финансите (ех, пустити финанси :evil: )

Успех :D


Искам и аз да потвърдя това което са написали другите момичета.
Нашта направена в Цибалаб е пълна смехория.
Само за сравнение.

в инвитро-клиника:
45% нормокинетични
8% нормална морфология (по крюгер)

в Цибалаб
5% нормокинетични
95% с нормална морфология.

Направете такава за 55лв, в една от двете клиники където правят такава. На този етап може да си спестите 140 лв. за още по-разширената спермограма, която се прави в клиниката на Щерев. Само ако се окаже че има нужда...тогава.

Но по никакъв начин не се доверявай на резултатите от Цибалаб. Ние се бяхме доверили че сме отличници на една правена в Майчин дом, (тогава нямаше кой да ми каже), че даже и стимулаця ми правиха..., естествено нищо не стана.
ПРоблема се оказа най-вече в морфологията и вискозитета.
(а в Цибалаб, не мерят време на течняване, защото обичайно работят с матерал донесен от вкъщи - това също не е правилно)

В дир-а, относително скоро едно момиче беше писало техните стойности. Перфектни показатели, това което куцаше беше морфологията. Ако я нямаха...щяха да се чудят защо не става и да я тъпчат и нея с хормони нахалост.
Ако искаш, моше да потърся линка, за да видиш колко много показатели се изслеват в една такава сп.от 55 лв.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
спермограма
« Отговор #14 -: Март 29, 2006, 13:34:43 pm »
Sas sigurnost e vajna morfologiata da se vidi. Nie sagubihme 3 godini s otlichni spermogrami ot Maichin dom Sf, bes morfo. Okasa se she imame kofti morfo 11% i niska podvignost, toest obchto 30% i 160 miliona broika Moiat savet e ne chakaite, a idete v klinika po sterilitet i napravete raschirena spermograma. Pishi psk.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
спермограма
« Отговор #15 -: Март 29, 2006, 13:38:42 pm »
Куража! И ние като вас загубихме време в правене на спермограма не при който трябва. Слава богу този сайт ме ориентира в достатъчна степен и вера бяхме на първа консултация при д-р Владимиров.
Мила, за съжаление и ние, и вие може би, ще се наложи оттук нататък да харчим порядъчно. Струва ми се, че след спермограмата все пак ще е добре и да се консултирате и със специалист. Налага се за да се спести максимално много време.
Стискам палци всико да мине най-най-икономично за вас, пожелавам ти го! :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika