0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« -: Май 18, 2009, 10:58:31 am »
Усмихната,  :sunshine: ва и здрава седмица за всички!
Много празници има в нея-Елена и Константин на 21.05
и Деня на Славянската писменост в неделя!

Ние започваме седмицата с хрема, дано бързо отмине, че ни предстои пътуване края на седмицата.

Имам питане за временно ползване на столче за кола, ако не се лъжа Дива Роза пита скоро същото!
Но някой и отговори, че стол се наема само с кола под наем.
Сега ще се върна назад да потърся в темите...
Предполагам помните Роби, тя от половин година живее и работи в чужбина.
Помоли ме да питам, има ли някой който може да и заеме столче за кола(8-16кг)
за периода 12.06-02.07, аз бих и дала нашето но плануваме море в този период.
Те кола ще ползват от роднини, но не си заслужава за този кратък период да купуват нов!
Благодаря от нейно име за вниманието!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #1 -: Май 18, 2009, 11:09:56 am »
Хубава и слънчева седмица от нас!

Мишенце, дано се размине само с хрема Митака :)

За съжаление не мога да помогна на Роби, но пък я чакам с нетърпение
да си дойдат :)

Васи, както се казва, малкия дявол е това. Да и минава бързо на куклата.
Рая падна на главата си от метър и половина на цимент преди 2 семдици и беше ужасно
преживяване, то и аз и майка ми блеем де, ама слава богу се отърва с
голяма цицина и хематом. Мина и вече, но уплаха е голям. Пазете се!!!
« Последна редакция: Май 18, 2009, 11:30:59 am от Nadyn »
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #2 -: Май 18, 2009, 11:15:00 am »
Привет и от нас :). Да е слънчева, здрава и изпълнена с добри новини новата седмица! :)

Мише, прочетох какво сте преживели... добре, че сте минали само с уплаха!  :bighug: за теб, Митака и коремчето! Бързо оздравяване на Митачето! На Роби и аз не мога да помогна :(

Марипоса, радвам се, че Тошко е добре!

Васи, от разказа ти ми настръхна косата, още повече, че нали и моята Елена се беше измъкнала на козирката на терасата слава Богу без последствия. Дано малката се оправи бързо! А за фразата "що не си гледате децата", ами дай да ги затворим по кошарите и да не ги пускаме докато станат пълнолетни, че да не се претрепят някъде... Истината е, че част от опита се трупа на база "проба - грешка", разбира се трябва да няма фатални грешки за това се моля и Господ да ми пази детето!

Хубав ден на всички!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #3 -: Май 18, 2009, 12:37:48 pm »
Привет и от нас  :D

Мишенце, радвам се, че сте се разминали само с уплаха и никога повече да няма такива "приключения"!!! Иначе и ние ви чакаме да си дойдете  :)
За Роби, аз имам това бебешкото столче от Чикото, то е от 0-13, гледа назад. Питай я дали ще й свърши работа и да измислим начин да го препратим от нас до вас  :)

Васи, силно да нагушкаш малката кукличка! Изтръпвам при такива разкази...
Вчера Ема падна в двора с чашката й зе пиене в уста - добре, че чашката е пластмасова и добре, че малко от малко умеят да се предпазват вече при падане... Аз, естествено едва не полудях докато не се уверих, че всичко е наред  :? Та, не мога да си представя какво сте преживели  :( Дано бързо да се оправи и да забрави!

Марипоса, на мен ми се е случвало да повтарям по 10-ки пъти на чужди хора, "ама дръж я, моля те! Не й давай това, не я оставяй там..." и те ме гледат странно, ама ей на, има защо. Трябват им книжки с инструкции за употреба на някои хора, но те наистина го нямат този инстикт, който е така силно развит при нас! И въпреки всичко и ние не сме застраховани, за съжаление!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #4 -: Май 18, 2009, 16:19:21 pm »
Ама каква буря се изви тука у Софето...
Юга ни зове, натам вървят нещата, само да ми мине феталната и ще се преселим!

Бори ще и пиша на Роби и щом имам отговор ще те "притесня" на лични...
Но се сещам че и те имат кошница, та май няма да свършим работа.
Благодаря за предложението от нейно име!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #5 -: Май 18, 2009, 16:36:01 pm »
Здравейте и от нас! Да е слънчева седмицата, че да ходим на разходки, да са ни здрави дечицата и да няма инциденти!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #6 -: Май 18, 2009, 21:02:25 pm »
В 99% от случаите, когато е имало инцидент с Елица е ставало, защото сме били много хора около нея и незнайно защо аз съм разчитала, че и те я наблюдават, но те нямат този инстинкт наистина,  а в останалия 1% пак аз съм виновна , защото съм се заплесвала с нещо друго, а не съм гледала в нея. Но сега в тая възраст са толкова изобретателни, че аз си мисля, че съм барикадирала опасностите, но не, имало и още какво да се измисли от тези пълни с енергия и откриващи света сладурчета.

*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #7 -: Май 19, 2009, 01:07:06 am »
До всички, които пият АМ нa HIPP?
Видяхте ли новите млека? Аз ли нещо не разбирам?! Такаа - привели ги в съответствие с европейските единни изисквания за АМ, били станали по икономични, нова формула - о.к. Обаче гледам изписаното съдържание върху старата и върху новата кутия, и освен че новата е по-ниско калорична, то и всички останали вещества в нея са в по-малки количества. Сега това какво означава - по-добре ли е така, не мога да схвана?
Сега това новото мялко е бяло като тебешир, а старата двойка много жълтееше например.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #8 -: Май 19, 2009, 01:17:07 am »
Аз при тройката не виждам разлика, но моя позната сподели, че малката й не е харесала новата единичка /тя е на 3 месеца/
Стефи си го пие с кеф, даже сега повече
Здрава и успешна седмица на всички, дано имаме поводи за радост
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #9 -: Май 19, 2009, 01:28:49 am »
Жорко също не усети разликата в новата тройка на Hipp и също продължава да си го пие с кеф. Понякога дори и нощем.
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #10 -: Май 19, 2009, 01:41:27 am »
Привет и от нас!
Здрава и слънчева седмица, без инциденти.
Ние тази седмица ще празнуваме първия имен ден. И да се похвалим - ще се кръщаваме на същия ден, църквата също се казва "Св.Св. Константин и Елена". Намира се в едно село на 20км от Гоце Делчев, забравено от бога и от хората място, с по-малко от 15 жители, всички около 90 годишни. Хорицата вече не си спомнят откога не е имало такова събитие в местната черква. Дано успеем да им донесем малко положителни емоции...
И да ви питам, освен дрешки и хавлийка, какво друго се носи в черквата?



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #11 -: Май 19, 2009, 01:47:57 am »
Nedda, питайте в самия храм какво
на Бачковския манастир ни искаха само хавлия, олио и сапун
сега за кръщенето на Преслава в Соколския манастир искат и пакет жито и бутилка червено вино
ние ще я кръщаваме /ако не ни възпрепятсва нещо/ на 29.06
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #12 -: Май 19, 2009, 09:52:08 am »
Привет и от нас! Ние вчера най-сетне се изакахме след 7 дневна пауза. Ама какво акане беше само 8O И  явно това го е мъчило детенце, щото стана една спокойна, направо тена й се смени, после спа като къпана :lol: Ама стига съм ви занимавала с дрисливите ни проблеми :D Божидара утре прави 40 дни и смятам да отидем за чиста молитва в църква /днес ще ида да питам трябва ли нещо да се носи, дали да си записвам час и т.н.. подробности/, а утре следобед смятаме да пътуваме до В. Търново и ще останем там до неделя. Надявам се да не е много малка да пътува, но пък си мисля, че като беше в корема ми не сме се спирали, така че трябва да обича да пътува детето, няма къде да иде!
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #13 -: Май 19, 2009, 11:25:19 am »
Nedda, и ние се кръщавахме на Св.Св. Константин и Елена, само че миналата година ;). Иначе носихме, олио, вино, брашно, бонбони, хавлийка за Елена и една кърпа за попа, поне това са ми спомените, но кръщенето беше в Търново. Но най-добре питай на място... Приятно изкарване на празника!

nunu, не сте малки за път. Елена беше на 1 месец като пропътувахме разстоянието Търново - София за 5 часа  8O в един невероятно голям сняг ноември месец. Повечето малки бебета спят през цялото време и се пътува приятно, казвам повечето защото сега синът ми в колата не спи винаги за разлика от Ели на същите месеци.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #14 -: Май 19, 2009, 11:54:30 am »
Е вярно че в четвъртък и ние ще сме именници :D

Нуну, за пътуването изобщо не се притеснявай и Деси и Ели пътуват от съвсем невръстна възраст. Даже сега като си ходихме към Свиленград пътувахме 7 часа, че имаше катастрофа на магистралата. Ели се държа най-добре, спа през целия път :wink:

Неда, за кръщенето основното е питка, вино и кърпа за попа да си избърше ръцете, а за малчо кръстницата купува дрешки и по-голяма хавлия, за да го избършете след къпането в казана. Весел празник! :D
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #15 -: Май 19, 2009, 13:32:02 pm »
Успешна седмица и от мен  :D. Nunu за молитвата нищо не се носи само ти и бебето  :). Хавлията е за за да си измие ръцете свещеника след като я потопи в купела а за бебето се носи бяло платно - хасе но аз бях взела една бяла пеленка - поне на нас това ни казаха да носим.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #16 -: Май 19, 2009, 15:04:10 pm »
Сега пък ново 20! Пътуването ни се отлага за петък, защото отложили на мъжа ми изпита за нам си кой юни :x Това момченце все такива ще ги сътвори, а аз вече така се бях настроила :D Даже и с приятелки се бях уговорила да се видим, а така за събота и неделя само роднините не можем да обиколим, освен това в събота сме и на сватба и вече няма как да откажем, резервации всичко е направено! Едно от нещата, които най-много мразя е да ми се провалят плановете, затова сега бесувам и се чудя как да го измисля! :x
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #17 -: Май 19, 2009, 15:13:11 pm »
Пожелавам само хубави емоции покрай празниците, имените дни и кръщенките. Ние в неделя станахме на 40 дни и правихме Погача. Беше много приятно и в същото време малко изморително, но вече свикваме с повечко хора около нас и спим по-спокойно от преди. Като има непознати хора и вечер е нервен, а тия дни беше спокоен и спа много добре.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #18 -: Май 19, 2009, 17:33:01 pm »
здравейте
хубава слънчева и здрава седмица и от нас :D :D :D

мили мами,и аз имам едно питане в вързка с варицела........при условие че бяхме контактни с детенце ,което след 2 дена му  изби варицела,колко време е Инкубационният период ?21 дни?,и друго да питам.........ако на това детенце например на 7 ден му завяхват пъпчици,означава ли че вече на 8 ден неноси заразата?оф дано правилно съм го обеснила.... :oops:
*
Re: Празнична майска седмица 18.05-24.05!
« Отговор #19 -: Май 19, 2009, 17:50:49 pm »
Ади, ето ти инфо:
http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери