0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сърбеж и подуване на вагината.
« -: Май 18, 2009, 01:07:33 am »
Здравейте!
Случва ми се за втори път в последните 2-3 месеца и съм малко притеснена защото съм в чужбина и нямам възможност да отида на лекар. Прибирам се в България чак след 3 месеца а се страхувам да не е нещо опасно което да ми причини стерилитет.
Симптомите са следните:силен сърбеж на вагината, подуване и гъсто слузесто бяло течение. Всичко това трае около 2-3 дни и изчезва.Случва ми се за втори път! С мъжът ми тъкмо започнахме опити за забременяване но сега май ще трябва да го отложим.
Ще съм благодарна на всички които имат някаква информация или препоръка!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #1 -: Май 18, 2009, 09:10:50 am »
Мила Стефа, това най-вероятно са някакви гъбички, но никой не може да ти каже със сигурност - освен лекар ! Дори и да си в чужбина, там пак има генеколози, нали ? Това не е шега, затова поразпитай и отивай веднага, за да не търпиш лоши последствия. Най-вероятно ще ти изпишат нещо вагинално + АБ. Но абсолютно никой от форума не може по симптомите да ти каже със сигурност какво ти има.
 Успех в лечението.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #2 -: Май 18, 2009, 10:38:11 am »
 Здравей,моя случай преди време беше такъв,но само за един месец,т.е. появи ми се дни преди цикъла за около два дни и изчезна от нищото,отидох на генеколог и ми бяха казали че се получавало понякога така преди цикъл(некадърница се показа),в следствие отидох при друг док и се оказаха губички.Мой съвет недей да чакаш а отивай при някой генеколог да те прегледа и ако има нещо да си вземеш мерки.При мене е било така(само веднъж с симптоми),понеже инфекцията е била по навътре в влагалището,и затова несъм имала ежедневни симптоми.
  :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #3 -: Май 19, 2009, 04:47:52 am »
Благодаря за съветите! Най вероятно така 6те направя. Не ми се даваха 1000$ за ле4ение при положение че се прибирам след 3 месеца но щом може да е опасно няма начин.
Благодаря отново!!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #4 -: Май 26, 2009, 07:54:47 am »
Къде се намираш? Пробвай е имържънси рума,  :) не вярвам там да ти вземат пари. И спокойно, и на мен ми приличат на гъбички, потърси си някакъв разтвор за вагинални промивки, със сигурност ще те облекчи. Спри всичко млечно и захарите, те "хранят" много подобни микроорганизми и спомагат за разрастване на инфекцията. Успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #5 -: Май 29, 2009, 11:43:27 am »
Благодаря за съветите! Най вероятно така 6те направя. Не ми се даваха 1000$ за ле4ение при положение че се прибирам след 3 месеца но щом може да е опасно няма начин.
Благодаря отново!!
Щом говориш в $ предполагам си в САЩ. Във всеки Walmart или Wallgreens можеш да намериш лекарства протв гъбички ( Monistat примерно), които са без рецепта.

Боби


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #6 -: Май 29, 2009, 11:49:37 am »
Момичета, моля не си самоназначавайте лекарства и не пийте нищо без да ви е предписано от лекар.
Призовавам всички да сме малко по пестеливи в даването на съвети от разстояние, още повече когато се касае за прием на лекарства.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #7 -: Май 29, 2009, 11:58:39 am »
Момичета, моля не си самоназначавайте лекарства и не пийте нищо без да ви е предписано от лекар.
Призовавам всички да сме малко по пестеливи в даването на съвети от разстояние, още повече когато се касае за прием на лекарства.

Тези са без рецепта влагалишни капсули за 1 прием. АБсолютно безвредни.

Б.
« Последна редакция: Май 29, 2009, 12:00:29 pm от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #8 -: Май 29, 2009, 12:03:59 pm »
Момичета, моля не си самоназначавайте лекарства и не пийте нищо без да ви е предписано от лекар.
Призовавам всички да сме малко по пестеливи в даването на съвети от разстояние, още повече когато се касае за прием на лекарства.

Тези са без рецепта влагалишни капсули за 1 прием. АБсолютно безвредни.

Б.

Боби, никъде не видях момичето да е писало , че е била на лекар, който да потвърди, че това са гъбички???Може да са, може да не са.
За мен неможе да е безвредно лекарство приемано за нещо непотвърдено от специалист.

Нямам познания за лекарството, но наистина ви призовавам, не се самолекувайте.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #9 -: Май 29, 2009, 12:36:41 pm »

Боби, никъде не видях момичето да е писало , че е била на лекар, който да потвърди, че това са гъбички???Може да са, може да не са.
За мен неможе да е безвредно лекарство приемано за нещо непотвърдено от специалист.

Нямам познания за лекарството, но наистина ви призовавам, не се самолекувайте.

Lisko, аз затова попитах дали е в САЩ. Тук за тези оплаквания първо ще и дадат това и ако не работи ще тръгнат да диагностицират. В САЩ по принцип микробиология както в България не се прави като стандартен преглед, а само при оплаквания и то ако оплакванията са типични за гъбички, първо ти дават нещата, които можеш да си купиш сам от рафта на магазина за хранителни стоки.  В спешното (както някой предложи) ще я пратят да си ходи, няма да я лекуват, нито дори ще я диагностицират и това удоволстивие пак ще и струва около $1000.

Виждам, че създадох проблем, за което се извинявам.

Б.
« Последна редакция: Май 29, 2009, 12:39:24 pm от Bobbie »


  
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #10 -: Юни 16, 2009, 23:30:19 pm »
Здравейте, за първи път се регистрирам в този сайт, но не за първи път се боря с гъбичките. От първата ми бременост през 2004г. вече почти 5г. се лекувам от хронични гъбички и мога да ви кажа, че всяка една жена трябва да се консултира с лекар и да се лекува индивидуално. единичните инфекций се лекуват с едни лекарства, хроничните с други. В момента се лекувам за хронични гъбички като лечението изисква да пия 4 цикъла подред по едно хапче Дифлукан и тъй като планирам бременност някой знае ли след колко време от изпиването на последното хапче /пие се по време на цикъл/ мога да забременея, в смисъл колко е остатъчното действие на лекарството? Трябваше да питам лекаря за което, но с приказките около лечението на гъбичките пропуснах.
:)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #11 -: Юни 17, 2009, 00:10:20 am »
Тиана на листовката на лекарството пише ли, че е противопоказно за бременни ? Все пак мисля, че едно хапче, което е преди овулация, следователно преди каквото и да е оплождане не е кой знае колко опасно, но за най-сигурно е добре (даже задължително) да говориш с лекаря си.
 Много момичета пият хапчета, антибиотици и прилагат какви ли не лечения без да подозират че са забременели в същия месец, така че според мен би трябвало да не е проблем за бебеправене. Ще се радвам след разговорът ти с лекуващия лекар да напишеш неговото мнение.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Сърбеж и подуване на вагината.
« Отговор #12 -: Юни 17, 2009, 18:42:04 pm »
тъй като планирам бременност някой знае ли след колко време от изпиването на последното хапче /пие се по време на цикъл/ мога да забременея, в смисъл колко е остатъчното действие на лекарството? Трябваше да питам лекаря за което, но с приказките около лечението на гъбичките пропуснах.
потърси в листовката. понякога съм срещала такава информация по разни листовки.