0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    clunce

lytealna faza
« -: Март 27, 2006, 16:49:12 pm »
zdaveite momi4eta,kak moga da si iz4islq lytealnata faza[/b]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: lytealna faza
« Отговор #1 -: Март 27, 2006, 19:48:55 pm »
Цитат на: clunce
zdaveite momi4eta,kak moga da si iz4islq lytealnata faza[/b]


МЦ се състои от 2 фази.
1.първа/фоликуларна/ фаза
2.втора/лутеална/фаза
Между двете фази е овулацията (отделяне на годна за оплождане яйцеклетка).
Ако правиш тестове за овулация.Броиш дните от овулацията до следващата менструация-това е ЛФ.
Ако искаш да определиш ЛФ по БТ е малко по-сложно.
Първо трябва да разбереш дали наистина е имало овулация по разликата в температурите през фаза1 и фаза 2.Ако разликата е  0,4-0,6 градуса-имало е овулация.
Следва по-трудното-кой ден точно е била.
Ако има рязко покачване на БТ с 0,3-0,4 - тогава (предполагаемата) овулацията е била предният ден(или по-предният)
Ако има стъпаловидно покачване на БТ-определяш колко дена е това покачване и деня който е на долната 1/3 от стълбицата е ПРЕДПОЛАГАЕМИЯТ ден на овулацията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
lytealna faza
« Отговор #2 -: Март 28, 2006, 02:08:45 am »
Виж ТУК и пиши на кирилица.
Re: lytealna faza
« Отговор #3 -: Март 28, 2006, 12:06:03 pm »
Цитат на: clunce
zdaveite momi4eta,kak moga da si iz4islq lytealnata faza[/b]

Като от последния ден на цъкал извадиш деня, в който ти е била овулацията  :D /т.е. ако ти е 28 дни цикъл, вадиш овулация на 14-и ден и се получава 14 дин ЛФ/. Успех!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
lytealna faza
« Отговор #4 -: Март 28, 2006, 12:48:12 pm »
Дори и да се използват тестове за овулация, засичащи ЛХ-пика, пак ми се струва трудничко да определиш точно кога е била овулацията, тъй като в инстукциите пише, че тя настъпва от 12 до 36 часа след отчитане на положителен резултат на теста.  Т.е. може да е била в деня на отчитането, на следващия или на по-следващия ден.  В тази връзка бих искала да попитам, кой е най-сигурният начин да се разбере кога точно е била овулацията, УЗ? Тъй като съм срещала мнения, мисля че включително и във форума, че дори и при наличие на положителен ЛХ тест, не е сигурно, че овулация ще има (дори и при доказана липса на поликистоза).  Това ме вълнува, тъй като при мен М започва точно 14 дни след отчитане на положителен тест, при обикновено 30 дневен цикъл, т.е. на 16 ден засичам + резултат и предполагам, че овулирам на 18 ден, при това, може би проблемът е в недостатъчната продължителност на ЛФ. Има ли някой представа каква е мин. препоръчителна дължина на ЛФ, за да може да се задържи евентуалната оплодена яйцеклетка?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
lytealna faza
« Отговор #5 -: Март 28, 2006, 17:43:06 pm »
Рали, правилно си разбрала, че тестовете не са достоверен показател за овулация, единствено фоликулометрия /с вагинален ултразвук най-добре/ и да се засече порастването и пукането на фоликула. Чак тогава можеш да правиш изводи, колко ти е ЛФ и дали тестовете за овулация ти показват вярно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jzanova

lf
« Отговор #6 -: Април 02, 2006, 17:04:35 pm »
здравей, аз имам същия проблем моя ц. е 31 ден  дни  плодоносния период започна на 7я ден от ц. /според мен/ов. на 18, но не съм сигурна точни ли са ми сметките .на осемнайсетия ден почувствах тялото си силно сгорещено предполагам ,че това е била ов. надявам се дъм заченала според вас нормално ли е температурата ми да е всеки ден една и съща около седмица
Re: lf
« Отговор #7 -: Април 02, 2006, 17:17:33 pm »
Цитат на: jzanova
здравей, аз имам същия проблем моя ц. е 31 ден  дни  плодоносния период започна на 7я ден от ц. /според мен/ов. на 18, но не съм сигурна точни ли са ми сметките .на осемнайсетия ден почувствах тялото си силно сгорещено предполагам ,че това е била ов. надявам се дъм заченала според вас нормално ли е температурата ми да е всеки ден една и съща около седмица

Така, цикъл 31 дни. Какво разбираш под плодоносен период и как разбра, че е започнал на 7-ия ден?
Какво ще рече, че на 18-ия ден си почувствала тялото си силно сгорещено? Може да е била настинка.
Каква ти е темрературата цяла седмица и измерена къде. Иначе е нормално да е една и съща, въпросът е с какви стойности.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!