0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
предизвикване на цикъл
« -: Май 07, 2009, 23:46:20 pm »
Здравейте принципно имам поликистоза(и хормонални нарушения) и много нередовен цикъл от графиката може да се види.Март нямах цикъл и ми дадоха дуфастон за да ми го предизвика.Въпроса ми е,че сега пак ми закъснява и не знам дали не съм забременяла и дали може да пия дуфастон за да видя дали ще ми дойде,и как се пиеше 2 по 1(в момента нямам възможност да отида на лекар)
I want to spend my lifetime with you
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #1 -: Май 08, 2009, 00:25:10 am »
Ми направи тест за бременност.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #2 -: Май 08, 2009, 01:26:03 am »
Обикновено се пие 2 по 1. Дори да си бременна няма да навреди.
*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #3 -: Май 08, 2009, 01:41:30 am »
А колко време трябва да се пие до като ми дойде ли евентуално.Тогава не помня колко време го пих май кам 5 дена но не нз точно
I want to spend my lifetime with you
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #4 -: Май 08, 2009, 01:53:36 am »
Да не те излъжа, но мисля 10 дни.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #5 -: Май 08, 2009, 09:40:58 am »
Във връзка с дуфастона искам да попитам дали това е едно и също нещо с примулут-нор,защото аз навремето съм пила примулут-нор за предизвикване на цикъл?
  <br />
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #6 -: Май 08, 2009, 09:47:48 am »
Не е едно и също лекарство.И аз пих миналия мес.примолут нор,може да са с еднакво действие де,това не знам,но със сигурност преди да започнеш Примолут нор трябва да си на 100% сигурна че не си бременна,понеже е противопоказно при бременност,а Мира Мими е писала,че Дуфастона не вреди при бременност.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #7 -: Май 08, 2009, 11:04:59 am »
Най-добре е лекарствата да се пият след съгласуване с лекар.
Дани, направи ли тест  :ask:
*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #8 -: Май 08, 2009, 13:36:27 pm »
Ох още не,в момента няма как да си го купя и се побърквам  osi_14.Като направя ще пиша дано да е  :bfp1:
I want to spend my lifetime with you
*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #9 -: Май 10, 2009, 04:37:02 am »
Направих тест отрицателен е  :balk_145:
I want to spend my lifetime with you
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #10 -: Май 10, 2009, 10:29:28 am »
Защо за всеки случай не си измериш БТ, за да видиш дали е висока ? Това ще е известен ориентир за теб, макар че ако никога не си я мерила едва ли ще знаеш коя температура е висока и коя не. Все пак ако е над 37'С има надежда :) Но като гледам и овулацията си незнаеш на кой ден е, нали ? Така, че ако имаш късна такава - може да е нормално закъснението. Успех ти желая и дано не ти дойде следващите 9 месеца !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #11 -: Май 10, 2009, 12:33:50 pm »
Това, че теста е отрицателен не е 100% гаранция. Както е казала гарга измери си температурата, а най-добре да си пуснеш кръвен тест ако имаш възможност.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #12 -: Май 10, 2009, 12:45:39 pm »
Прави са момичетата и аз мисля да пуснеш едно кръвно тестче ако имаш възможност! Та нищо не се знае.... може пък теста да не е показал, ако нямаш възможност за кръвен тест, направи си още един уринен! Хайде късмет ти желая, дано вещицата да не идва в близките 9 месеца!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #13 -: Май 10, 2009, 13:35:45 pm »
Даже според мен, ако си направиш тест сутринта с първата урина - има шанс за достоверен резултат след такова закъснение.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #14 -: Май 10, 2009, 13:50:30 pm »
А аз като гледам кога са отбелязани дните с цервикална белтъкообразна слуз, ми се струва, че може да става въпрос за късна овулация и в такъв случай дори да има бременност няма да покаже и на кръвен тест. Още повече, че ако е имало овулация в тези дни, е рано и за цикъл ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    danito__77

  • *
  • 14
  • I want to spend my lifetime with you
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #15 -: Май 10, 2009, 14:21:41 pm »
Ами никога не съм си мерила БТ,но може утре да опитам.Не знам във вторник съм на лекар и ще видим.Много ви благодаря за подкрепата всички сте много мили :bighug:
I want to spend my lifetime with you
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: предизвикване на цикъл
« Отговор #16 -: Май 10, 2009, 14:26:07 pm »
Мила danito__77, наистина е най-добре да се видиш с лекар и надълго и нашироко да му разкажеш за всичко около цикъла ти. Виждам, че в календара ти са отбелязани много странни дължини на МЦ, което никак не разбирам, но не ми се виждат нормални.  Относно предизвикването на МЦ си има медикаменти, както и такива които да коригират дължината на цикъла.
 Успех ти желая и не отлагай посещението при специалист !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.