0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ana_mariq

Vie kak mislite
« -: Март 25, 2006, 01:39:59 am »
След като ми направена колскопия може ли да се разбере дали имам хламидии?Какви са симптоните , ако ги имаш тези гадини?А чрез видеозона може ли да се види дали имаш някакви сраствания?Благодари ви предварително!!!!
*

    Ana_mariq

Vie kak mislite
« Отговор #1 -: Март 25, 2006, 01:42:18 am »
Колпоскопия де
*
Vie kak mislite
« Отговор #2 -: Март 25, 2006, 10:35:20 am »
Мисля, че чрез колпоскопията не може да се разбере. Хламидията в повечето случаи няма симптоми. Чрез видеозона не могат да се видят сраствания, единствения метод е цветна снимка за проходимост на тръбите, но най-сигурният си остава лапароскопията. А ти защо не си направиш кръвни изследвания или PCR тест за хламидия?
Vie kak mislite
« Отговор #3 -: Март 25, 2006, 10:57:39 am »
В голям процент от случаите симптоми за хламидии-няма.Колпоскопията няма нищо общо-с нея се уточнява има ли, няма ли ранички/последните може да се предизвикат и от хронифицирала хламидиална инфекция/.
Направи си тест за хламидии, заедно с партньора ти разбира се. Не се шашкай, абсолютно лечими са при стриктно спазване на лекарските заръки :wink: .
Пусни търсачка-има много теми за хламидиите.
*

    Ana_mariq

Vie kak mislite
« Отговор #4 -: Март 25, 2006, 11:46:35 am »
Благодаря ви момичета за информацията!!!
Vie kak mislite
« Отговор #5 -: Април 03, 2006, 09:34:36 am »
Ана Мария, за хламидиите е ясно, че трябва специфичен тест.
Но що се отнася до възможност да се види проходимост на тръбите с УЗ- възможно е- нарича се хидротубация под УЗ контрол. Като техника прилича на цветната снимка, но вместо рентг. контраст се вкарва физиологичен р-р, ев. с антибиотик. Друг е въпроса кой прави изследването и какво вижда. Иначе цветната снимка е по-точна за диагностика, и най-точен метод за проходимост си остава лапароскопията.