0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
 здравейте на всички ето и моята история при провеждане на хистеросалпигосонография се установи нормално изпьлване на маточната кухина и проходимост на двете маточни трьби под значително повишено налягане на течността доктора каза че инсеминация нестава поради риск от извьн маточна бременност сьгласихме се на ин витро пак нестава заради ентерокок на сьпруга ми моля даите ми сьвет кьм кого да се насоча благодаря ви за вниманието :youwoman: :bori_017:
« Последна редакция: Май 12, 2009, 16:41:08 pm от Pesheck »
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #1 -: Май 04, 2009, 11:28:09 am »
щом има налягане, това означава, че нещо пречи на контрастното вещество да минава свободно през тях, което означава, че има някакъв проблем, който евентуално може да бъде отстранен с лапароскопия. незнам при какъв доктор ходиш, надявам се да е при специалист по стерилитет и той да вземе адекватно, а не комерсиално решение на проблема.
попитай за лапарокопия
успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #2 -: Май 04, 2009, 13:52:45 pm »
здравейте ходя в Плевен малко се сьмнявам вече в тези резултати чудя се ако ида при друг лекар наново ли ще искат да се правят такива изследвания и при сьпруга ми нещата не са розови тьпкаха го с какво ли не няма абсолютно никакво подобрение много сам се раочаровала :blowingdust2:а толкова много искам едно мьниче
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #3 -: Май 04, 2009, 15:14:07 pm »
me4ko ,щом си от Плевен,защо не си запишеш час при доц.Конова в КИРМ Плевен.Много момичета ги посещават и много от тях имат бебчета вече.Там има специалисти,на които можеш да се довериш.Успех!
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #4 -: Май 04, 2009, 16:08:37 pm »
Благодаря ви но точно при Конова ходя започнах да се сьмнявам заради резултатите на сьпруга ми на всяка микробиология бактерията беше резистентна кьм различни антибиотици наливаха го сас всички и то за по 1месец Когато попитам какво е това налягане в трьбите ми казват че трябва ин витро затова тьрся помощ кьм кой специалист да се обьрна Сьпруга ми иска при д-р Щерев дали да му се доверя osi_1
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #5 -: Май 04, 2009, 16:17:48 pm »
в КИРМ имат специалисти по стерилитет,мисля че д-р Емин се занимава с инвитро.В София можеш да отидеш при д-р Стаменов и д-р Персенска(за тях обаче се чака около година за първичен преглед),д-р Владимиров,доц. Щерев.Ето тук може да прочетеш мнения за всички:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #6 -: Май 04, 2009, 17:08:16 pm »
Доста се зачетох благодаря ти :flower:ще мислим какво да правим ако нещо не ми е ясно тук ще пиша
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #7 -: Май 09, 2009, 23:22:04 pm »
Не разбирам защо ентерокока пречи на ин витрото, друго нещо не го ли лекувате съвместно. Пуснете изследвания и на друго място. Потърсете и още  едно лекарско мнение относно снимката и ин витрото.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #8 -: Май 10, 2009, 10:35:58 am »
 Опитайте да направите изследване на мъжа ти при микробиолог ! Моят приятел го изследва уж добър андролог, а ако ти кажа по какъв начин му беше взел пробата ... накарал го да се избърше с някаква кърпичка, на която УЖ после правил посявка и му каза, че има ентерококи ( друг е въпроса, че дори документ не му даде за това ) . След като два пъти го тъпка с АБ, решихме че ще отиде при микробиолог и там вече му взели проба от уретрата с някава пръчица се бъркало и т.н. Пробата излезе абсолютно чиста.
 Между другото предполагам, че има правена спермограма ? Там има ли поражения от тези ентерококи ? Чувала съм, че ако такива има у мъжа - те водят до простатит и т.н., т.е ми се струва, че биха оказали влияние и върху сперматозоидите ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #9 -: Май 10, 2009, 13:57:31 pm »
Правихме 3 спермограми заключението е ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ ОЛИГОЗООСПЕРМИЯ-ЛЕКА СТЕПЕН ПОВИШЕН ВИСКОЗИТЕТ ПОВИШЕНО ПХ микробиологията правихме от еякулат антибиограмата винаги беше различна при мен е чисто и не се лекувам забранен ни е секса osi_14 нямате си идея колко антибиотика изпи никакво подобриние само в черния дроб отгоре на всичко има и варикоцеле и казаха че при мен трябва ин витро заради налягането но задьлжително той да се излекува а защо след като се прави обработка на спермата направо ужас така си седим вкьщи с диагнозите и само се гушкаме дажи и случаино не може да стане бебок osi_7
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #10 -: Май 10, 2009, 14:01:05 pm »
Мечко не се тревожи. Най-добре е първо да лекувате мъжа ти. Тук съм чела доста разкази на момичета, с мъже оперирани от вариколцеле и след това забременели. Насочи се в темата за мъжкия стерилитет и там ще намериш много съвети. Засега мисля, че трябва да започнете да отхвърляте нещата едно по едно. За съжаление нищичко не съм чувала за налягане в маточните тръби  8O Дано и не чуя, но ти пожелавам успех и много скоро да преборите проблемите !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #11 -: Май 10, 2009, 16:30:15 pm »
Благодаря но не разбирам дали ще има проблем за ин витро с това повишено налягане .Ще ходим и при други лекари от още сьвети и мнения глава не боли но кьм коя клиника да се насоча. :ask:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #12 -: Май 10, 2009, 16:50:42 pm »
За това към коя клиника да се насочиш можеш да погледнеш следния адрес:
 http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
От изчетеното по форумите най-доволни има от д-р Стаменов (София), д-р Владимиров (София), д-р Александров (Варна). Но това съвсем не означава, че няма и други лекари, успещно борещи се със стерилитета. Все пак прегледай линка по-горе, насочи се някъде и действай. Има добри отзиви и за клиниката в Плевен, но аз лично съм чувала по-скоро за д-р Конова, която се занимава с имунологични и генетични изследвания.
 Успех ти желая, както и да не се шашкаш излишно. Няма ли вероятност това с налягането в тръбите да е някаква грешка ? Не че съм някакъв спец ( дори никак не съм ), но ровейки в нета за такова понятие (повишено налягне в маточните трьби) - попадам единствено и само на твоето питане... Така, че по-скоро повтори ЦС в някоя друга клиника ( на която решиш, че имаш доверие ) и не се колебайте през това време да лекувате Варикоцелето.
  :bighug:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #13 -: Май 10, 2009, 17:42:04 pm »
Благодаря но не разбирам дали ще има проблем за ин витро с това повишено налягане .Ще ходим и при други лекари от още сьвети и мнения глава не боли но кьм коя клиника да се насоча. :ask:

Това с повишеното налягане малко смешно звучи, защото директно погледнато няма как да ти бъде измерено налягането в тръбите. Тоест имам в предвид, че или има по-бавно пропускане на контрастна течност (което може и да е нормално в твоят случай, защото тръбите на всяка една жена са с различна пропускливост тоест има и по-тънки и по-дебели), предполага евентуални проблеми по придвижването на яйцеклетката, или пък си пропускат нормално. Така или иначе това не е проблем като цяло стига да няма хидросалпингс (който пък задържа течност в тръбите и раздува самата тръба и това ясно си личи на снимката). И понеже за да не те обърквам повече с дълъг постинг, това което са ти казали повтарям е малко смешно, но няма да ти окаже влияние при евентуално инвитро. Съвета ми е първо да получиш второ мнение, второ правете си секс но с презерватив докато излекувате бацилите и трето лично моето мнение е да смениш клиниката. Проблем реално за сега се наблюдава при теб, а само при твоето момче. И на мен ми писаха в една софийска само че клиника такива простотии като повишено налягане, но пропусклива тръба. Е имам 2 забременявания въпреки тази измишльотина повишено налягане. Успокой се и успех ви желая!!!
« Последна редакция: Май 10, 2009, 17:49:27 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #14 -: Май 12, 2009, 16:39:25 pm »
Здравейте на всички записах си час при д-р Коновалова в клиниката на Щерев малко сьм притеснена ако иска пак да се прави проходимост на трьбите направо ми настрьхва козината osi_12 след 16.05 ще пиша какво е мнението на докторката и какво е станало ако се интересува някой де
:cheerleader:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: повишено налягне в маточните трьби
« Отговор #15 -: Май 12, 2009, 16:41:27 pm »
Да, мечко - напиши ни какво е мнението в Клиника Щерев и не се тревожи за ЦС - аз доколкото знам ако я прави специалист - не се усеща толкова болката т.е. зависи кой ти я прави, така че може да се окаже, че всичко си ти е наред !
 Късмет и Успех ! Пиши ни, като мине прегледа :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: повишено налягне в маточните тръби
« Отговор #16 -: Май 12, 2009, 16:57:51 pm »
Ме4ко,за ЦС някой момичета искат упойка,ако ти е нисък прага на търпимост към болката може и ти да си поискаш.И при двете ми ЦС ме боля доста,но тръбите ми се оказаха непроходими,едната обзаведена с хидросалпингс,та може би за това ме е боляло толкова.
Не се притеснявай-10 минутки и си готова.Успех от все сърце,Ме4ко!!!!
*
Re: повишено налягне в маточните тръби
« Отговор #17 -: Май 12, 2009, 17:20:09 pm »
Благодаря ви много друго е да знаеш че някой те подкрепя и не си сама :youwoman: :thankyousign:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: повишено налягне в маточните тръби
« Отговор #18 -: Май 15, 2009, 18:20:37 pm »
Благодаря ви много друго е да знаеш че някой те подкрепя и не си сама :youwoman: :thankyousign:

Изпий един аулин или едно прахче аулин 30 мин. преди снимката. В някои клиники дават обезболяващи преди снимката, но моето мнение че ги дават твърде късно, тоест лекарството все още не е подействало когато се ляга на рентгена, поне това установих аз от трите ми цветни снимки, последната беше най-безболезнена благодарение на моето благоразумие и на внимателният лекар разбира се.  :) Успех !!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: повишено налягне в маточните тръби
« Отговор #19 -: Май 16, 2009, 17:09:12 pm »
Привет от мен!Приключи посещението ми при д-р Коновалова останах с добри впечатнения от нея.Лошото е че трябва да се прави цветна снимка но пьрво трябва да се провери дали нямам някаква инфекция.За повишеното налягане каза че за нея с това изследване трьбите са проходими за по-голяма точност се прави ЦС.Леле колко се притеснявам даже и казах че направо искам ин-витро но за да кандидатсвам вьв фонда трябва категорично да се останови причината поради която неможе да настьпи бременност и стигаме пак до ЦС.Направо се чудя какво да правя тьрпя на болка но защо ме е страх незнам.Вие сте много смели момичета :ballons: