0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Средномесечен доход
« -: Април 29, 2009, 18:49:56 pm »
Здравейте!
Имам един тъп въпрос  :oops: : как се изчислява средномесечния доход, който трябва да се посочи в заявлението за вписване в регистъра на осиновителите - от брутния доход преди осигурителни вноски и данъци или от дохода след удръжката на осигурителни вноски и данъци?
Благодаря предварително  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средномесечен доход
« Отговор #1 -: Април 29, 2009, 18:59:04 pm »
ами това трябва да ти кажат онези, на които даваш попълненото заявление.
средномесечинят доход може да е брутен, може и да е нетен - зависи кой за какви цели се интересува от цифрата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Средномесечен доход
« Отговор #2 -: Април 29, 2009, 19:09:31 pm »
Аз мисля, че винаги е по правилно да се изчислява брутен доход, но наистина е най-добре да питаш предварително.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Средномесечен доход
« Отговор #3 -: Април 30, 2009, 11:13:39 am »
Ние, без да питаме, посочихме нетен доход и то го смятах горе-долу.Нали представяме служебни бележки от работодателя-там го пише с точност.Ако се питесняваш ,все пак питай социалната си.
*
Re: Средномесечен доход
« Отговор #4 -: Април 30, 2009, 11:22:56 am »
В заявлението може да напиеш ориентировъчна сума, така или иначе после трябва да представиш служебни бележки от фирмата.
 Специално в нашия доклад, който е издаден от социалната е посочено брутното ни възнаграждение.
 Успех!  :D