0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съвет относно варикоцеле
« -: Април 23, 2009, 18:14:39 pm »
Здравейте,бихте ли ми дали съвет относно операцията от варикоцеле. Аз съм от Бургас, имам варикоцеле, но не искам да се подложа на операция в Бургас. Бихте ли ми дали съвет към кой доктор от София да се обърна, а също така за ориентировъчни цени на операцията. Благодаря предварително.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #1 -: Април 23, 2009, 18:19:20 pm »
В София добър специалист андролог е д-р Милен Кацаров. Той може да те оперира като това струваше 650лв, но информацията е отпреди година.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #2 -: Април 23, 2009, 20:48:10 pm »
Моя мъж го оперира д-р Гео Цировски в Стара Загора, и други мъже с варикоцеле е оперирал и доста бебета след това се появиха  :D
по епикриза се води, че е опериран от херния, за да не плащаме операцията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #3 -: Април 23, 2009, 21:17:26 pm »
Моят съпруг го оперира д-р. Коцев от Университетска болница в Плевен.Беше с направление.Платихме си само леглото ,на което полежа 4 часа след операцията.Нищо друго не са ни искали.
Успех!
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #4 -: Април 24, 2009, 10:20:26 am »
Благодаря на всички за отговорите, все още не съм преценил при кого да се оперирам, най вероятно ще е в София,друг въпрос който ме интересува да ли не е по добре да се оперирам към есента, понеже сега времето се стопля и няма ли риск от инфекцции и т. н.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #5 -: Април 24, 2009, 12:12:59 pm »
операцията на моя съпруг беше на 29 юли, колкото по-бързо се оперираш, толкова по-рано ще започне процеса на възстановяване на сперматогенеза
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #6 -: Април 24, 2009, 15:52:03 pm »
Оперирай се по-рано. Мъжът ми има две операции. Първата е при д-р Кацаров в София, а втората при д-р Дечев в Пловдив.  Бебето дойде след първата операция.
Въпреки това ти препоръчвам д-р Дечев.

Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #7 -: Април 24, 2009, 16:51:24 pm »
Да, ще се оперирам при първа възможност, дано и при нас  всичко да мине нормално и да се нормализира спермогенезата. Пловдив ми е по близо и ще се оринтирам към д-р Дечев.
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #8 -: Юни 22, 2009, 13:25:55 pm »
Здравейте, отново.
След като се консултирах с вас, реших първоначално да направя спермограма в " д-р Щерев". Записах час при д-р Бъчваров. Пуснах спермограма с микробиология.Резултатите от спермогарамата са:
дни на въздържание -4
време на втечняване  - 20 мин
обем - 5,3 мл
PH - N
вискозитет - 0
левкоцити - 1-2
аглутинати - не
обща конц. на сперматозоиди/1 мл - 24*106
нормокинетични - 38%
бързи ЛПД - 15%
бавни ЛПД - 23%
хипокинетични - 12%
акинетични - 50%
концентарация нормокинетични сп./1 мл - 9*10
Тотален брой на нормокинетични сп. - 47,7*106 в обема
Заключение - Астенозооспермиа
Резултатите от микробиологията са добри - оказа се че няма инфекции
След тези резултати отново се консултирах с д-р Бъчваров, той каза че в момента не се налага операция на варикоцелето, и ми изписа лекарства ( Л- карнитин, Q10, витамин Е,фолиева киселина, цинк, селен).След 4 месеца ще пусна нова спермограма за да видим резултата. Ще ви помоля за вашето мнение, относно спермограмата, дали към тези лекарства мога да добавя други, и др.
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #9 -: Юли 01, 2009, 17:38:49 pm »
Здравейте, бихте ли ми казали колко струват прегледите, операцията и лечението от варикоцеле?

Благодаря  :thankyousign:


*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #10 -: Юли 03, 2009, 11:44:38 am »
Операцията при Къцаров е 450 лв. Трае 20-30 мин и по думите на мъжете най-болезнения момент е инжектирането на местната упойката.
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 11:47:20 am от Lucky »
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #11 -: Юли 03, 2009, 11:47:39 am »
Благодаря ти Лъки! Успех  8)


*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #12 -: Юли 03, 2009, 11:51:01 am »
Успех и на вас!
Не го отлагайте във времето. Страха е по-голям от болката! osi_9
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #13 -: Юли 03, 2009, 12:29:18 pm »
извинявам се, че се намесвам, но 450 лв. е биопсията, когато мъжът е здравно осигурен (при д-р Кацаров);

за вариокацеле цената може и да е различна....
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #14 -: Юли 03, 2009, 12:49:04 pm »
т.е. ще излезе повече от 450 със сигурност, така ли?


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #15 -: Юли 03, 2009, 13:09:01 pm »
о, не, не знам;

просто са две различни операции, с различно времетраене, а предполагам и цена; това, което лъки е написала е цената и времетраенето биопсията;

най-дбре е да попитате самия д-р Кацаров, тй ще ви отговори най-точно на всички въпроси

успех, раши!!!!
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #16 -: Юли 03, 2009, 13:14:29 pm »
Мерси милички :) Успех и на вас  :crossfingers:


*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #17 -: Юли 03, 2009, 15:03:33 pm »
Цената беше една и същз и за двете неща. Мъжът на съседното легло не беше с такава диагноза и цената беше същзта :))), но наистина става въпрос за здрваноосигурени пациенти.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #18 -: Юли 03, 2009, 15:32:17 pm »
лъки, извинявай, мислех, че си писала за биопсията  :oops:

раши, прегледът при Кацаров е 30лв.
*
Re: съвет относно варикоцеле
« Отговор #19 -: Юли 03, 2009, 15:40:14 pm »
мерси :)