0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #40 -: Юли 20, 2009, 14:03:52 pm »
Направих микробиология, всичко е чисто преобладават lactobacilli<1Leuco/поле, нормална аеробна флора, Candida дшисцателна.

Това е хубаво, но защо почти непрекъснато имам бяло течение, в момента е кремообразно.Настоявах д-р Стаменов да ми изпише нещо, но каза, че нищо ми няма, няма за какво да ме лекува.Това течение хронично ли е станало вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #41 -: Юли 24, 2009, 19:36:52 pm »
Ходих при д-р Стаменов и се разбрахме, че е хубаво да се изследват куп неща, както вие ме посъветвахте.Това включва и цитомегаловирус и токсоплазмоза, но в различните лаборатории има IgG и IgM , кое точно трябва, и двете ли, кръв ли се взима, секрет ли.Не ме интересува, ако съм го изкарала, важното е сега да ги няма.
Ако покаже, че в момента няма вирус, това значи ли, че повече няма нужда да се изследваш, добива ли организма имунитет.

И още нещо, правили ли сте изследвания за листериоза, уреаплазма, микоплазма, хламидий, бруцелоза, нещо друго такова, за тях секрети ли се взимат.Каква е цената и къде се правят.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #42 -: Юли 24, 2009, 19:50:36 pm »
Силве,изследват се и двете -и  IgG,и IgM.IgG показва минала инфекция,а IgM показва настояща.Аз съм изследвала хламидии,цитомегаловирус,листериоза и токсоплазмоза.Направих го  в ХЕИ,но може и във всяка лаборатория.За цените мога да ти кажа горе-долу:Листериоза-15 лв.;Хламидия-20 лв.;цитомегаловирус-24 лв;токсоплазмоза-24 лв.За тези изследвания се взима кръв от вената.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #43 -: Юли 29, 2009, 13:42:02 pm »
Силве,изследват се и двете -и  IgG,и IgM.IgG показва минала инфекция,а IgM показва настояща.Аз съм изследвала хламидии,цитомегаловирус,листериоза и токсоплазмоза.Направих го  в ХЕИ,но може и във всяка лаборатория.За цените мога да ти кажа горе-долу:Листериоза-15 лв.;Хламидия-20 лв.;цитомегаловирус-24 лв;токсоплазмоза-24 лв.За тези изследвания се взима кръв от вената.

Имаш предвид, че и двата титъра IgG и IgM са на тези цени, всеки поотделно ли.Към кои организма придобива имунитет.В Кандиларов например за токсоплазмоза и двата са 35.40, за цитомегалавируса са 29.70, в смисъл, че ми се иска да изследвам в момента имам ли ги, а за тези, към които организма придобива имунитет, смятам да не изследвам първото.


[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #44 -: Юли 29, 2009, 16:19:00 pm »
Ходих сутринта да си видя биопсията, но не можах да се видя с доктора, секретарката му занесе досието.И д-р Стаменов е казал, че е наред, и в петък да отида да ми направят още нещо биологично  :ask: .


И сега, следващия въпрос, който ме вълнува, след като микробиологията ми е напълно чиста, а имунологичната биопсия ми е наред (да се надявам, че правилно съм разбрала) , какво следва.От тези резултати какъв извод се прави, какво показват.
Трябва да почвам да правя вирусологични и паразитология ли.Но те са толкова много неща, не знам до къде ще ми стигнат силите и средствата.Не би ли могло от някакво общо изследване да се насочим нанякъде.Какво всъщност се изследва с имунологичните, по тези показатели не би ли могло да се ориентираме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #45 -: Юли 31, 2009, 16:54:31 pm »
Отидох да си проверя резултатите от биопсията, дойде да ми обясни д-р Чаушев ембриолога, каза ми, че не всичко е готово, да му се обадя в понеделник за всичките показатели и после на д-р Стаменов за коментар.Но ме притесни малко, каза ми, че от единия показател клетките са 24 ..?, а трябва да са поне двойно, това не би могло да е причина за спукване на мехура, но е фактор за неимплантиране евентуално.
Нещо знаете ли за това.

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #46 -: Август 02, 2009, 22:31:10 pm »
здравей,мила:-)не се отчайвай,и аз загубих бебчето си в 20-та г.с. след едномесечно лежане с кървене  в болница ,накрая ми изтекоха водите и.... не е приятно за обяснение останалото... сега вече не знам какво да мисля и чувствам,обиколих какви ли не клиники и лекари,направих си какви ли не изследвания - и в крайна сметка нищо -пак съм в изходна позиция ,реших напук на всички да направя все пак опит ,но уви ,в момента съм  с кървене ,което не знам от какво точно се получава и съм на ръба на отчаянието...трудно е,но с много вяра и търпение да се надяваме,че и на нашата улица ще изгрее дългоочакваното слънце:-)!!!!!!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #47 -: Август 03, 2009, 17:09:36 pm »
Имам някакъв проблем с имплантацията.

Обадих се преди малко на д-р Чаушев, готови са ми резултатите от биопсията ми.Обадих се на д-р Стаменов за коментар, каза ми, че не толкова зле, но резултат, който показва способността за имплантация е доста зле, и няма шанс, ако не се оправи, 24 ..? е, а трябва да е поне двойно.Трябва да следим кога ТОЧНО ще се пукне фоликула, и два дни след това се поставя някакво лекарство еднократно, питах какво, отговори ми, че това е тяхна работа.

Това с промивките отнася ли се и за моя случай, различно ли е при мен, как мислите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #48 -: Август 05, 2009, 17:16:21 pm »
Сложих си ангелчета в профила, но не мога, не, та те са като истински, ще ги махна.Но се чудя нещо, ами третото ембрионче, което махнахме в 9 г.с., то не е ангелче, кога ембриончетата стават душички, за него няма ли място в рая .

Когато ходих на прегледите, д-р Сигридов ми каза, че на сто процента едното е момченце, на хистологията обаче излезе, че и двете са момиченца, по 600, но доколкото съм чела, в 23 г.с. са по 300-350 грама, не по 600 грама, къде е грешката според вас.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #49 -: Август 06, 2009, 15:28:50 pm »
Мило момиче,
от самото начало с огромна болка следя историята ти и сърцето ми се къса...Разбира се, че си имаш три ангелчета и те ще бдят над теб и бъдещите дечица, които ще имаш. Само не губи вяра, защото тя прави чудесата реалност, страдай, но не се отчайвай! А за бебчетата- съвсем нормално е да са ок. 500-600гр. в 23г.с.
Направи си изследвания за тромбофилия и имунологични, защото е много вероятно от там да се е объркало нещо.И ги направи в Плевен.
Кураж, мила, и вярвай!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #50 -: Август 10, 2009, 23:07:27 pm »
Пратете и съпруга си при уролог - направете микробиологичен анализ на еякулата за Ureaplasma.
Моята история е подобна - изтекоха ми водите в 19 г.с. при отлични анализи. Никой не можа да ми обясни причините, а информация в нета е много оскъдна на тази тема. Открих в един руски медицински сайт, че точно уреаплазмозата е една от най-честите причини за спукването на околоплодния мехур в сроковете около 20г.с.
Обаче урологът ни обясни, че при бременните жени поради занижен имунитет може да се развие гъбична инфекция, на фона на която уреаплазмите са много трудно откриваеми при микробиологично изследване на жената. Затова задължително изследвайте и съпруга си.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #51 -: Август 12, 2009, 12:14:54 pm »
Благодаря ви!

Направих си токсоплазмоза (още не е готов) и цитомегалавирус.
 
 Цитомегаловирус IgG (CMV IgG) 2.4IU/ml          < 0.4 отр.; 0.4 - 0.6 граничен; > 0.6 пол.
 
 Цитомегаловирус IgM (CMV IgM) <8Au/ml           < 15 отр.; 15 - 30 граничен; > 30 пол.
 

Това май значи, че някога съм го имала.По стойностите може ли да се разбере отдавна ли е било, скоро ли.Възможно ли е това да е причината.


Искам сега да си направя микоплазма, уреаплазма и хламидии, от Надежда ги носят в Геника.Трябва сега да намеря гинеколог да ми вземе цервикален секрет и да им го занеса.

Доколкото знам, д-р Стаменов ще е на 14. и 15. в клиниката, но да преглежда бременни, не ми е удобно да досаждам там.И си мисля да отида за секрета в МЦ Панталеймон, че е близо и да го занеса до Геника, какво мислите.


А TSH 2.290mIU/l     0.35 - 5.00, добре ли е.


 
« Последна редакция: Август 12, 2009, 12:20:07 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #52 -: Август 12, 2009, 12:24:24 pm »
Силви, резултатът показва че имаш изграден имунитет. Което е добра новина. Не може да се съди кога е била предишната инфекция, в резултат на която си изградила имунитета. IgM ти е доста под долната граница и смея да мисля, че не е било скоро. Може да говориш с инфекционист по въпроса.
Прегръщам те миличка и вярвам, че борбенността ти скоро ще се възнагради!
 :bighug:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #53 -: Август 12, 2009, 13:33:49 pm »
А TSH 2.29 добре ли е.Нещо съм чела, че за ИКСИ е хубаво да е под 2, но не съм сигурна.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #54 -: Август 12, 2009, 17:20:11 pm »
ТСХ 2.29 хич не е зле.Не го мисли и него. Аз съм с Хашимото и поназнайвам това-онова за ТСХ, така че не се тревожи и за него. Направи имунологични и генетични, но ти препоръчвам КИРМ Плевен, а иначе навсякъде ще ти вземат кръв, която можеш да дадеш в Геника.
Успех и горе главата!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #55 -: Август 12, 2009, 17:39:17 pm »
Ох, прекалено се притеснявам за всичко.Измислям си какви изследвания да направя, и това трябва, и другото трябва, а знам, че е хубаво да се оставя малко по течението, но как да стане.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #56 -: Февруари 25, 2010, 22:37:16 pm »
Ех Момичета,

Това ни е в природата!
Желанието да станем майки в един момент ни обсебва.
Веднъж щом сме имали неуспешна бременност,живота ни се е променил тотално.
Аз имам познати които докато аз ходих по изследвания, храних се здравословно и се притеснявах за 100 излишни неща, родиха по 2 пъти.
Не че не се радвам за тях!
И на мен ми се иска двете ми бременности да не бяха завършвали така, но какво да се прави...-ЖИВОТ!
Ние почнахме опити за бебче. Моля се този път съдбата да бъде благосклонна към нас и след няколко месеца да си имаме здраво бебенце.И за вас се моля също, защото колкото и да ни съчувстбат близки, роднини и приятели, само една жена която е преживяла твоята драма може истински да те разбере.

Прегръщам ви силно !
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2010, 12:03:52 pm »
 :bighug: .

Успех!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #58 -: Август 20, 2010, 14:57:46 pm »
Ох Силви не се получава!

Взех да се притеснявам вече и че не мога да забременея. :((  (8 месеца пробваме)
То не стигат другите притеснения, ами и това сега. :?
Втори месец пих Клостил, без да са ми правили цветна снимка.
Ще видя какво ще стане в края на месеца.
Иска ми се поне да знам, какво и как трябва да направя за да забременея и да износя здраво бебенце.

Желая на всички момичета да намерят правилната формула за да успеят да станат щастливи майки на здрави бебенца!