0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #20 -: Май 13, 2009, 19:06:58 pm »
Здравейте на всички.

Силви, с теб вече и по пощата си пишем.
Между другото ня бях регистрирана тук, но доста приятно ми се струва... :)
И аз да споделя че след първият ми спонтанен аборт ( имам 2 един в 20 и един във 22 седмица) ми назначиха следните изследвания:

Бруцелоза
Листериоза
Цитомегаловирус
Антифосфолипиден
Токсиплазмоза
Влагалищен секрет

Само листериозата беше положителна.
Лекувахме 2 месеца- първият с антибиотик, а вторият с имуностимулатори.Възможно е
листериозата да  е причинила аборта.
В последствия (втори спонтанен аборт) открихме и проблема със слабата шийка на матката.

Серклаж следващият път и ще друсаме бебешки колички по градинките  :D
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #21 -: Май 13, 2009, 19:14:46 pm »
Благодаря ви!
Ами ще слушам доктора и каквото кажат.
Целувки!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #22 -: Май 13, 2009, 19:28:18 pm »

Силви, с теб вече и по пощата си пишем.
Между другото ня бях регистрирана тук, но доста приятно ми се струва... :)
И аз да споделя че след първият ми спонтанен аборт ( имам 2 един в 20 и един във 22 седмица) ми назначиха следните изследвания:


Серклаж следващият път и ще друсаме бебешки колички по градинките  :D


 :hug2: .




А не минава ли нещо от тези изследвания по ЗК, самата имунология също не може ли да не се плаща с някакъв талон.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #23 -: Май 14, 2009, 12:28:06 pm »
Аз отидох при личната лекарка с назначените ми изследвания за да я попитам кое от тях можем да минем по здравна каса.

Изследваха ми по здравна каса ( срещу 2 лв) токсоплазмоза, антифосфолипиден, цитомегаловирус.

Поне във Военна болница Варна  това са изследванията които ми направиха.
Най добре когато гинеколога ти даде листчета с видовете изследвания които трябва да направиш, да отидеш при личният си доктор или докторка, за да видиш все пак кое можеш да си спестиш.

Но ти щом си В София няма проблем, там е института по вирусология и заразни болести.

ЦЕЛУВКИ...
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #24 -: Май 17, 2009, 00:44:24 am »
Здравейте момичета,явно и при мен проблема е същия за двата спонтанни аборта в петия и шестия месец и ще се наложи серклаж.Разбрах че се прави в третия месец и искам да ви питам каква е процедурата и колко струва.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #25 -: Май 18, 2009, 12:41:14 pm »
МАЙМУН 80,

Съжалявам че и при теб така се е получило, но поне можем да погледнем от положителната страна-> сега знаем защо губим бебчетата си. :wink:
Следващият път ще ни зашият и готово  :D
На мен вторият път ми правиха серклаж на горещо, така че мога да ти обясня по-ясно след като вече съм го преживяла.
Лягаш на магарето, слагат ти пълна упойка и след 15 мин се събуждаш и всичко е готово. Не боли след това! Малко е възможно да прокърви след серклажа защото все пак имаш шев.
Единственото притеснително нещо е да не се инфектира, НО НА НАС ТОВА НЯМА ДА НИ СЕ СЛУЧИ.
После ще трябва да полежим малко в болницата - 2-3 дни и после ще вме си в къщи чак до 9 месец.
Казват че не мило задължително да се лежи много след серклажа, но аз смятам като дойде време да огранича движенията до минимум.

По въпроса за цената на серклажа, на мен не ми взеха никакви пари. Правихме го във АГ Ваена. Мисля че ако доктора който ти следи бременността те прати, няма да ти се наложи да плащаш, но все пак не мога да ти гарантирам. В България всичко е относително.

Ще се радвам ако си пишем за в бъдеще.
При мен случката е още прясна- 09.04.2009. '
Ако искаш можем да си пишем или дори да се видим ако сме в един град.
Аз съм във Варна
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #26 -: Май 21, 2009, 16:38:15 pm »
Взех си епикризата и хистологията най-накрая, крайно време беше вече.

И двете близначета са били момиченца, по 600 гр. и 27 см., има инфекция Стрептококус галактие по плацентата и нарушена кръвна циркулация.

На първото, дето му беше спукан мехура пише огнищен гноен хорионионит, едностранен омфалоангиит, двустранна десквамативна пневмония, подостър вилозит и инфаркти с различна давност по плацентата, акцидентелна атрофия на тимуса, петнисти кръвоизливи по вътрешните органи.

На второто пише кожа сивкавоморава, тъмно сини петна, петнисти кръвоизливи по плеврите и епикарда, малък тимус, уплътнени бели дробове.

Плаценти 11 и 13 см., по едната множество уплътнения до 4 см., участъци с изтъняване, от които на срез изтича гноевидна течност, ципи кръвонаседнали и късливи, пъпни върви с кръвонасядания с по три съда.

Ужасно се чувствам от всичко това!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #27 -: Май 21, 2009, 16:58:04 pm »
Доколкото прочетох тук, това с огнищен гноен хи ..., значи, че може да съм имала някаква инфекция листериоза, а това с стрептококова не разбрах как съм получила.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #28 -: Май 21, 2009, 17:29:26 pm »
Силве,

Погледни го от полижителна страна!
Имаш отговор на въпроса_"от какво се е получило?"
Имало е инфекция!
Между другото аз като се изследвах за листериоза ми казаха от РИОКОЗ Варна че е в следствие на стрептококова инфекция.
Но после се изследвах в София и си ми излезе листериен видал.
Следващият път много ще внимаваш какво ядеш.
Аз 10 месеца не бях опитвала салам след като я ликувах тази лизтериоза.
Но сега си наваксвам защото преди да се "мятаме" за бебе има доста време и така или инъче пак ще се изследвам  :hungry:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #29 -: Май 22, 2009, 13:51:49 pm »
Ходих днес при д-р Стаменов, прегледа ме и ми каза, че на пръв поглед всичко му изглежда нормално месец и половина след ужасната случка, но лигавицата още е малка, да отида след още месец и половина и ще ми каже какво да се прави.Питах да си пускам ли имунологични изследвания, каза ми, че в момента няма смисъл от това.

Почти нищо не можах да питам, бързаше за пункция и не можа много внимание да ми обърне.Исках да питам тази ли инфекция е причинила спукването.Възможно ли е да съм хванала след това, докато лежах 18 дни след спукването, и в такъв случай каква друга може да е причината.От колко време е възможно да съм имала, че да причини всичко това по плаценти, ципи и загнояване, и всички тези ужасни показатели.На хубавия видеозон не се ли виждат плаценти и кръвопоток добре.

Аз антибиотик пих след редукцията в 9 г.с., в 20 г.с. трябваше да ходя при д-р Сигридов, но два дни преди това ме приеха по спешност, за антибиотик профилактично никой не ми е казвал нищо.Всеки месец ме гледаха на 4 D и уж всичко с кръвопоток и плаценти беше добре.

И най-важното оттук нататък, какво да се прави, тази инфекция как се лекува, с какво, нещо съм чела за вливане на имуностимуланти преди това, как всъщност ще ми се подсили организма да не се проявявя повече.

Не ми е ясно нищо, иска ми се да седне и да ми обясни всичко, а не да чета и да си мисля, но все бърза, разбирам го, но следващия път ще бъда настоятелна за това.

Имам хиляди въпроси и притеснения, но трябва да се успокоя, не знам как, може би като съм наясно какво следва, ще спра да питам и да се чудя.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #30 -: Май 27, 2009, 16:34:49 pm »
Не че ще се върне нещо, но това ме тормози непрекъснато, ако бях започнала да пия някакъв антибиотик, щеше ли да има голяма вероятност това да ни се размине.След редукцията беше високо CRP, не взехме мерки, не си направих и цервикален секрет, все отлагах и си мислех, че не е толкова сериозно положението, има време, а може би трябваше да побързаме с това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #31 -: Май 27, 2009, 19:35:12 pm »
Миличка,знам че звучи изтъркано,но недей да се тормозиш повече,моля те.
Аз същото се потвима да правя,самообвинявам се,защото няколко дни преди да изтекат водите ,като ходех до тоалетната,много,много ми се мокреше хартията като се забърсвах, но тогава не съобразхи че може да изтича окол.течност/ сега го разбрах/ и аз като теб непреставам да се обвинямавам и да се питам ами ако.........
обаче нетрябва.
Моля те послушай ме, опитай се да не мислиш затова,така е било писано сега, но ще направим всичко по силите си другия път да гушнем живи ,здрави и доносени нашите бебета.
Прегръщам те много.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #32 -: Май 27, 2009, 20:07:59 pm »
Да, права си, но отдавна искам да го питам това  :oops: .

И още нещо, имам бяло течение, но на прегледа миналата седмица, д-р Стаменов каза, че не е хубаво сега нищо да се прави, защо  osi_10 , не питах.

Имали ли сте вие такова и правихте ли нещо по този въпрос.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #33 -: Май 28, 2009, 11:51:49 am »
Аз имах такова- кандида,но го лекувах още в 3я месец с полижинакс и после микробиологията беше чиста :D
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #34 -: Май 28, 2009, 12:53:52 pm »
Като отида следващия път, ще ми направят предполагам, ще питам всичко подробно.
Целувки!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #35 -: Юни 23, 2009, 17:28:24 pm »
Вчера ходихме при д-р Стаменов, на 14 ден от цикъла, каза ни, че на пръв поглед всичко изглежда добре.След 2-3 дни вероятно ще настъпи овулацията, имах си фоликул към 25 мм. и лигавица към 15 мм., ако съм запомнила добре всичко.Трябва да отида следващия път към 10-12 ден да направим биопсия, че сега не става, доста е дебела.И като наближи момента за ИКСИ, и имунологични.Исках да ми вземе влагалищен секрет, че е доста силно в последно време, но не го направихме, защото има доста слуз по това време от цикъла и нищо няма да покаже.

Не питах за лигавицата, стори ми се, че не е много доволен, че е толкова.Но ни каза, че апарата за изследване при лош SDI тест е вече при тях.

Колко всъщност трябва да бъде лигавицата на този ден от цикъла.За този апарат знаете ли нещо конкретно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #36 -: Юни 26, 2009, 17:46:32 pm »
Исках да ми вземе влагалищен секрет, че е доста силно в последно време, но не го направихме, защото има доста слуз по това време от цикъла и нищо няма да покаже.


Продължава си бялото течение, мислех следващата седмица, към 2* ден да отида, но май ме мързи да се разправям, сигурно ще оставя за следващия преглед, не ми се занимава с това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #37 -: Юни 29, 2009, 23:26:12 pm »
моята история е дълга, но ще ви я разкажа.на 17.06.-- бях в 24 г.с. прокървих и често ходих по малка нужда и ме приеха в болница.прегледаха ме и казаха че съм добре и бебето отговаря на 24 г.с. и ми преляха някаква банка за задържане ,но  си остана честото ходене до тоалетната.усъмниха се че е бъбречно и ми преляха друга банка,която ме успокои малко
в събота на визитация споделих че от петък не усещам движенията на бебето и доктора ме прегледа на видеозон и каза ,че бебето има сърдечен пулс и си отговаря  на седмиците,но се съмнявал ,че изтичат околоплодни води и малко по-късно ме прегледаха на 3D трима докотри,после ме бъркаха да вземат проба и ми казаха че изтичали води от някъде и ме пратиха в 22ч с линейка в майчин дом веднага ме включиха на системи ,че чак до понеделник преглеждат ме и докторката ми казва,че бебето е в 20 гс и е мъртво по-късно закупих 2 хапчета и ми ги сложиха отдолу за да предизвикат раждане ,после не е за разправяне ,исках някой да ми обясни ,но уви,а въпросът ми беше-----как може за толкова кратко време да стане това като през цялата бременност не съм имала никакви проблеми :( ще се опитам да кача и епикризата от първата болница ,а от втората не е готова
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 23:31:30 pm от танчолина »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #38 -: Юни 29, 2009, 23:31:48 pm »
silvanchence,танчолина  нямам думи просто много силно ви прегръщам и ви желая в скоро време да изгрее слънцето и на вашата улица. :bighug: :bighug: :bighug: Сила и кураж мили момичета.
*

    тачолина

Re: спукване на околоплоден мехур в 21 г.с..
« Отговор #39 -: Юни 30, 2009, 13:40:52 pm »
ще го очаквам с нетърпение