0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #220 -: Май 07, 2009, 14:17:50 pm »
Аз започнах малко пазара  :oops: - вчера и оня ден. Взех малко памучни пелени и едни бодита, оглеждахме главно колички, но досега не сме се спряли на нищо конкретно.
Мисля да купя комбинирана количка, подходяща за новородено, но без зимен кош.
Вие измислили ли сте нещо за количка?

П.С. Мидж, и нашият татко е много оправен, но не ми се оставя за след раждането. Поне основните неща мисля да закупя предварително.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #221 -: Май 07, 2009, 14:37:11 pm »
Момичета,
записвам официално присъствие в тази темичка, не че нещата не са ми пресни пресни, ама все пак...сигурна съм, че ще изникват въпросчета  :lol: С други думи казано - Вероника ще става кака и аз, като голяма част от новобременелките, ще тръпна в очакване през ноември  :wink:
Минахме БХС и феталната, сега основна тръпка са ни летните месеци и оттоците, полът на бебето, както и съжителството с куче  :?
По едно време си мислех да пусна отделна темичка за майки с деца, които имат малка разлика във възрастта, струва ми се, че вече няма да сме никак малко, а ще имаме доста питанки и нужда от съвети...
Относно пазаруването - предния път започнах да пазарувам към 8-ия месец, до началото на 9-ия си бях купила всичко. Голямо облегчение беше да не мисля, че са ми останали покупки за след раждането, а и сега лятото ще има добри разпродажби, грехота ще е да не се възползвате! :)
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #222 -: Май 07, 2009, 14:40:21 pm »
Аз започнах да пазарувам при първата бременност още щом научихме пола - 14 г.с. Няма такъв кеф. Не съм дала на никой да избира и пазарува вместо мен. Купувах само неща, които ме грабваха. Количката купихме в 5-ти месец.
Не се лишавайте от това удоволствие. В по-късните месеци става по-трудно да се обикаля.

Аничка, много, ама много се радвам да те видя тук. Този път ти ще изпревариш. :wink: Лека, безоблачна и щастлива бременност.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #223 -: Май 07, 2009, 14:50:26 pm »
ani4ka, много се радвам да те "видя" тук.  :D Леко чакане ти пожелавам. Наистина напоследък има доста мами на малчовци, чакащи своите малки братчета и сестрички. Много е вълнуващо и радващо според мен. Пълните ми душата. :D
Grace, за мен също въпросът за количките е неизяснен. Аз затова смятам да пообиколя малко магазините и да събера мнения за да мога да се ориентирам по-лесно. Само още малко да се позатопли.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #224 -: Май 07, 2009, 15:17:22 pm »
Честита бременност, Аничка!

За бебето нищо не съм купувала. Не знам даже кога ще го направя, ужасно е да си зависим и да не можеш сам да излезеш да си напазаруваш за дългоочакваното дете..
При мен го няма и елементът роднини, за да разчитам на подаръци.
Ако някой знае читав сайт за поръчка онлайн на дрешки - да сподели.

Относно количката  си избистрих отдавна нещата - искам яка количка тип офроуд, триколка. Теглото и размерите не ми пречат, ако са по-големи. Най-общо казано. Държа и на някои дребни детайли - гумите, дръжката, чантата... От марки не разбирам хич, метнах око на най-скъпарските в началото, но сега.. го отметнах :)
Зимен кош не е необходим за лятно бебе, особено пък ако количката има пълно легнало положение.


Утре ще ходя да дам 99-тата си проба стерилна урина, защото цял ден пишкам през 5 минути и не е читава работата нещо.



*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #225 -: Май 07, 2009, 15:22:42 pm »
Относно количката  си избистрих отдавна нещата - искам яка количка тип офроуд, триколка. Теглото и размерите не ми пречат, ако са по-големи. Най-общо казано. Държа и на някои дребни детайли - гумите, дръжката, чантата...
Ако приемаш мнение - триколката на JANE е изпробвана за тежък офроуд 1г. и 3м. Няма провал. :wink: Освен това новата им кошница за кола е номер едно в немските краш тестове. Можеш да замениш зимния кош с портбебе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #226 -: Май 07, 2009, 16:17:31 pm »
Да се включим и ние по тази хубава тема - покупките за дългоочаквания член от семейството.Вече почти всичко сме набелязали - количката ако имаме възможност със сигурност ще е Jane - бяхме в Pre Maman и докато продавачката ни обясняваше за нея един татко се намеси в разговора и каза, че това е КОЛИЧКАТА(от личен опит). Иначе харесах и една на Esprit - по-евтина е и ако нямаме възможност сигурно ще вземем нея. Все още не сме купили нищо, но не от суеверие, а поради постоянните разходи по прегледи и т.н. За сметка на това обаче мои приятелки ми подариха(употребявани от тях): стерилизатор, нагревател за шишета, много дрешки(вече ги подредих в шкафа, който разчистихме през праниците за бебчо. Наистина е мноооого приятно. Креватче са ни обещали наши познати - ползвано е 6 месеца. Харесахме си фирма за биберони и шишета от която при първа финансова възможност ще си накупим необходимите неща (фирмата е NUK - специализирана е в производството на ортодонтски (да не се изкривяват зъбките на бебчо) биберони.
Хайде, че стана много дълго.
Хубав ден на всички! :D
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #227 -: Май 07, 2009, 16:23:35 pm »
Здравейте момичета,
искам да попитам някоя от вас купила ли си е книга за детето?
Аз съм набелязала две...и не знам коя да избера. Ето избора ми:
http://www.mobilis.bg/articles/view/48157 и
http://www.mobilis.bg/articles/view/45822
Ако някой има наблюдение...моля да сподели.
Иначе нищо не съм купила още...(
Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #228 -: Май 07, 2009, 16:35:18 pm »
Аз ще споделя само,че на Спок,но много по старо издание което описва всичко подробно много ми хареса.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #229 -: Май 07, 2009, 16:36:15 pm »
Здравейта момичета,
ние сме купили само количка и то защото я намерих много изгодно. Всичко друго незнам кога ще мога да обикалям да избирам ,сигурно другата седмица. :D
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #230 -: Май 07, 2009, 17:21:27 pm »
Баракуда,благодаря за съвета.Така й ще направя за да се застраховам.
Относно пазаруването тази седмица накупих някои нещица като ваничка,малко бодита и спретнах комплект за изписване.Иначе креватче,столче за кола и много хубава триколка ми беше "завещана "от етърва ми :D.Аз почнах от както влязох в осмия месец за да мога лека полека до 9 всичко да съм нагласила,изпрала и подредила,включая и сакчето с нещата за раждане.Вляза ли в 9 месец искам да съм спокойна :)

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #231 -: Май 07, 2009, 17:34:11 pm »
Хайде с покупките и аз да се включа в тази темичка. Предишната бременност започнах пазара от шестия месец. Първо няма такова удоволствие - да пазаруваш за дългочаканото бебче, второ нямаше на кой да разчитам, а и да имах, съм от хората, които обичат сами да си свършат работата. Така в началото на деветия изпрах и изгладих всичко за бебето и когато се върнах от родилния дом, знаех че всичко ми е подготвено вкъщи и кое къде стои. Просто не можех да си представя, какви безумни неща ще накупи татето, макар и по списък (а дали щеше да е изтрезнял изобщо за пазар), да ги изпере  :lol: и да ги изглади  :lol: :lol:. А и като помня как майка ми ме убеждаваше, че съм се объркала и съм накупила чорапи за кукли, а те се оказаха даже големи за бебето  :wink:.
А и съм на мнение, че ако си мислиш само добро, съответно добро се случва. Опитвах се да прогоня всякакви лоши мисли от главата си, както и опити за суеверие.

П.п. Забравих да пиша, че чакаме бебето някъде около 1ви ноември. Макар че по мои изчисления терминът ми е към 7ми, на ехографа излиза с една седмица по-рано. Утре влизам в 16 г.с.
« Последна редакция: Май 07, 2009, 17:36:09 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #232 -: Май 07, 2009, 17:55:50 pm »
Хайде с покупките и аз да се включа в тази темичка. Предишната бременност започнах пазара от шестия месец. Първо няма такова удоволствие - да пазаруваш за дългочаканото бебче, второ нямаше на кой да разчитам, а и да имах, съм от хората, които обичат сами да си свършат работата. Така в началото на деветия изпрах и изгладих всичко за бебето и когато се върнах от родилния дом, знаех че всичко ми е подготвено вкъщи и кое къде стои. Просто не можех да си представя, какви безумни неща ще накупи татето, макар и по списък (а дали щеше да е изтрезнял изобщо за пазар), да ги изпере  :lol: и да ги изглади  :lol: :lol:. А и като помня как майка ми ме убеждаваше, че съм се объркала и съм накупила чорапи за кукли, а те се оказаха даже големи за бебето  :wink:.
А и съм на мнение, че ако си мислиш само добро, съответно добро се случва. Опитвах се да прогоня всякакви лоши мисли от главата си, както и опити за суеверие.

П.п. Забравих да пиша, че чакаме бебето някъде около 1ви ноември. Макар че по мои изчисления терминът ми е към 7ми, на ехографа излиза с една седмица по-рано. Утре влизам в 16 г.с.
Опа, още едно скорпионче. :wink:
Аз направих същото, каквото е написала Васи. В суматохата около появяването на бебето се забравят доста неща. :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #233 -: Май 07, 2009, 18:24:58 pm »
Много хубава темичка за пазаруването сте открехнали :D.
С първото ми дете започнах да пазарувам от 5тия месец. Не съм страдала от никакви суеверия. Количката купихме в 7ми месец, беше триколка на Бертони с помпащи се гуми, малко тежичка, но пък като танк - никакви неравности не й се опъваха  :lol:. Сега пак ще си я ползвам, тъй като си я запазих  :wink:. Общо взето сега ми е доста по-лесно, защото имам много от необходимите неща - количка, креватче, ваничка, бънджи, шишета и доста дрешки  :D. Разликата е, че сега бебето ще е мимиче и определено наблягам на розови покупки, няма да я обличам като момче, я :lol:.
Вчера купихме от Хиполенд подложка за повиване и стойка за коритото, а и си набелязах една кошница, но не ми харесаха цветовете.
Купила съм си и комплекта за изписване. :D

В никакъв случай не бих преодстъпила това прекрасно чувство, което изпитвам при пазаруване на който и да било. Свекърва ми се пробва веднъж като беше накупила разни работи, половината от които не ми харесаха, ама си поприказвахме и се разбрахме, че аз ще си избирам нещата  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #234 -: Май 07, 2009, 18:39:50 pm »
Здравейте, момичета!

Много се радвам да видя нови попълнения тук. Василена, Аничка, лека бременност ви желая!  :cloud9:

Покупките не искам да ги оставям за след раждането, защото така или иначе тогава ще имаме достатъчно други неща. Количката вече сме я купили заедно със зимен кош (триколката на Куини е, тежи 11,5 кг и си я поръчах по нета след като се въртях толкова около нея в магазина. В сравнение с другите, които бяха по 20 кг, направо ми се стори лека), макси козито също е налице, както и малко дрешки, възглавница за кърмене, малко шишета, както и разни други дреболии. Имам доста приятели, които искат да ми подаряват различни неща и трябва да видя кое няма да ми е от първа необходимост и да направя списък.  :wink: А също ще ми дадат и доста дрешки, които вече са мънички за други дечица. Посъветваха ме да не купувам много дрешки, които са за бебета под 56 см, защото заедно с памперса бързо им умалявали. Сега размишлявам какво чувалчето за спане да купувам и колко голямо.  :lol:

Желая ви успех с покупките, момичета!

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #235 -: Май 07, 2009, 19:27:21 pm »
Момичета да попитам какви неща са необходими за бебето в родиния дом  освен памперси и  мокри кърпи и кремче против подсичане , а и за майката :oops: какво е необходимо? :?
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #236 -: Май 07, 2009, 20:39:44 pm »
Какви чувалчета в жегата, няма нужда за летните бебета от такива, поне в началото.

Какво да носиш в родилното за себе си и бебето е най-добре да питаш какво искат в болницата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #237 -: Май 07, 2009, 21:26:08 pm »
Момичета, благодаря ви за пожеланията! Да ви се връщат ;)
Относно книгите, аз имам тези двете и съм много доволна:
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=37460 ( с меки корици е 26 лв) и http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=37590. Втората ми беше ценна главно заради снимковия материал.

Това което другите пишат, че пазаруването си е цяло удоволствие е абсолютно вярно! Аз даже си вадех по няколко пъти на седмица нещата от шкафчетата, че някои дори и снимах  :oops: Определено не се впусках в големи покупки на дрехи, тъй като това е основният подарък, който приятели и роднини осигуряват :) Ако все пак сте суеверни, Пиги'с хаус предлагат услуга- да си направиш списък с необходимите неща, да ти ги отделят до датата на раждане, а след това роднини отиват да ги платят и "инсталират" :) За това, какво да се носи за самия родилен дом, всичко зависи от конкретните изисквания на болницата. Аз например, носех само хигиенна козметика и дрехи за носене. Преди изписването, мъжът ми ми донесе комплекта за изписване, както и дрехи за "пред хората", демек за белия свят :). Памперси, превръзки, козметика за бебето осигуряваше самата болница.
Според мен, чувалче за спане на лятно бебе няма да му е необходимо.
« Последна редакция: Май 07, 2009, 21:31:11 pm от ani4ka »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #238 -: Май 07, 2009, 21:35:29 pm »
              wassilena ,Аничка,добре дошли!Лека и успешна до края!  :welcome3:

  :D Момичета,днес отново бях на преглед на ЖК.Бебчо е ОК и си спинкаше сладко с главата надолу.Новото,което разбрах,е че съм със предна плацента.Назначиха ми отново ПКК и захар за гестационен диабет.Ми,това е отчета!Желая на всички леко бременеене!А...и да ви кажа,че навръщане ходих да гледам по магазините колички,кошове,ванички и всякакви бебешорски работи.Мисля,че вече се ориентирах към нещата,които ми харесват и сега като чета мненията ви,категорично няма да оставя покупките за последния момент. :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #239 -: Май 07, 2009, 21:55:58 pm »
И аз да се отчета,въпреки,че рядко го правя,но все пак следя темата.Аз вече съм си напазарувала всичко, но съм в 9 месец. Започнах от 7 месец,голямо удоволствие е да купуваш разни малки дрешки и други неща, не бих оставила този момент на бабите или на таткото.Обаче се появи и проблем-всички заявиха, че аз съм си купила всичко и сега нямало какво да ми подаряват,представяте ли си.А пък аз се сещам за 100 неща,които ще трябват за едно бебе, но не от първия ден.И след като разбраха, че не сме купили количка, се започна една борба кой да я купи...голям смях.