0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #200 -: Април 30, 2009, 14:04:11 pm »
via благодаря душа за успокоението  :bighug:
Аз в момента единственото което усещам е едно като гъделичкане или свиване на мускулчетата на корема но много слаби  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #201 -: Април 30, 2009, 14:15:13 pm »
А каква е разликата между предна и задна плацента? :?
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #202 -: Април 30, 2009, 14:22:16 pm »
Ами просто предната е на твоя корем (образно казано), а задната е когато е прикрепена така, че да "гледа" към гръбнака ти. И двете са съвсем нормални физиологично. Но се срещат твърдения, че с предната плацента бебето започва да се усеща по-късно и доста по-слабо.
Isev, и на мен понякога корема ми "трепери", а друг път буквално ми повдига блузата :lol:


*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #203 -: Април 30, 2009, 14:35:50 pm »
via с какво нетърпение чакам да ми се повдига блузата  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #204 -: Април 30, 2009, 15:18:40 pm »
Цветенце, за гърло мажа със сода (някои правят гаргара с нея), а за нос - солена вода.

Кайли, и това ще стане.


Благодаря ви много за всички мнения, момичета! Вчера се бях шашнала и мислех днес да ходя на доктор, но сутринта се беше размърдал доста силно и реших, че няма смисъл. Иначе вчера беше активен, но доста по-малко от обикновено и на мен колко ми трябва ...  :?

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #205 -: Април 30, 2009, 16:06:11 pm »
Момичета, които сте пациентки на д-р Ташков да помоля за негови координати-  мобилен телефон или тел. на частен кабинет..нещо..
По принцип бях решила да раждам при доктор Панова от ТК, но днес за втори път ме врърна от преглед, а аз нямам нерви да ходя всеки път до болницата и тя да ми обяснява как е много заета. Още повече, че от няколко дни имам силни болки в областа на страмната кост- за които четох че си е нормално, но само с четене и самообразоване  не става исках все пак и да ме прегледат. Не може за 2 дена да ме връща 2 ти и да ме разиграва. Побесняла съм.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #206 -: Април 30, 2009, 16:49:13 pm »
Тити, на лични ти пуснах координати. Успех!!!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #207 -: Април 30, 2009, 17:38:17 pm »
Благодаря за бързата реакция на Патладжани и на Мидж :)Златни сте момичета :)
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #208 -: Април 30, 2009, 19:20:14 pm »
Тити, виждам, че вече са ти пратили координати. Само да ти кажа, че няма да съжаляваш за избора си  :D

lb2f
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #209 -: Май 01, 2009, 12:57:45 pm »
Виж това дали ще ти свърши работа http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/
mercy, много благодаря за линка  :D! Ще се възползвам от показаното  :D.

Да разкажа аз за вчерашния преглед - тежим 1033 грама и сме 28 см /очаквах да сме по-малки/. И ние в момента сме с главичката надолу. Заведох с мен и баткото, та той за първи път видя бъдещата си сестричка  :D. Беше много ентусиазиран и й махаше на екрана на ехографа  :lol:.

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #210 -: Май 03, 2009, 21:58:39 pm »
здравейте момичета днес прокървих /в 7 г.с. съм/ доки ми каза да лежа и ако след 2 дни продължа да му се обадя...незнам само леженето достатъчно ли е не е ли добре да ме види много се притеснявам


*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #211 -: Май 03, 2009, 22:42:39 pm »
Нели,а не пиеш ли нещо или ти е казал само лежане?Аз бях точно по същия начин,но освен покоя ми изписаха веднага ударни дози Утрогестан и нош-па.

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #212 -: Май 04, 2009, 12:52:04 pm »
Нели,а не пиеш ли нещо или ти е казал само лежане?Аз бях точно по същия начин,но освен покоя ми изписаха веднага ударни дози Утрогестан и нош-па.
аз си пия ударна доза 3*1 дуфастон, 2*2 утрогестан /вагинално/, нош-па 2*1 и фолиевата кисилина


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #213 -: Май 04, 2009, 15:22:59 pm »
Нели,а не пиеш ли нещо или ти е казал само лежане?Аз бях точно по същия начин,но освен покоя ми изписаха веднага ударни дози Утрогестан и нош-па.
аз си пия ударна доза 3*1 дуфастон, 2*2 утрогестан /вагинално/, нош-па 2*1 и фолиевата кисилина
Когато прокървих  в 10 седмица, ми назначиха 3 по 2 Нош-па и 3 по 1 Бузколизин освен всичко останало.Казаха ми, не спрели кървенето до 24 часа, пак на лекар.
Сега си лежи и ти пожелавам успешен финал!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #214 -: Май 04, 2009, 15:54:07 pm »
Когато прокървих  в 10 седмица, ми назначиха 3 по 2 Нош-па и 3 по 1 Бузколизин освен всичко останало.Казаха ми, не спрели кървенето до 24 часа, пак на лекар.
Сега си лежи и ти пожелавам успешен финал!
[/quote]
мерси
кървенето спря но днес като се чух с доки ми каза да си почивам до 10 седмица /тогава съм на доки/


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #215 -: Май 05, 2009, 12:46:51 pm »
Лекарствата ги пих 5 дни,
забравих да го напиша в тази комбинация.
После минах на 2 по 1 Нош- па .
 При  болки Бузколизин или като ще пътувам на по дълго разстояние,също го включвах отново.
« Последна редакция: Май 05, 2009, 12:49:11 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #216 -: Май 07, 2009, 13:25:52 pm »
Добър ден на всички бременелки :).Сега един въпрос че мойта счетоводителка не си вдига телефона.Утре трябва да отида да си взема първия болничен заедно с амбулаторната карта.Дотук добре...обаче сега незнам трябва ли заедно с болничния да давам и някаква декларация заедно с IBAN за да ми превеждат парите по дебитната карта при положение че и преди по нея са ми превеждали болничен.Незнам...малко объркано го обясних :oops:,дано сте ме разбрали.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #217 -: Май 07, 2009, 13:48:56 pm »
Парси, щом и преди са ти превеждали болничен не ти трябва отново декларация.

Момичета, започнахте ли да пазарувате  :oops: Какво ще купувате предварително и какво после? Имате ли концепция вече? Аз имах идея да пазаруваме (таткото, де) всичко след раждането да е живот и здраве, но миналите от там мами ме съветват да не оставам за след раждането, че ставало суматоха и смут, независимо колко е оправен таткото  :lol:

Поздрави,
Мидж
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #218 -: Май 07, 2009, 13:57:24 pm »
Ние едва ли ще зьапочнем още отсега с пазаруването, но поне с опознавателните обиколки - със сигурност. Имам трима племенници и при единия бях много активна в помагането още от самото начало, но не мога да кажа, че съм наясно какво точно ще ни трябва и т.н. Да не говорим, че около нас няма близнаци, а нещата имат леки нюанси. :lol: На мен много ми се ходи по магазините, но май тати още не иска да обикаля. Въпреки, че онзи ден, докато зяпах някакви парцалки в един мол, мъжът ми изчезна някъде и след малко пристигна с едни сладурски миниатюрни обувчици, което много ме трогна. :D Наистина има ужасно сладурски дрешки за малки мишленца. :D

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #219 -: Май 07, 2009, 14:12:05 pm »
..обаче сега незнам трябва ли заедно с болничния да давам и някаква декларация заедно с IBAN за да ми превеждат парите по дебитната карта при положение че и преди по нея са ми превеждали болничен.
Парси, щом и преди са ти превеждали болничен не ти трябва отново декларация.

  parsi,възможно е на не ти трябва такава декларация,щом не ти е първи болничен.Но,пък за болничен по бременност(майчинство)нещата са по-различни.Прати някой в банката(ако можеш ти отиди  :wink: ),за пет минути ще ти издадат такава декларация и я приложи към болничния.Поне ще си спестиш допълнителни главоболия.Успех! :D

Момичета, започнахте ли да пазарувате  :oops: Какво ще купувате предварително и какво после? Имате ли концепция вече?

 И за мен това е големият въпрос.Бих желала повече момичета да изкажат мненията си.Хем ми се иска да не оставям всичко за последния момент,хем ме е малко шубе...Уж не съм суеверна,ама...  :wink: Не смея да вляза в детски магазин.  :lol: