0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хормони след лапароскопия
« -: Април 06, 2009, 17:35:18 pm »
Здравейте момичета ,
 отново пиша в този форум, защото вече се чувством в безизходица, като в задънена улица.Ходенето по мъките продължава вече втора година. Януари месец се подложих на лапароскопия за СПКЯ, от която резултатие бяха сравнително добри, проходими тръби , напарвиха ми само електрофенестразцзия на яйчниците защото бяха уголемени. След лапарото два месеца подред засичам овулация с тестове , но не зная дали фоликулите се спукват, но все пак това ме радва защото преди това за една година не съм видяла положителен таст за овулация. Сега другата седмица мисля да отида на контролен преглед след лапароскопията и за тази цел пуснах хормонални изследвания , но виждам че съотношението LH:FSH , пордължава да бъде много високо както преди операцията, андрогените ми са доста високи, сигурно е нормално защото имам окосмяване в нетипични за жената зони и акне.
LH: 18.33 , реф. ст/сти 1.9-12.5
FSH- 12.73 , реф. ст-сти 2.5-10.2
Тестостерон - 1.62, реф. ст-сти 0.49- 2.64
Андростендион 3.17, реф. ст-сти 0.4-3.4
OHP(Хидроксипрогестерон) 2.98, реф. ст-сти 0.16-3.3
DHEA S 5.57(2.68-9.23)
Вижда се , че LH и FSH въобще не са мръднали, и се чудя това високо FSH, дали не говори за изчерпан яйчников резерв и дали въобще зреят и се спукват фоликулите и с тези високи ст-сти на DHEA-S  и андрогенни, които вероятно са високи от оксмяването,  дали могат да се коригират и дали въобещ мога да забременея. Пропуснах да отбележа , че преди лапарото минах преглед при доктор Катя Тодорова  и тя ми предписа само Глюкофаж , защото за капак имам и слабо завишена инсулинова резистеннтност,каза 'e DHEA-S е завишен и да си направя лапароскопия. Чудя се какво да правя с тези хормони и с тези косми дали ще мога някога да забременея. Обръщам се към момичетата със сходен проблем за съвет. Моля ви момичета помогнете ми, чувствам се отчаяна , на 30 години съм а светлина в тунела не виждам.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ani_mih][/url]