0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #20 -: Април 06, 2009, 23:59:09 pm »
Джам, нашите - дървените, които съм показала в началото, също са от Икеа - серията е LEKSVIK. А от цветните пластмасови имаме само кръглото столче - много здраво и удобно столче, беше не повече от 3евро. Влез в сайта на Икеа и разгледай някой от англоезичните електронни каталози - тези масички и столчета са в Children's Ikea, Small furnitures или нещо подобно, ще се ориентираш, там ще видиш и цените на всичко, материали и т.н. Специално за едно столче с масичка да ходиш до Икеа смисъл няма, но ако наистина минавате близо до Солун и има възможност да минеш и разгледаш - не пропускай, освен да обзаведете Мартьо, можеш да си накупиш много практични неща за дома на добри цени (като например хубави чаршафи с ластик дето да не са от трико или хавлиен плат, имам спомен, че търсеше :wink: всякакви цветове и размери)

Тези, дето Джази ги показа, не съм виждала на живо, но има посочен физически магазин на сайта, където можеш да ги видиш. Явно съм затрила мейла, с който са ми отговорили за цените, но по спомен - столчето 38лв, а масата май 66лв (50 на 50см). Предлагаха и възглавнички за тях, както и детски престилки за рисуване, дъски-стативи за рисуване за различни възраст (и в Икеа има), както и богат асортимент от дървени играчки. Изглеждат ми добре направени, букът е много здрав материал, затова е и по-скъп.
Общо взето такъв тип столче и масичка може да ти направят много бг фирми, било бук, чам или друга дървесина. Ето и за още едни се сетих, старозагорска фирма, комплекта е 47лв, боядисан чам

Къде ще сте в гръцко тази година?
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #21 -: Април 07, 2009, 11:23:32 am »
Здравейте,
Бързам да се включа в темата за столчетата и ако мога да съм полезна.Аз разполагам с много малко място и държах масичката на Габи да е малка и сгъваема.Гледах доста предложения в мебелни списания , сайтове и къде ли не, но ми се сториха с доста висока цена.Накрая в изненадващо за мен място намерих каквото търся.
Купихме масичка с размер 50/50 дърво (сега не мога да се сетя какво е), която в сгънато състояние става с дебелината на чанта за лаптоп и спокойно се смества, когато не е необходима в пространството м/у хладилника и стената и така не ми пречи.
Масичката я купихме от магазин YISK в HIT-а на Младост.Там има и доста други интересни предложения на много добра цена.
Зори, радвам се, че вече имате яснота какво му е било на Жори , но най-хубавото е че детето е почнало да се оправя.
На всички пожелавам много хубави мигове през седмицата и приятни разходки.
Мен малко ме е яд, че се връщам доста късно от работа и нямам време за разходки точно в светлата и хубава част на деня, но ще стискам зъби до суботата и неделята и тогава с Габоранка ще наваксваме.
Перденце и всички, които пишехте за бебешки пубертет вкарайте и нас в групата. Ревеме за всичко и ако не е на нашето се тръшкаме театрално.Определено биой работа не върши щото тя ревва за момент и после почва да ми се мазни и пак излиза победител .За жалост в тия моменти колкото и да си викам спокойно така ми кипи, че спокойно могат да изпържат яйце на лицето ми.
Гадно ми е да си го призная, но май след всички пуберски истории почвам да си мисля, че не съм добра майка.СРавнявам се с моята майка, която за други неща е голям нервак, но с деца е просто супер душа.Как пък не наследих нейната търпеливост , а съмсъбрала цялата нервност на света в себе си. :oops:
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #22 -: Април 07, 2009, 12:01:43 pm »
Силви, тя моята нервност не е само заради Антоан. Нали знаеш, животът,  не са само децата, ако ме разбираш какво искам да кажа. Не искам да прозвучи като оплакване, но буквално аз нямам абсолютно никава помощ, нито емоционална, нито финансова, нито никаква, дори от най най близките. Тази тема няма коментар ...  :( трябва само и единствено мобилизация от моя страна, заради малкото съкровище и нищо повече.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #23 -: Април 07, 2009, 12:52:27 pm »
Наде, ти си супер майка, Тонино е щастливец с теб!

Който се вълнува от детските градини в Сф - ще почакаме още ден-два.
« Последна редакция: Април 07, 2009, 13:51:39 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #24 -: Април 07, 2009, 14:00:52 pm »
Мацки, дайте акъл откъде да купя хубави пролетни обувки за Дани, номер 24-25. "Хубави" дефинирам като естествена кожа, по-мека, с еластична подметка. В Geox няма, големият магазин "Европа" на Искърско шосе в Дружба не е зареждал скоро, Капчица и Колев много твърди ми се виждат... ГолЕм проблем ми се очертава вече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #25 -: Април 07, 2009, 14:29:57 pm »
Мармотче, в магазин 9плюс имаше намаление на Чико, проверете там. В Ессо също имаше доскоро.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #26 -: Април 07, 2009, 15:32:51 pm »
пъпките ни се оказаха алергия към Нурофен ,а не розеола.Температура вече нямаме ,разстройството намале и се надявам скоро всичко да ни е наред.

В ИКЕА наистина има страхотни неща на много добри цени,поне в Белгия беше така,но предполагам и в Гърция е същото.
Ние имаме пласмасово столче и масичка - подарък са ни ,но са по-скоро за навън(не че пречи и у дома де,но предпочитам дървени).Столчето е такова :http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225953&pid=7554404, http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225953&pid=7172227.Масичката я нямам на снимка,но е обикновена бяла квадратна - и те са от ИКЕЯ.
<br />
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #27 -: Април 07, 2009, 16:51:48 pm »
Намалени обувки на Чико съм виждала и в магазина, който е до централната автогара на ъгъла, и то ми е правело впечатление, че са точно по-големи номера.

В Гърция Икеа е доста по-малка и за много неща с доста по-високи цени, отколкото на същите неща в някоя друга  европейска държава, не знам защо е така.
Иначе аз също много го харесвам този магазин, вътре можеш да намериш накуп много практични неща за бита и домакинството, събрани на едно място.
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #28 -: Април 07, 2009, 16:52:53 pm »
Привет и от нас! :)

Така се надявах, че като дойде хубавото време болестите ще си идат, уви ние пак сме болни, че покрай децата и аз се влача 2 дена с температура... За момента сме само на сироп за кашлица и дано тоя път ни се размине антибиотика. А на всичкото отгоре Стефан е с ужасни колики, те не че на Елена бяха по-хубави, но нейните бяха между храненията, а той изпива 20мл. и почва да се присвива и да пъшка и реве и така се храним около час, час и половина и направо съм се видяла в чудо с него. Капките не ни помагат...

Ох, нервността си е изцяло от живота, преди 10 години бях толкова спокоен човек, сега се хващам, че крещя на моменти дори на бебето, все едно ще ме разбере...  :oops:

Зори, дано скоро се оправите напълно!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #29 -: Април 08, 2009, 15:18:35 pm »
за всички зачатски мами  :lol::

http://www.youtube.com/watch?v=0TMAGYKdnqM&feature=related


няма само аз да хлипам в офиса амааа ха!!!
В очакване ....
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #30 -: Април 08, 2009, 18:47:29 pm »
Привет от една щастлива Леля на момиченце :D
Малката става за щипане - 3500/50, с розови бузи и дъълги мигли :D :D
Днеска бил деня на ромите и на Буда... на късмет ще да е :lol: :lol: :lol:

Много здраве за всички ви от мен и кака Елица!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #31 -: Април 08, 2009, 19:44:57 pm »
borovinka ,честита ти племенница,да е жива и здрава! :D
<br />
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #32 -: Април 08, 2009, 20:06:11 pm »
Боровинчо, да ти е жива и здрава племенницата и да ви носи много радост :D
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #33 -: Април 08, 2009, 21:14:26 pm »
Честито, лельо  :D
Да е жива и здрава малката, красавица !
Да расте весело и жизнено дете !

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #34 -: Април 09, 2009, 02:41:10 am »
Боровинчо, честита радост във семейството, да расте здраво и щастливо дете.
Ние за съжаление не можахме да устоим на вирусите и от днес привечер Стефания е с диагноза бронхиолит, пие Сумамед и Флавамед, Ериус и Вентолин, утре ще започнем инхалациите и преди малко си тръгна един лекар от частно спешно тук в Сз, който шестнайсет хиляди пъти ми повтори, че детето ми е за болница, не за домашно лечение, удари й доза урбазон. Утре ще я водя при пулмолог да си каже мнението за състоянието й и след това се чудя кой баир да хващам, щото да не влизаме в нашата болница, ако не дай си Боже се наложи. Стискайте ни палци.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #35 -: Април 09, 2009, 11:39:50 am »
Боровинчо, да ви е честита, здрава и щастлива племенницата!  :)

Мини, много ми е неприятно да прочета че Стефи е с бронхиолит. Инхалациите с вентолин, метил преднизолон и физ. разтвор помагат много, поне нас те ни спасиха. Стискам палци да се оправи вкъщи Стефи!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #36 -: Април 09, 2009, 11:48:56 am »
Изглежда тоя сезон вирусите са предимно с белодробни отражения :x Mini, стискам палци да се размине болницата!!!

За празниците всички мами да са със спокойни сърца и здрави деца!
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #37 -: Април 09, 2009, 12:12:36 pm »
Ох, Мини, знам за какво говориш, дано не стигате до болница  :?. Стефан преди няма и 3 седмици изкара, нещо като бронхопневмония в къщи и на него сложиха урбазон и всеки ден го водех да го преслушват и добре че ни се размина болницата, че и Елена и тя беше болна тогава. Сега пак ми е болен и се надявам да не се влоши както предния път...

Боровинка, честита племенница, да ти е жива и здрава, да расте весело и засмяно дете!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #38 -: Април 09, 2009, 12:21:01 pm »
Мини, правете инхалациите. Поне 6 пъти дневно, като редуваш разтвора и вентолина.
Нас във вторник ни изписаха от Детските болести след 10 дена лечение на същата гадост...
*
Re: Цветно-празнична седмична тема 06.04. - 12.04.2009г.
« Отговор #39 -: Април 09, 2009, 16:39:20 pm »
mini,стискам палци Стефи да се оправя и да не се стига до болница,въпреки че понякога болницата е най-разумното и правилно решение