0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #60 -: Октомври 02, 2009, 16:02:24 pm »
Здравейте момичета както е казала Джам, много търпение, любов и здрави нерви.Моят бандит цялата година в яслата(като изключим три месеца през зимния период тогава го бях спряла, че много боледуваше) ходи до обяд беше страшно рев, рев, рев ни яде ни пие само реве.Следващата година в първа група все едно е друго дете тичаше натам, и до днес е така ходи с кеф  :D
Успех и търпение ви желая, и бърза адаптация на сладурите.
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #61 -: Октомври 02, 2009, 22:37:31 pm »
запомнете - първия ден никога не плачат. не бързайте да се радвате. може и на втория да не заплачат. обикновено започват към 2-3 ден, когато разберат, че това е за постоянно.
Да, да, това вече го забелязах.  :balk_600:

Малко очет и от мен.
Мира продължава да плаче сутрин, но после се успокоява. Закусва и обядва там. Слагат я на гърне, незнайно как. 8O Аз се провалих в това начинание. Днес даже и спа. Взех я чак след закуската в 16 ч. Много тихо ще кажа, че малката ми ученичка май взе да свиква с обстановката. Последните 2 дни ме посреща усмихната като отида да я взема. Заигравала се, показвала и танцови умения :lol:.
Ще видим след двата почивни дни дали няма да се върнем на изходна позиция. :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #62 -: Октомври 09, 2009, 11:51:04 am »
Записвам се тук да чета по-късно, че в момента нямам време :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #63 -: Октомври 13, 2009, 11:08:58 am »
и ние сме на тази вълна - утре тръгва Жорето.
Сутринта ходихме до яслата да носим изследванията и Жоро си влезе като у нас,заигра се и не ни поглеждаше,но все още не знае,какво го чака - ще видим по-натам.Той е много общителен и ходи при всеки ,но като осъзнае ,че ще е ежедневие да го оставяме не се знае.
Как върви "прохождането" в яслата?
Малко ми стана кофти като видях 4 деца от групата със сопол до устата. :?
Иначе беше много чисто,лелките изглеждаха много мили.Имаше и 2 деца,които са там от 11 месечни и там са проходили и проговорили,така добре говореха .

"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #64 -: Октомври 13, 2009, 13:12:31 pm »
ох,малко трудно разбрах къде е въпроса в този цитат,но го открих. :lol:
Ами не върви,защото си е у нас.Той ходи 2 дни и на 3-тият се сдоби със сополи,които продължават вече 10 дни.От вчера почти няма и утре мисля да го пускам.Като походи една седмица,ще докладвам как се развиват нещата.
Почти всички ме обявяват за луда,че не го пускам със сополи и ми обясняват,че това е едвали не най-нормалното нещо.Не знам ,може по-натам и моето мнение да се промени,,но за сега съм твърдо против .
<br />
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #65 -: Октомври 13, 2009, 15:01:10 pm »
Не знам как се е оказал там въпросът :lol: Поздравявам те затова, че не го пускаш със сополи, мисля, че това е начинът децата да са по-дълго време здрави като ходят на тези места. Притесинтелното е, че евентуално и мен ме чака същото, а така не искааааам! :o
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #66 -: Октомври 16, 2009, 08:43:37 am »
Точно на същото мнение съм Зори - болни дечица и такива със сополи не трябва родителите им да ги пускат да ходят на ясла/градина/. Това според мен първо не е добре за самите дечица, а после и за останалите и за мен е много грозно поведение, но .......... възпитанието го нямат всички за съжаление. Пък и доста зависи от лелките в яслата и сестрата, която ги приема на входа - като родителите нямат съзнание, поне те да си вършат работата както трябва и да ги спират. Да, ама е рядкост това. За голямо съжаление.
И моето слънчице Зори другата седмица най-вероятно във вторник ако отворят яслата, тръгва и си забранявам да мисля и да се тревожа, че като си я знам какво диваче е, ще има да ме викат на първия час да си я взимам. Ще пробваме, ще видим.  :)
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 09:08:12 am от denito »


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #67 -: Октомври 16, 2009, 09:00:34 am »
Напълно съм съгласна с denito това е въпрос на съвест дали ще пуснеш болното си дете на ясла или градина.Относно сестрите те нямат право да върнат детето ако родителя носи бележка от лекар, че е здраво  :? миналата седмица имахме родителска среща в градината и се повдигна въпроса за болните деца, учителките казаха, че имат случаи, когато звънят на родителя, че детето е с 39 градуса температура на следващия ден това дете е на градина отново, но с бележка че е здраво  8O тъжно, но факт  :(
Желая ви искрено да попаднете в групи с повече съвестни родители.
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #68 -: Октомври 16, 2009, 09:50:51 am »
denisa12251, вие да не сте в 93ОДЗ? - на нас ни обясниха същото миналата седмица на родителската. Сори, за спама  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #69 -: Октомври 16, 2009, 10:27:01 am »
denisa12251, вие да не сте в 93ОДЗ? - на нас ни обясниха същото миналата седмица на родителската. Сори, за спама  :oops:
В 8-ОДЗ сме явно навсякъде има безотговорни родители, жалко  :?
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #70 -: Октомври 16, 2009, 11:10:39 am »
Това за бележката от джипито ми го обясни директорката и на мен във Варна, така че няма значение къде сте, явно има родителите дето не смятат, че това е някакъв проблем. Все се сещам за едно време, за бабите, къщите с дворове... Сега бабите работят, къщи с дворове няма почти... И децата са на произвола на родителите. 8O
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #71 -: Октомври 17, 2009, 16:53:15 pm »
denisa12251, 8-мо ОДЗ ми беше първото желание при опита ни да се класираме, ама на - не ни приеха. Иначе в района като условия мисля, че това е най-добрата градина. Жалко че точно там се случват тези неща.
Сега чакаме да пуснат частната градина, че нещо явно са ги заяли и още не работят.
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 16:55:06 pm от denito »


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #72 -: Октомври 17, 2009, 19:42:16 pm »
denito градината е наистина много хубава нямам никакви забележки.Всяка група си има отделна площадка за игра, храната е много хубава и не на последно място учителките са добри.Проблема с болните деца опира до съвестта на родителите.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #73 -: Октомври 18, 2009, 22:16:08 pm »
denisa така си е, абсолютно съгласна съм с теб. Всичко опира до съвест на родителите. Така е и в живота, ама на - като съвестните са толкова малко какво да правим ние  :) остава ни само да се ядосваме. То "една птичка пролет не прави".  :)