0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 02:45:41 am »
Тамара, мнооооого си далеч от истината.

Ами то хората са различни, не знам. И децата са различни.
И все пак моят съвет е да се доверяваш повече на детето, което познаваш и по-малко на персонала. Детето ти е едно и също и в и извън яслата. А и твоето дете не е научено да лъже и да се тръшка без причини. Едва ли ще прави фасони само и единствено там.

За другите деца, ами да, има и по-добри деца, ама са чужди :) Няма какво да мислиш за тях. И моето не е ревало нито като го водя, нито като си седи там. Не искаше да яде и да спи там и се разболяваше. Ама това също не е нормално. Много по-добре е да си изрзява емоциите и да си казва какво му е. Ама ако сега не се съобразиш с нея не знаеш тя как ще го изтълкува. Може да приеме, че е нормално да седи там на всяка цена.
На мен и това, да ти се обаждат, когато детето реве, не ми се вижда нормално. Всички реват и вкъщи децата реват. Не можеш да тичаш до там всеки път, когато ревне. Ти едва ли ще намериш начина по който те да я успокояват. А и поне да ти казват защо е ревнала. Все пак някои родители ходят на работа. И на тях ли им се обаждат, когато детето реве?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #41 -: Април 14, 2009, 14:16:28 pm »
Момичета, моля да споделите как преминава адаптационния период при дечицата дето вече са свикнали с яслата! Ние до сега ходим само за по 1 час! А кога ги оставят до обяд? А за цял ден? ИЛИ е индивидуално при всяко дете?
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #42 -: Април 14, 2009, 16:38:23 pm »
yana-v, това не зависили от самата ясла. При нас нямаше такова оставяне за 1 час, имаше оставяне за половин ден и то една седмица, някой деца и по дълго ходят само до обяд и след това вече са си на цял ден. После известно време гледах да ходя по-рано за Ели, евентуално да я взема първа защото като чуела звънеца (т.е. някой родител е дошъл) и почвала да плаче.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #43 -: Април 14, 2009, 17:56:42 pm »
Детето ти е едно и също и в и извън яслата.

ето тук бъркаш генерално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #44 -: Април 14, 2009, 19:56:59 pm »
Аз мисля, че децата ни могат да изпитват симпатии и антипатии от ранна възраст.Може би малката Дара чувства нещо подобно към някой от персонала.Има хора, които просто излъчват обич към децата и така адаптацията на малките е по-лесна.Моите деца постоянно/когато са вкъщи/ говорят за жената, която ги гледа, въпреки, че е 65 годишна.

А и по принцип по-малките дечица не са много склонни на толкова организирани занимания, тоест всичко под час, разни там кръгчета и прочие.Чувстват се по-добре в домашна обстановка.



Бени, просто един ден я остави за цял половин ден...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #45 -: Септември 29, 2009, 17:23:50 pm »
Изрових тази темичка, защото е много актуална в моимента за нас.
Мира от миналата седмица тръгна на ясла. Първите два дни минаха без проблеми. Беше и интересно. Хващаше леличката за ръка и влизаше без дори да обърне внимание на моето чао. Следващия ден обаче я заварих хлипаща. Пробвали да я нахранят, започнала да плаче и така и не се успокоила /около час/ докато я взема. Същата вечер вдигна температура, сополи, червено гърло...
От днес отново сме на детска ясла. Вече обаче започва да плаче още като види яслата.
След първите дни бях спокойна и доволна, че Мира се чувства добре на новото място. Сега съм доста притеснена. Постоянно ме следи с поглед. Трудно заспива /преди винаги е заспивала сама/, проплаква на сън...
Половин час след като я взех днес, едва в 10.30, тя не беше на себе си. Гледа тъжно, не играе с приятелчетата си, гушка се.
Явно ще минем през труден период.

Кажете как се развиха нещата при вас. Виждам, че сте писали преди 6 месеца.
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #46 -: Септември 29, 2009, 20:34:04 pm »
При нас е същото и аз очаквам да се включат други мами.Първите два дни и то до обяд отиваха с радост след това вече и сутрин като ги вдигахме ревяха и така по целия път до яслата,а вечер са невъзможни явно не се наспиват там, не се хранят както трябва и къпането вечер се превърна в кошмар.
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #47 -: Септември 30, 2009, 10:11:02 am »
Ще свикнат, Ели поне около месец плачеше на влизане, после се успокои. Лошото е, че след лятната ваканция все едно сме се върнали една година назад. Сега пак мрънка и плаче сутрин и ясно ми показва, че не и се ходи там, но се надявам да свикне по-бързо от миналата година. asi73, и Ели беше така защото режима в яслата е различен от този в къщи и докато привикнат им трябва време. Ели не спеше в началото в яслата, но поне си лежала и не будела другите деца, така ми казваха сестрите.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #48 -: Септември 30, 2009, 10:15:15 am »
всички дечица минават през това. рядкост са онези, които се адаптират бързо и лесно. и това не зависи изцяло от условията и отношението в яслата/градината.
ето, детето на albenanedelcheva е пример за това. имам и друг пример - моя приятелка в САЩ, прекрасна частна градина, по 2 деца на какичка, условия супер, отношение супер, но детенцето пак си плаче и не иска да ходи...

просто търпение, любов и здрави нерви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #49 -: Септември 30, 2009, 10:43:09 am »
Има и смесен вариант  :lol:
Една от Никовите приателки ходеше в началото с кеф и без една сълзичка. Два дена стоя в къщи, заради сополи, ела да видиш сега .... "Маааамуууууу, обичам те, не ме оставяй ...." .
Мисля, че голямо значение има дали някой друг от групата плаче и нарежда...
Просто време си трябва...
В очакване ....
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #50 -: Септември 30, 2009, 10:43:21 am »
А има и други случаи като моята дъщеря, която се адапатира учудващо бързо към градината, но ни скъсва нервите вкъщи с ревове, тръшкания и т.н. Както е казала Джам, много търпение, любов и здрави нерви, и най-вече да са ни живи и здрави децата.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #51 -: Септември 30, 2009, 13:45:33 pm »
и ние сме на тази вълна - утре тръгва Жорето.
Сутринта ходихме до яслата да носим изследванията и Жоро си влезе като у нас,заигра се и не ни поглеждаше,но все още не знае,какво го чака - ще видим по-натам.Той е много общителен и ходи при всеки ,но като осъзнае ,че ще е ежедневие да го оставяме не се знае.
Малко ми стана кофти като видях 4 деца от групата със сопол до устата. :?
Иначе беше много чисто,лелките изглеждаха много мили.Имаше и 2 деца,които са там от 11 месечни и там са проходили и проговорили,така добре говореха .
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 13:47:26 pm от z22 »
<br />
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #52 -: Септември 30, 2009, 13:59:44 pm »
Хихи, има и трети вариант, дето ходят и се адаптират без проблем в градината, а и в къщи не се държат по зле от обикновено :wink: :lol:
Вчера щях да се пръсна от гордост, госпожата като каза, че отдавна не са имали такова дете, толкова адаптивно, добра ученичка, лъчезарна и прекалено развита за възрастта си, даже помагала на другите деца :D
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #53 -: Септември 30, 2009, 14:16:40 pm »
Вчера щях да се пръсна от гордост, госпожата като каза, че отдавна не са имали такова дете, толкова адаптивно, добра ученичка, лъчезарна и прекалено развита за възрастта си, даже помагала на другите деца :D
Стефу, ами на кого да прилича това дете ми кажи? И двамата сте такива :)
Нацелувай я от мен :)
*
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #54 -: Септември 30, 2009, 14:17:56 pm »
Вчера щях да се пръсна от гордост, госпожата като каза, че отдавна не са имали такова дете, толкова адаптивно, добра ученичка, лъчезарна и прекалено развита за възрастта си, даже помагала на другите деца :D
Стефу, ами на кого да прилича това дете ми кажи? И двамата сте такива :)
Нацелувай я от мен :)

:bighug:
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #55 -: Септември 30, 2009, 23:39:14 pm »
 :D :D
И аз се пръскам от гордост :D :D. Моята дъщеря на 2 години говори почти идеално на 2 езика, като успешно превключва от БГ на ДЕ и обратно, в зависимост от това с кого говри. Непрекъснато ми обясняват възпитателките и, че е супер интелигентно дете, но и супер инаааааааааат........


Момичета, не се притеснявайте, наистина е въпрос на време /по-малко или по-вече/ да свикне всяко дете.
Стискайте зъби, ще го преодолеете този период и после ще се радвате, и вие, и детето от посещението в ДГ.

Моята дъщеря наистина е пример за много дълъг период на адаптиране. Сега вече, да почукам, мога да кажа, че тя се чувства много добре там, определено се радва много на нещата. които правят, като пеене, рисуване, изрязване, моделиране.... и т. н. Може би и с възрастта нещата идват на мястото си.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #56 -: Октомври 01, 2009, 14:20:51 pm »
Сигнус, ти ако ме беше видяла мен в детската градина... аз бях топ-звездата на градината :) и толкова обичах да ходя там, още си спомням и децата, и учителките, и игрите... явно синът ми не се е метнал на мен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #57 -: Октомври 02, 2009, 15:21:46 pm »
Айде да споделя и аз как минаха първите ни 2 дни в яслата.

Вчера Жорето сутринта влезе с бойна крачка и без никакви проблеми - едва изчака да му обуем пантофите,само сочеше стаята с децата и казваше "там".Като влезе ,изобщо не ни обърна внимание и докато говорехме разни неща с лелите ,не се чу да се сърди.Казаха ни ,че ако не плаче много ,ще го вземем на обяд ,за да не седи цял ден - нали му е първи и да не му дойде много.Мъжът ми го взе към 13.30  - заплакал е веднъж и ме е търсел,но са го забаламосали с играчки и е престанал,но мъжът ми като отишъл,плачел.Като цяло са много дололни от него ,за първи ден се справил много добре.Сутринта закусвал,на обад си изял и мусаката и десерта,само таратора не харесал.У нас беше много весел,вечерта също нямаше проблем.Само не го бяха сменили навреме и дупето му беше подсечено.
Вечерта бяхме на родителска среща и го оставихме в двора с другите деца.Като излезнахме обаче седеше сам в тревата и плачеше и едни сополи точеше.Много ми стана мъчно.
Днес е плакал.Като го заведохме,първо се гушна в мен,но после си влезе без проблеми.Докато говорим с лелите обаче,чух че се разплака.Взех го в 12.30 и казаха,че ту е играл,ту е сядал някъде и хленчел без сълзи,но така ме се беше променил гласа,че май си е ревал стабилно и не ми казват.Като отивах,ме видя през прозореца и го чух как ме вика и се разплака ,отиде да дърпа пердетата ,за да ме види .После се сгуши в мен и се успокои.Закуската не беше харесал ,но на обяда  излапал всичко.Предложили му и сок,но отказал - той никога не е обичал и в нас също не пие.
Днес дупето му е добре,явно са го сменили навреме,защото сутринта им казахме,кога ака горе долу.
Бяха ни казали да носим нещо,с което спи у дома - ми той спи сгушен с една моя нощница и му я оставяме там през деня,а после си я взимаме,че вечер не може без нея.Е тази нощница не я изпуска и за миг и излиза с нея и навън.Днес даже не ми позвали да я прибера ,та от там до нас я разнася по улиците.
Помолих ги за пореден път да не държат детето навлечено - днес го заварих с потник,тениска и горнище на анцуг .Аз така го оставих сутринта,но беше все пак под 10 градуса и им казах,да го събличат после ,те не посмяли.

А за сополивите деца дето ви писах преди - ми то и моето го заварих така вчера като плачеше,явно са плакали и те миличките.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #58 -: Октомври 02, 2009, 15:45:31 pm »
запомнете - първия ден никога не плачат. не бързайте да се радвате. може и на втория да не заплачат. обикновено започват към 2-3 ден, когато разберат, че това е за постоянно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагайте момичета. Кошмарът ясла
« Отговор #59 -: Октомври 02, 2009, 15:58:37 pm »
да и аз така четох навсякъде и за това днес цял ден бях на тръни,а за другата седмица не ми се мисли.
<br />