0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фонд за асистирана репродукция
« -: Март 31, 2009, 11:36:38 am »
Прегледах набързо правилника за дейността на фонда. Доколкото видях, за да се подадат документи, трябва да имаш направление за ин витро от лицензиран център. Аз нямам и часът ми за първичен преглед в такъв център е за 2010. Означава ли, че не мога да подам документи?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1 -: Март 31, 2009, 12:18:24 pm »
Ами май да. Пък и дори да има начин подадеш документи и те одобрят, къде ще правиш ин-витрото? Така или иначе ще трябва да си изчакаш часа през 2010-та. Тогава също ще има Фонд.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #2 -: Март 31, 2009, 12:21:44 pm »
Друго, което можеш да направиш е да се насочиш към друга клиника, само колкото да ти подготвят документите. Едва ли навсякъде часовете за първичен преглед са толкова напред във времето.
         Equally Destructive
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #3 -: Март 31, 2009, 12:35:49 pm »
Това смятам да направя и аз.Ще си подготвя документите в клиника,за която не се налага да чакам толкова много,а опита в другата,която съм си избрала,но имам час чак за след три месеца.Направи и ти така! Действай незабавно!УСПЕХ!!!!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #4 -: Март 31, 2009, 12:51:03 pm »
Да, но срокът за извършване на процедурата не може да надвишава 6 месеца. Ако момичето има час в избраната от нея клиника за 2010г, то този вариант не я устройва.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #5 -: Март 31, 2009, 13:00:04 pm »
Именно. Затова вариантите са - или сменяш клиниката, или чакаш следващата година.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #6 -: Март 31, 2009, 13:04:24 pm »
Да, наистина Фонда ще поставя срок за извършване на процедурата,който не може да е по-голям от 6 месеца.Трябва да се чете внимателно!Освен това пише,че посочва и становище за клиника,която да извърши процедурата,което е съобразено с желанията на заявителя,значи не може да промениш клиниката.Ох,обърках се!
« Последна редакция: Март 31, 2009, 13:08:00 pm от мерилин »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #7 -: Март 31, 2009, 16:40:40 pm »
Клиниката подготвя документите и съответно ако си одобрен там правиш опита.
Съответно там след това от Фонда ще се преведат и средствата!
А дали е коректно да ти подготвят документите в една клиника, а ти да искаш да правиш опита в друга?
Просто мисля на глас!
Смяна на клиника може да има след като има неуспешен опит и пациента опомене това
при подаването на последващо заявление. Документи в цялата им конкретика няма да се подават отново!

Момичета спрете се, поемете въздух, цяло ЧУДО е че всичко това се случва...
Нека заработи, нека стартира, нека са факът първите процедури ...
« Последна редакция: Март 31, 2009, 16:42:30 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)