0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
притежание на недвижим имот
« -: Март 28, 2009, 02:39:40 am »
Здравейте на всички.
Интересува ме до каква степен влияе притежаваш или не недвижим имот за да те сметнат за подходящ за осиновяване? Възможно ли е това да е причина за отказ за включване  в регистара? Или ако те включат да е причина нещата да вървят бавно, защото те смятат за ненадежден кандидат.

Re: притежание на недвижим имот
« Отговор #1 -: Март 28, 2009, 12:34:14 pm »
Ние нямаме на наше име никакви недвижими имоти и това не ни поречи да бъдем вписани в регистъра, живеем на квартира. Юни ще стане една година, откакто се вписани. Казаха, че ще почакаме доста, защото изискванията ни били големи -  посочили сме, че искаме физически и психически здраво дете, от български произход, до 1,5 год.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: притежание на недвижим имот
« Отговор #2 -: Март 30, 2009, 11:47:05 am »
В жилището просто трябва да има т.нар. "кът за детето". Не е необходимо да имате ваш имот.
Не се притеснявай, нещата "вървят бавно или бързо", в зависимост от вашите изисквания за дете. Успех!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: притежание на недвижим имот
« Отговор #3 -: Март 30, 2009, 14:12:59 pm »
"Кът за детето", какво значи това че трябва да има собствена стая ли? Извинявам се за тъпия въпрос, но едва сега започвам да проучвам въпроса. До този момент не съм се интересувала какви са условията за да осиновиш дете, защото живеем на квартира от години и си мислех, че нямаме никакви шансове.А сега като не дават и кредити съвсем не знаех как ще стане.
*
Re: притежание на недвижим имот
« Отговор #4 -: Март 30, 2009, 14:47:25 pm »
Не се притеснявай!Познавам и други без собствено жилище,това не е проблем."Кът за детето" означава да имате място за него.Не е задължително да има за начало собствена стая.И нашето бебе спи в нашата спалня, като поотрасне-тогава негова собствена.
Успех!
*
Re: притежание на недвижим имот
« Отговор #5 -: Март 30, 2009, 17:48:55 pm »
Благодаря за подкрепата. Точно в момента ми е необходима много.