0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« -: Март 27, 2009, 16:26:41 pm »
Здравейте мили момичета, обръщам се към вас защото смятам, че има доста сходни с моя проблем и се надявам да получа отговор на доста въпроси! Започвам отначало. Правим опити за бебе от август мин. година, но резултат никакъв. Януари тази година отидох на профилактичен преглед и се установи, че имам ПКЯ и нямам овулация. До тук добре, разбрах, че това се оправя, но също така се оказа, че имам и полип в церквилния канал, който най-вероятно пречи на едно бъдещо забременяване,затова ще си правя хистероскопия другия месец. Притеснява ме друго-вчера посетих д-р Капка Атанасова в Майчин дом и тя ми назначи да пия Metfogamma 850? Прочетох листовката и се оказа, че това лекарство е за лечение на неинсулинова зависимост тип захарен диабет!!! osi_14. Въпросът ми е следният - по какъв начин помага това лекарство за ПКЯ, при условие, че нямам диабет и не ми е назначено изследване на захарта? :balk_149: Не е препоръчително да се пие ако нивото на захарта е нормално, а аз пак казвам, че намам никаква представа моята в какви норми е!!! И още нещо, какво мислите за д-р Атанасова, някой посещавал ли я е? Моля дайте съвет какво да правя с това лекарство. Нека ако някоя от вас го е пила по предназначение за ПКЯ да пише! osi_1
Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #1 -: Март 27, 2009, 17:25:31 pm »
Споко!
Метфогамма- Сиофор- Глюкофаж е действително лекарство за диабет тип 2, т.е. инсулинова резистентност, която ,пък, е оснавен причинител на СПКЯ или само на ПКЯ. Инсулиновата резистентност не се измерва с нивата на кръвната захар, защото те са нормални при нея, а с обременяване с глюкоза. Не е зле да си поискаш това изследване, но междувременно си пий метфогамата. Аз бях на 3 грама глюкофаж дневно и за около 5-6 месеца започнах да имам  овулация на 14-15 ден, което никога не ми се е случвало преди( имах 35-40 дневни цикли и много ановулаторни). Това лекарство повлиява първопричината за ПКЯ и влияе много положително на качеството на яйцеклетката.
« Последна редакция: Март 27, 2009, 17:27:38 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #2 -: Март 27, 2009, 18:51:00 pm »
Благадаря за отговора Inke Tinke  :thankyousign:! Другата седмица ще си пусна ПКК и всички хормонални и ще видим. За сега ще се въздържа от лечението, докато не видя резултата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #3 -: Март 27, 2009, 19:49:25 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.0

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33742.0

Направи тест за инс резистентност -при мен кръвната захар е в норма ,но теста показа   друго .


Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #4 -: Март 28, 2009, 14:41:09 pm »
Не си ме разбрала нещо...Пий си го- нищо лошо не може да ти направи. ПКК и хормони няма да докажат нуждата или липсата на нужда от него. Поискай обременяване с глюкоза, но не се бой да го пиеш- помага много.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #5 -: Март 30, 2009, 11:25:16 am »
Благодаря ти Nimika за информацията, която ми предостави. Прочетох доста интересни неща и се поуспокоих малко  :D. Колкото до Metfogamma-та, започнах да я пия, но утре ще си пусна и изслесдването за мое успокоение, пък ще видим. В сряда съм при д-р Иванов от АГ, но не за ПКЯ, я за хистероскопията. Разбрах, че е доста добър в тази област. Благодаря ви отново и ми пожелайте  :goodluck:.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #6 -: Март 30, 2009, 11:27:22 am »
Успех  и късмет!


Re: Защо Metfogamma 850 ??? Обяснете ми...
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2010, 13:38:29 pm »
Ще се разпиша и аз макар темата да е стара.Аз също съм на сиофор заради СПКЯ,леко изразена ИР.Прочетох в един руски форум,че на листовката на метформин е крайно време дасе отбелязва и СПКЯ като показание,наред с диабет тип2.Просто лечението на СПКЯ по един или друг начин се свързва с метформин.Аз все още нямам кой знае какви наблюдения,понеже го взимам за първи месец,но по БТ отчитам овулация на 22 ден,след 9 месеца липса на цикъл,което си е добра новина.Кръвната ми захар бе в норма.Но прочетох също така,че при нормална кр.захар,не я понижава под долната граница.Тоест метформин при СПКЯ може само да помогне,не и да навреди.