0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« -: Март 17, 2006, 13:11:46 pm »
Здравей :D

Искам да те попитам малко повече за АРТ практиките в Норвегия. Ти писа, а и аз знам от моята лекарка, че връщали само 1 ембрион? Това със закон ли е регламентирано или как. И какви са им подбудите?
При стимулациите колко ембриона докарват горе-долу и не се ли получава малко противоречие, ако са например 10 - толкова зор за да върнат само 1?

Благодаря ти :D
Благодаря ти, Бени!







*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #1 -: Март 18, 2006, 20:00:35 pm »
Темата май е за новият форум :lol:  :lol:  :lol:

чрез закон е забранено връщането на 3 и повече оплодени клетки. Относно това, дали връщат 1 или 2, мисля, че е по-скоро политика на клиниката. Мога да проверя. На 1 и 2 втори опит никога на връщат 2 ембриона. Когато попитах ако вторият ми опит е неуспешен, ще ми върнат ли 2 при евентуален 3-ти опит, ми отговориха, че въпроса ще се обсъди, когато му дойде времето. т.е. има вероятност.
Когато питах дали нямам по-големи шансове с 2 ембриона, ми казаха, че процента на успеваемост с два не е по-голям отколкото с един, и че един ембрион имал по-големи шансове при евентуално забременяване.
При първият опит имах 15 зрели фоликула, с един приемливо оплоден за връщане.
При 2-рия опит имах 10, даже 9, защото упойката май не ми хвана в левия яйчник и ме болеше, та докторката вика: има още един. Да го вадим ли? Аз и казах "не". Та от 9 се оплодиха 5, от които един ми върнаха и един е замразен.
И този дето ми върнаха много рита вече :D  :D  :D  

Та това е извода - при първия опит - 15 чудесни фоликулчета за оплождане - май нито един не е струвал.
При втория опит - само 9, но от тях 1 се "хвана" и един е доживял за замразяване.
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #2 -: Март 20, 2006, 11:37:38 am »
Нинче, благодаря сърдечно :D

Значи "сефтосахме" новия под-форум :D
Благодаря ти, Бени!







Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #3 -: Март 20, 2006, 11:43:41 am »
Нинче, а останаха ли замразени ембита?
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #4 -: Март 20, 2006, 12:07:10 pm »
Цитат на: White_Raven
Нинче, а останаха ли замразени ембита?



Да, скрили сме едничко  в хладилника :lol:
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #5 -: Март 20, 2006, 12:20:30 pm »
Значи "сефтосахме" новия под-форум :D


Мдаааа :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Много ми е драго за което :D
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #6 -: Март 20, 2006, 12:28:26 pm »
To едничко е достатъчно, нали знаеш. :wink:
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #7 -: Март 20, 2006, 16:47:03 pm »
Здравей и от мен !А на кой ден ти направиха трансфера?
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #8 -: Март 21, 2006, 09:26:18 am »
На третия сутринта.
Пункция в понеделник 10 часа, трансфер сряда 8-9 часа. :D
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #9 -: Март 21, 2006, 12:38:19 pm »
Това е трансфер на 2-ри ден, деня на пункцията не се  брои.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #10 -: Март 21, 2006, 12:45:00 pm »
Денят на пункцията обикновено се брои за първи ден.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #11 -: Март 21, 2006, 13:00:17 pm »
Не, Белчо, деня на пункцията е нулев ден. Питай лекарите си. За това специално съм 100% сигурна, защото ми се наложи да ги знам тези неща за добро или лошо :? Моята пункция беше в ден - сряда, замразиха 6 ембриона в събота / 3-ти ден/ и ме готвеха за трансфер на 5 -ти ден / трябваше да е в понеделник/
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #12 -: Март 21, 2006, 13:17:25 pm »
Да Ели е права, пункцията се брои за нулев ден.Виж тук

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=253&mode=&order=0&thold=0
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #13 -: Март 21, 2006, 14:03:44 pm »
Вярно ли, че имало "скандинавска школа" трансфер да се прави на 3-ти, а не на 5-ти ден :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #14 -: Март 21, 2006, 14:14:56 pm »
Мерси за поправката ,мацки.все още не съм научила тази част от медицината,но има време.Добре,че сте вие,че при толкова заети доктори,половината инфо щеше да ми липсва.
Късмет и дано успее опита на скандинавската школа,че на него се осланям.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #15 -: Март 21, 2006, 17:34:21 pm »
Цитат на: white
Късмет и дано успее опита на скандинавската школа,че на него се осланям.

Да бе и аз на него чакам.
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #16 -: Март 21, 2006, 17:37:26 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Вярно ли, че имало "скандинавска школа" трансфер да се прави на 3-ти, а не на 5-ти ден :roll:



Не знам дали е школа, но трансфера се прави на 3-ти ден почти навсякъде.
чувала съм и за трансфер на 5 ден, по-скоро съм го чела по форумите, но не си спомням обстоятелствата около случая.
Но масовата практика е 3-ти ден, да.
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #17 -: Март 21, 2006, 17:38:47 pm »
Цитат на: Eli7
Това е трансфер на 2-ри ден, деня на пункцията не се  брои.


Аз не бях сигурна дали се казва 3-ти ден или 2-ри ден, затова написах точните дни, сряда и петък. Да не стават грешки :D
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #18 -: Март 22, 2006, 09:20:06 am »
Ми Нинче, чакай сега отначало, че ми стана интересно - ако си имала пункция в понеделник и трансфер в сряда това е  - трансфер на втори ден, ако трансфера е щял да бъде в петък - това е трансфер на 4-ти ден. За какъв трансфер на 3-ти и 5-ти ден говорите ден говорите?
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Въпрос към НинаЕ - за Норвегия
« Отговор #19 -: Март 22, 2006, 11:51:31 am »
Цитат на: Eli7
Ми Нинче, чакай сега отначало, че ми стана интересно - ако си имала пункция в понеделник и трансфер в сряда това е  - трансфер на втори ден, ако трансфера е щял да бъде в петък - това е трансфер на 4-ти ден. За какъв трансфер на 3-ти и 5-ти ден говорите ден говорите?



Аз съм написала грешно вчера - истината:
пункция в понеделник, трансфер в сряда. Това е вярното. Както го бях написала в началото. Другото е грешка на езика. Сорри. :oops: