0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цервикална слуз
« -: Март 20, 2004, 16:32:46 pm »
Здравейте,
имам въпрос относно наблюдението на цервикалната слуз. Колко дни по време на овулация е като белтък и означава ли това, че ако например изглежда така 3-4 дни съществува веоятност от забременяване през всичките дни?
много ви благодаря и спокоен уикенд  :D

6o6i
Цервикална слуз
« Отговор #1 -: Март 31, 2004, 21:18:54 pm »
Аз пък се чудя, дали като белтък на сурово яйце, т.е. безцвено и разтегливо или като на полусварено примерно...
много е мътно това с таази слуз.
Другото, което съм забелязала, е че когато се прави секс, тя се спира :oops: ..
*

    white rabbit

Цервикална слуз
« Отговор #2 -: Април 01, 2004, 15:05:05 pm »
ami kato na surowo iace tochno i cweta e syshtiat
no towa ne e dokazatelswo za nishto ,
Цервикална слуз
« Отговор #3 -: Април 01, 2004, 21:25:51 pm »
Цитат на: white rabbit
ami kato na surowo iace tochno i cweta e syshtiat
no towa ne e dokazatelswo za nishto ,

 
eto takova chudo imam, no to e pone 3-4 dni predi ovulacia...
*

    white rabbit

Цервикална слуз
« Отговор #4 -: Април 02, 2004, 11:26:40 am »
da, taka e :) :) niakolko dni predi ovulatsia , pada :)
brawo
Цервикална слуз
« Отговор #5 -: Април 02, 2004, 11:51:43 am »
а на мен например сега ми е повече, въпреки че имам висока температура - 36.8 вече трети ден! :oops: даже малко ме е срам да ви го кажа, но чувството е сякаш без да искаш се изпускаш по малка нужда :oops:  :oops:  :oops:
*
Цервикална слуз
« Отговор #6 -: Април 02, 2004, 15:52:03 pm »
Здравейте,
аз от мойте скромни наблюдения досега мога да кава, че ц.слуз ми е точно като белтък на яйце и то около 3-4 дни преди овулация. Значи все пак доказва нещо, поне спред мен.
Успех с набюденията и весел уикенд  :D
шоши
Цервикална слуз
« Отговор #7 -: Април 15, 2004, 14:53:20 pm »
Когато ЦС е като белтък на яйце 2-3дни,тогава дните са фертилни.А овулацията настъпва след около ден.Не винаги БТ и ЦС съвпадат с денят ПИК.
Най-голямата слава не е никога да не падаме,а да ставаме всеки път,когато паднем.
*

    ani4ka

Цервикална слуз
« Отговор #8 -: Април 16, 2004, 10:05:56 am »
mmm666,до колкото разбрах си мед.сестра.Ами, имам един въпрос.Пишеш,че ЦС е като белтък 2-3 дни и че това са фертилните дни( т.е. подходящите за забременяване дни).А след това пишеш,че ову настъпва след около 1 ден.Не ми стана много ясно кога точно е най-подходящият момент за зачеване:дали когато ЦС е като белтък, или няколко дни след това(когато казваш че настъпва ову).Аз  имах точно такава ЦС(като белтък)за 2-3 дни,а сега около 1-2 дни след това вече я няма.Какво мислиш,дали най-вероятно сега ми е овуто?Дано не се е получило много объркано. :?
Цервикална слуз
« Отговор #9 -: Април 16, 2004, 16:19:24 pm »
Цитат на: ani4ka
mmm666,до колкото разбрах си мед.сестра.Ами, имам един въпрос.Пишеш,че ЦС е като белтък 2-3 дни и че това са фертилните дни( т.е. подходящите за забременяване дни).А след това пишеш,че ову настъпва след около 1 ден.Не ми стана много ясно кога точно е най-подходящият момент за зачеване:дали когато ЦС е като белтък, или няколко дни след това(когато казваш че настъпва ову).Аз  имах точно такава ЦС(като белтък)за 2-3 дни,а сега около 1-2 дни след това вече я няма.Какво мислиш,дали най-вероятно сега ми е овуто?Дано не се е получило много объркано. :?

 ЦС е като белтък на яйце 2,3дни.Те са фертилни,защото благодорение на тази слуз сперматозоидите остават жизнено способни до настъпване на овулацията.Т, е ако сте правили с........екс през този период ти можеш да забременееш,защото сперматозоидите се намират в гостоприемна среда имогат да "чакат" във фалопиевите тръби ден,два до настъпване на овулацията.Животът на сперматозоидите в жената е 5 дни/при благоприятна среда/.Ако средата е неблагоприятна те умират за няколко часа.
   Ако сте правили с...............екс след тези 2-3 дни,когато ЦС е била ,като белтък на яйце ти можеш да забременееш ,защото тогава ти е уволацията.Т.е. този път яйцеклетката,ще "чака" сперматозоидите,но тъ може да ги чака само 48h.Следователно щом ти е минал периода на белтъкообразната слуз ,сега е момента.
       Ами не се ушлянквайте,ами действайте .Успех,и дано скоро да ни се похвалиш с хубавата новина
Най-голямата слава не е никога да не падаме,а да ставаме всеки път,когато паднем.
*

    ani4ka

Цервикална слуз
« Отговор #10 -: Април 16, 2004, 17:56:36 pm »
mmm666,благодаря за пояснението.Доста добре си го обяснила.Правихме го и докато ЦС беше подходяща, продължаваме и сега,когато вече от 2-3 дни не е такава.Но се съмнявам да стане толкова скоро след като започнахме с опитите.Но да се надяваме!! :wink:
Цервикална слуз
« Отговор #11 -: Август 05, 2004, 17:14:02 pm »
Цервикална слуз
« Отговор #12 -: Август 27, 2004, 15:51:39 pm »
:oops: Момичета и аз да попитам нещо? Дали се дължи на някакъв друг проблем но по време на овулация ЦС от прозрачна става на млечнобяла :( . Иначе нямам други течения и проблеми.
*

    Anonymous

температура и тестове
« Отговор #13 -: Август 27, 2004, 19:32:48 pm »
Здравейте!Искам да ви попитам защо има разлика между търмометъра и тестове за ову.Температурата ми беше 36,2 а теста показва,че съм в овул.Дали теста не открива по-рано овулацията?Случвало ли ви се е?
*

    Anonymous

Цервикална слуз
« Отговор #14 -: Август 27, 2004, 20:01:42 pm »
Когато се повиши температурата овулацията е минала. Фертилни са дните точно преди повишението.  Тестът за овулация показва също фертилтните дни.
Re: температура и тестове
« Отговор #15 -: Август 30, 2004, 12:17:45 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравейте!Искам да ви попитам защо има разлика между търмометъра и тестове за ову.Температурата ми беше 36,2 а теста показва,че съм в овул.Дали теста не открива по-рано овулацията?Случвало ли ви се е?


Тестовете отчитат повишение на LH преди ову-то т.е. се очаква да овулираш след 24-36 часа. Температурата се повишава след овулацията.  :wink:
*

    Teya

Цервикална слуз
« Отговор #16 -: Септември 01, 2004, 15:28:19 pm »
az naprimer iskam da mi iziasnite slednoto.biah na pregled s videozon na 29.avgust.ginekologa mi kaza 4e sam v ovulacia.v sa6toto vreme imah i cervikalna sluz-toest moiata ovulacia savpada sas cervikalnata sluz.
taka li triabva da bade ili az ne6to sam naopaki?! :roll:  :?:
blagodaraia vi...
Цервикална слуз
« Отговор #17 -: Септември 01, 2004, 16:10:38 pm »
май си си много наред даже!!! по това, което съм чела, си в пълен синхрон, така че си имала два-три дни за бебеправене. дано да си ги оползотворила!!! :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
*

    viki in US

Цервикална слуз
« Отговор #18 -: Септември 02, 2004, 22:57:59 pm »
Cervikalnata sluz zapochva predi ovulacia i e nai hubavo kogato suvpada s ovulaciata po tozi nachin sus sigurnost spermatozoidite sus sigurnost sa jivi za da se sreshtnat s iaitceto
 mima
Цитат
Момичета и аз да попитам нещо? Дали се дължи на някакъв друг проблем но по време на овулация ЦС от прозрачна става на млечнобяла  . Иначе нямам други течения и проблеми.

absolutno normalno e da imash bialo cremovidno techenie po vreme na tsikula ,moje da e bialo kremovidno ili vodnisto beztsvetno a ako si bremenna moje da stane i julto cremovidno.




  http://www2.fertilityfriend.com/ticker/4ecb2/ttc.png
*

    viki in US

Цервикална слуз
« Отговор #19 -: Септември 02, 2004, 23:01:17 pm »
Cervikalnata sluz zapochva predi ovulacia i e nai hubavo kogato suvpada s ovulaciata po tozi nachin sus sigurnost spermatozoidite sus sigurnost sa jivi za da se sreshtnat s iaitceto
 mima
Цитат
Момичета и аз да попитам нещо? Дали се дължи на някакъв друг проблем но по време на овулация ЦС от прозрачна става на млечнобяла  . Иначе нямам други течения и проблеми.

absolutno normalno e da imash bialo cremovidno techenie po vreme na tsikula ,moje da e bialo kremovidno ili vodnisto beztsvetno a ako si bremenna moje da stane i julto cremovidno.




  http://www2.fertilityfriend.com/ticker/4ecb2/ttc.png