0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #80 -: Декември 02, 2010, 14:04:51 pm »
Много се надявам някой да ми отговори , че в друга тема не го направиха.

Ще правя ЗЕТ и док.Стаменов ми каза да отида на втори ден от МЦ.Да де ,ама на мен ми дойде днес /на 01,12 / , а клиниката е в отпуск до 07,01, Не стига ,че декември не мога да почна , ами губя и януари , тай като цикъла ми е редовен и . Кажете ми задължително ли трябва да се отиде на втория ден от цикъла и въобще имам ли накакъв шанс да почна януари??!!

Добре де, аз друго си мислех, защо не идеш сега този месец имаш време докато са още там.
Къди , вчера бях при д-р Стаменов .Тогава ми каза ,че резултата ми е добър и можем да почнем ЗЕТ,но няма да успеем този месец ...
Каза да запиша час за януари и почваме ...ама аз като излезнох толкова бях щастлива ,че няма да има повече биопсиии, че забравих да го питам как ще почна януари като ще ми дойде на 01,01 , а той ме иска на втори ден ... Та затова сега съм в размисли и ще ходя по коридорите да гоня някой от тях , та да ми кажат какво да правя.
Тук ми писаха момичета , на които благодаря много ,но все пак искам и някои от лекарите да ми каже .
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #81 -: Декември 02, 2010, 19:42:23 pm »
Аз отидох на лекар 1седмица преди да ми дойде ,той каза да отида на 1или2 ден,да ми кажел какви лекарства да взимам,попитах много ли е належащо така и така съм при него и тогава ми изписа рецептата и каза да отида на 8ден от цикъл.
А от кога ти каза ,че трябва да пиеш лекарствата ?

Благодаря ти много ,че ми писа и успокои!

От първи ден на цикъла почнах естрофем 3х1 и климара 4лепенки за 5дена
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #82 -: Декември 03, 2010, 12:19:41 pm »
Хайде и аз да се запиша,вчера бях на преглед на 8ми ден от цикъла и док каза,че започваме.Дебелината на лигавицата ми беше 7М,незанам дали е добре,а фоликулите ми са със средна големина 8мм.От първи ден на цикъла пия естрофем 2 по 1.Притеснението ми е дали ще се размразят ембрионите,че не бяха много хубави,но......Божа работа,ще се моля и ще се надявам да имам Коледен подарък!!!!
Успех на всички момичета поели по този труден път!!!!!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #83 -: Декември 03, 2010, 12:26:43 pm »
Хайде и аз да се запиша,вчера бях на преглед на 8ми ден от цикъла и док каза,че започваме.Дебелината на лигавицата ми беше 7М,незанам дали е добре,а фоликулите ми са със средна големина 8мм.От първи ден на цикъла пия естрофем 2 по 1.Притеснението ми е дали ще се размразят ембрионите,че не бяха много хубави,но......Божа работа,ще се моля и ще се надявам да имам Коледен подарък!!!!
Успех на всички момичета поели по този труден път!!!!!
Всичко ще е наред!
Пожелавам ти успех и най-хубавия коледен подарък!
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #84 -: Декември 03, 2010, 13:41:16 pm »
Благодаря ти !!!  osi_9
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #85 -: Декември 08, 2010, 13:48:56 pm »
След всичко изчетено никъде не ми стана ясно на кой ден горе долу е трансфера при ЗЕТ ,т.е на кой ден от цикъла .

Питам ,защото януари успях да си запиша час за 12-и , а тогава ще ми е почти 12-я ден от цикъла и се притеснявам да не е късно .
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #86 -: Декември 08, 2010, 17:21:16 pm »
Дидомира, няма как трансфера да бъде в същия цикъл...

Подготовката за ЗЕТ започва на 2-3 ден от цикъла,
правят се няколко прегледа и лекаря преценява в кой ден да бъде!
Не трябва да се подценява и състоянието на ембрионите при размразяването им.
При нас то бе в деня преди трансфера.
От три замразени 2007 г, 2009 върнахме два, защото един не оцеля след размразяването.
Успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #87 -: Декември 08, 2010, 17:27:37 pm »
Дидомира, аз съм с 27-дневен цикъл и при мен проследяването започна от 8-10 ден. Но освен ЗЕТ правих и  ЕЦ.
На 15-я ден от цикъла беше пункцията на фоликула. Четири дни след пункцията беше трансферът на замразените ембриони и на ембриончето от ЕЦ. Но това е при мен.

Замразените ембриони се трансферират на този ден след овулацията, на който ден са били замразени след пункцията от предишния ти опит. Т.е ако при предишния ти опит трансферът на пресните ембриони  е бил на 3-ти ден, съответно замразяването на ембрионите също е било на 3-ти ден. От което следва, че ЗЕТ ще ти е 3 дни след овулация  :wink: Дано да не те обърках допълнително.
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #88 -: Декември 08, 2010, 17:34:58 pm »
mishanta ,защо тогава док ми каза да пия естрофема като ми дойде? Останах с впечатление ,че ще е този цикъл.

Мецани,не ме обърка.Разбрах те.

Благодаря ви .
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #89 -: Декември 08, 2010, 17:49:11 pm »
Дидомира, нямам представа как се процедира и кой ден се определя за трансфер при назначен прием на естрофем преди Зет, тъй като аз не съм приемала естрофем, нито този път, нито миналогодишния.
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #90 -: Декември 08, 2010, 18:30:44 pm »
Здравейте момичета!Виждам,че има доста от вас които са правели ЗЕТ и ЕЦ,а някоя от вас спомня ли си,колко парички излиза единия/ЗЕТ/ и трансфер на ЕЦ.Питам,защото и аз имам замръзени и се чудя дали ако ми го позволява финансовото състояние да не ги комбинирам.Замръзените са ми само 2, и се притеснявам дали ще оцелеят.Та ще ви бъда благодарна да споделите при вас кое колко е излязло.
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #91 -: Декември 08, 2010, 18:36:05 pm »
Ники, зависи в коя клиника си. В клиника Малинов пункцията е 350лв, а трансферът - 600лв. 
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #92 -: Декември 08, 2010, 18:36:59 pm »
Забравих да отбележа,че съм в клиника Малинов
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #93 -: Декември 08, 2010, 18:38:39 pm »
Ники, зависи в коя клиника си. В клиника Малинов пункцията е 350лв, а трансферът - 600лв.  
Мецани , сигурна ли си .
Помня ,че питах колко е трансфера при  ЗЕТ в Малинов и ми казаха ,че е около 450 лв?
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #94 -: Декември 08, 2010, 18:41:39 pm »
Сигурно ще ви се стори глупав въпроса ми,но оплождането на фоликула не се ли плаща в случая.Или то е отделно в зависимост от това дали е иски или инвитро.Не знам дали ме разбрахте,че то аз самата съм объркана и от там и въпросите ми.
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #95 -: Декември 08, 2010, 18:51:20 pm »
Дидомира, аз освен ЗЕТ имам и ЕЦ, та затова е такава цената. Иначе е твърде вероятно ЗЕТ да е 450 лв. Не помня миналата година колко пари съм платила.

Ники, оплождането е включено в цената  :wink: 
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #96 -: Декември 08, 2010, 19:11:10 pm »
Много благодаря за отговорите.Това означава,че ЗЕТ+ЕЦ е около 1000лв.А аз винаги съм си мислела,че към тази сума ще трябва да прибавя и сумата по оплождането,която беше ако не се лъжа около 1200-1400лв./а може и да греша/.И си мислех ,че ще е голям риск,за много пари.Така малко се поуспокох,че всичко е около 1000лв./не че са малко/,но доста по лесно се събират.Много благодаря.Желая на всички весели празници,а аз ако имам още ? пак ще пиша. :balk_160: :balk_173:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #97 -: Декември 09, 2010, 07:41:07 am »
mishanta ,защо тогава док ми каза да пия естрофема като ми дойде? Останах с впечатление ,че ще е този цикъл.

Диди, разбираш, че аз не мога да дам отговор на този въпрос.
И понеже 2009 бе преди две години сега ще проверя аз кога започнах естрофема,
но дори и да открия, то не се отнася към твоя случай.
Питай лекаря си той знае, може и да се намери сходство в процедирането,
но не забравяйте, че всеки случай е строго индивидуален.
Късмет на всички!

Открих си записките.
Ампула Овитрел на 14 ден.
Прием на естрофем и утрогестан от 15 ден и размразяване на ембрионите.
ЗЕТрансфер на 16 ден от цикъла.
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 09:03:18 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #98 -: Декември 09, 2010, 08:54:02 am »
mishanta ,защо тогава док ми каза да пия естрофема като ми дойде? Останах с впечатление ,че ще е този цикъл.

Диди, разбираш, че аз не мога да дам отговор на този въпрос.
И понеже 2009 бе преди две години сега ще проверя аз кога започнах естрофема,
но дори и да открия, то не се отнася към твоя случай.
Питай лекаря си той знае, може и да се намери сходство в процедирането,
но не забравяйте, че всеки случай е строго индивидуален.
Късмет на всички!
 .

Открих си записките.
Ампула Овител на 14 ден.
Прием на естрофем и утрогестан от 15 ден и размразяване на ембрионите.
ЗЕТрансфер на 16 ден от цикъла.

Права си !
И все пак ви благодаря .Поне малко се ориентирах
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 09:03:58 am от Дидомира »
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #99 -: Декември 09, 2010, 13:18:42 pm »
МОМИЧЕТА ИСКАМ ДА СПОДЕЛИА ЗА МОИА ЗАМРАЗЕН ТРАНСФЕР ПРЕДИ МЕСЕЦ. ТАЗИ ПРОЦЕДУРА Е НАПАЛНО БЕЗМИСЛЕНА. УСПЕВАЕМОСТА Е ПРАКТИЧЕСКИ НУЛА. ПРИ  МЕН СЕ ПОЛЧИ ПРАЗЕН САК, ПРИ ДРУГИ МОМИЧЕТА ОТНОВО НИШТО, САМО ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ ПАРИ И НАДЕЖДИ.АЗ НЕ БИХ ПОВТОРИЛА ТАКАВ ЗАМРАЗЕН ТРАНСФЕР.