0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #60 -: Март 17, 2010, 17:04:27 pm »
didka_, пожелавам ти успех  !


Дано rumi 84  утре зарадва всички ни  с положителни новини!Стискам палци за тлъст резултат! :crossfingers: :crossfingers:



Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #61 -: Март 17, 2010, 17:05:47 pm »
Руми, Дидка успех момичета!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #62 -: Март 17, 2010, 17:06:59 pm »
Руми, стискам палци за едно хуууубаво ЧХГ!
Дидка, успешна процедура!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #63 -: Юли 25, 2010, 12:39:12 pm »
Здравейте!
По темата отдавна не е писано, но имам едно питане.
Как мислите, може ли да се разчита на успешно размразяване на замразени бластоцисти и евентуално успешно инплантиране и бременност?
Има ли момичета забременели и родили именно от замразени бластоцисти? :ask:
Въпросите ми са подиктувани от това, че статистически е много малка вероятността да преживеят размразените бластоцисти в сравнение с ембриони замразени на 2-3 ден разделени само на няколко клетки.
Моля ви да споделите вашия опит.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #64 -: Юли 25, 2010, 16:45:31 pm »
Здравей Картиче, аз нямам опит, но от това, което съм чела съм останала с впечатление, че шанса е най-голям именно когато се замразяват ембриони на стадий бластоцист. Ето линк
http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=65&Itemid=144


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #65 -: Юли 25, 2010, 22:12:00 pm »
имам питане, има ли значение на кой ден ден ще се върнат замразените ембриони след овулацията разбира се и овуто задължителон ли е?
и от какво се определя необходим ли е преима на естрофем   :oops:
друго, което ми се върти в глават е, ако не настъпи спотанна ову прави ли се трансфер с прием на дуфастон и утрогестна или какво следва .......
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #66 -: Юли 26, 2010, 09:49:33 am »
justy ,ембрионите се връщат на този ден след овулация, на който е бил трансфера след пункцията (примерно ако трансферът на пресните ембриони е бил на 3-ти ден ,то и замразените ембриони от този опит ще ти ги върнат също на 3-ти ден). Овулацията за ЗЕТ е желателна,но не е задължителна - както при биопсия. При ЗЕТ без овулация все пак лекарят преценява дали да има ЗЕТ или не и от нивата на хормоните. Ако не настъпи овулация,(дори и да настъпи овулация)започваш прием на утрогестан,естрофем и останалите лекарства,които ти изписват след пункция,поне така е в нашата клиника.
Има и друга начин - с прием на естрофем от началото на цикъла, но аз не съм била по него и не знам по какви причини и защо се назначава.
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 09:52:10 am от me4kata »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #67 -: Юли 26, 2010, 11:38:01 am »
justy , при мен в цикъла , в който решихме да правим замразения ЕТ , д-ра беше предписал  клостил /мисля,че от 5-9 ден/ и  после  прегнил за таймиране на овулацията .Аз много се чудих  защо така и не бях твърде съгласна с клостила ,но разбрах ,че целта е именно да настъпи ову  и да  подготвим лигавицата  .Проблема при мен е,че често задържах фоликули и за това така  процедирахме.  


Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #68 -: Юли 26, 2010, 15:25:44 pm »
Момичета, имам нужда от помощта ви - малко информация от правилите замразен трансфер.
Наесен ми предстои ЗТ на ембриони, събирани на естествен цикъл. Но д-р Стаменов иска да ми прави блокаж в предходния месец преди трансфера. Думите му бяха - "...да не ни се бърка фоликула докато работим за лигавицата".
Доколкото чета тук по принцип се проследява овулацията и тя определя кога да е трансфера. А в този вариант с блокажа естествената овулация не се ли подтиска - тогава как ще се реши най-подходящото време за трансфер? Само от размера на лигавицата и от хормоните ли ще се водим?
Извинявам се за многото въпроси. Тревожа се, защото целта на ЗТ при мен беше именно за да се уцели т.нар. имплантационен прозорец в цикъла, а излиза, че нещата пак ще са изкуствено провокирани и май се губи идеята за естествения ход на нещата.
Ако някой е правил ЗТ с блокаж в месеца преди трансфера, ще се радвам да сподели опита си.
Предварително ви благодаря!
Бъди щастлив с това,което имаш,докато се бориш за това,което желаеш!
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #69 -: Юли 27, 2010, 23:05:28 pm »
Здравейте момичета на мен ми предстои замразен трансвер другия месец.За този цикъл ми изписаха противозачатъчни които започнах да пия няколко дни след като ми доиде цикъла и ги пих 13 дни.3 дни преди да изпия последното хапче от противозачатъчните започнах да си бия инжекцин Лупрон се казват.На 24.7.спрях противозачатъчните и сега продължавам да си бия инжекциите.3-5 дни след като съм изпила последното противозачатъчно трябва да ми доиде следващия цикъл.продължавам да си бия инйекциите като на 2.8. намалявам дозата наполовина като започвам да си слагам и едни лепенки които се казват ЕСТРАДЕРМ те се лепят през ден.На 17.8 спирам инйекциите ЛУПРОН и започвам да пия хапчета които се казват З-ПАК и започвам да си бия други инйекции-те се бият всеки 3 дни,като продължавам да си слагам лепенките през ден а също така трябва да започна да си слагам ЕНДОМЕТРИН трипъти на ден вагинално.Трансвера ще бъде на 22.8.а лекарствата,инжекциите и ЕНДОМЕТРИНА се продължават до 1.9.когато е и деня за теста за бременност.
Аз живея в САЩ и преди близо 2 год.пак правих замразен трансфер по същата схема, на 3 ембриончета и имам прекрасно момченце.Надявам се и този да е така успешен.
Успех на всички!
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #70 -: Юли 27, 2010, 23:13:49 pm »
Забравих да кажа че 3 пъти преди трансвера ще ходя на ултрсаунд и изследване на хормоните.След първото изследване което ще бъде на 29.7. ще ми кажат дали има нужда да пия и едни допълнителни хапчета които са за лигавицата.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #72 -: Ноември 24, 2010, 13:43:01 pm »
Браво на американските лекари!
Това наистина е чудо на природата. Дано тази майка има късмет с бременноста до края.
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #73 -: Ноември 24, 2010, 18:51:57 pm »
Записвам се в темата ,просто се разболях и реших да го отложа за догодина
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #74 -: Ноември 25, 2010, 13:10:22 pm »
Браво на американските лекари!
Това наистина е чудо на природата. Дано тази майка има късмет с бременноста до края.


Ти само си представи като се роди това ембрионче)))20-годишен момък!,или мома :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #75 -: Декември 01, 2010, 18:39:19 pm »
Много се надявам някой да ми отговори , че в друга тема не го направиха.

Ще правя ЗЕТ и док.Стаменов ми каза да отида на втори ден от МЦ.Да де ,ама на мен ми дойде днес /на 01,12 / , а клиниката е в отпуск до 07,01, Не стига ,че декември не мога да почна , ами губя и януари , тай като цикъла ми е редовен и . Кажете ми задължително ли трябва да се отиде на втория ден от цикъла и въобще имам ли накакъв шанс да почна януари??!!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #76 -: Декември 01, 2010, 18:59:21 pm »
Аз отидох на лекар 1седмица преди да ми дойде ,той каза да отида на 1или2 ден,да ми кажел какви лекарства да взимам,попитах много ли е належащо така и така съм при него и тогава ми изписа рецептата и каза да отида на 8ден от цикъл.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #77 -: Декември 01, 2010, 19:36:12 pm »
Аз отидох на лекар 1седмица преди да ми дойде ,той каза да отида на 1или2 ден,да ми кажел какви лекарства да взимам,попитах много ли е належащо така и така съм при него и тогава ми изписа рецептата и каза да отида на 8ден от цикъл.
А от кога ти каза ,че трябва да пиеш лекарствата ?

Благодаря ти много ,че ми писа и успокои!
*
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #78 -: Декември 02, 2010, 12:28:06 pm »
Много се надявам някой да ми отговори , че в друга тема не го направиха.

Ще правя ЗЕТ и док.Стаменов ми каза да отида на втори ден от МЦ.Да де ,ама на мен ми дойде днес /на 01,12 / , а клиниката е в отпуск до 07,01, Не стига ,че декември не мога да почна , ами губя и януари , тай като цикъла ми е редовен и . Кажете ми задължително ли трябва да се отиде на втория ден от цикъла и въобще имам ли накакъв шанс да почна януари??!!

Мисля че няма да е фатално да отидеш на седми.Успех!
Re: трансфер на замразени ембриони
« Отговор #79 -: Декември 02, 2010, 13:01:16 pm »
Много се надявам някой да ми отговори , че в друга тема не го направиха.

Ще правя ЗЕТ и док.Стаменов ми каза да отида на втори ден от МЦ.Да де ,ама на мен ми дойде днес /на 01,12 / , а клиниката е в отпуск до 07,01, Не стига ,че декември не мога да почна , ами губя и януари , тай като цикъла ми е редовен и . Кажете ми задължително ли трябва да се отиде на втория ден от цикъла и въобще имам ли накакъв шанс да почна януари??!!

Добре де, аз друго си мислех, защо не идеш сега този месец имаш време докато са още там.