0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За и против кръводаряването
« Отговор #20 -: Април 01, 2009, 17:34:00 pm »

Най-вероятно април месец ще правим ИКСИ. Мога ли да даря кръв тези дни?
Ако е минала поне седмица от края на последния цикъл ,няма проблем!
Re: За и против кръводаряването
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2014, 15:53:21 pm »
И тази тема ще опитам да ''възкреся''. Пак същия дисклеймър - ако по-добрата идея е да се създаде нова - взимам си бележка, поправете ме.

Та, с две думи - аз съм ''сериен кръводарител-рецидивист''.  :lol: Временно покрай бременността и майчинството не съм ''практикувала'', но дойде му времето да се върна към добрия, вече създаден навик.
Само че, обаче - малко ми е неприятно да се редя пред центъра наравно с хора, които продават кръвта си на други хора в безизходица. Не че нещо, ама горчив вкус в устата ми остава.  :oops:

А и предпочитам да има елемент на конкретност. Ще ми се доброто ми желание да не иде зян. А желание да искаш.  :oops:

Та, накратко - сега или изобщо - ако някой има нужда от кръводаряване (подчертавам дебело - даряване), или негов близък - ще се радвам да се свърже с мен.  :bighug:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
Re: За и против кръводаряването
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2014, 09:20:39 am »
И тази тема ще опитам да ''възкреся''. Пак същия дисклеймър - ако по-добрата идея е да се създаде нова - взимам си бележка, поправете ме.

Та, с две думи - аз съм ''сериен кръводарител-рецидивист''.  :lol: Временно покрай бременността и майчинството не съм ''практикувала'', но дойде му времето да се върна към добрия, вече създаден навик.
Само че, обаче - малко ми е неприятно да се редя пред центъра наравно с хора, които продават кръвта си на други хора в безизходица. Не че нещо, ама горчив вкус в устата ми остава.  :oops:

А и предпочитам да има елемент на конкретност. Ще ми се доброто ми желание да не иде зян. А желание да искаш.  :oops:

Та, накратко - сега или изобщо - ако някой има нужда от кръводаряване (подчертавам дебело - даряване), или негов близък - ще се радвам да се свърже с мен.  :bighug:

От същата порода съм-нямам проблем с кръворускането и ми харесва жеста на даряване.Някак се чувствам полезна(макар и анонимно).Често дарявам с и без повод(по 1-2 пъти в годината)....а за братята,дето даряват срещу сума-те трябвало да ядат


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За и против кръводаряването
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2014, 09:51:51 am »
вчера за пръв път научих, че можело да се извличат периферни стволови клетки от кръв и че има и такъв вид дарителство.

за вас, като кръводарители, това може да е интересно. необходимо е да се заяви желание за включване в регистъра на потенциалните дарители на кръвни стволови клетки и се вземат 7 мл кръв за определяне на HLA профил.

тук има повече информация:
http://alexandrovska.com/display.php?bg/%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!