0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

кандидозен баланопостит
« -: Март 22, 2009, 16:52:48 pm »
Здравейте ,
( ако мястото на темата не е тук , моля да бъде изтрита. От голямото ровене из нета не можах да намеря по-читав форум ... )
Та от всичко което съм изчел ме довежда до мисълта , че го имам това заболяване .
Сега ще кажете да отида на лекар... ходих при личния си лекар и му казах , че имам съмнения за ... и искам да ме прати да ме прегледат . Човека ми отговори : Дай да видя за какво се притесняваш толкова .. и ми каза че нищо ми няма и така (да не изпадам в подробности).
По главичката на половия член ми се образува лепнеста бяла коричка и имам лек сърбеж. В дъното на езика ми , в горната част , е покрит с бяла коричка.Също така разбрах , че при неправилен режим на хранене и при консумиране на повече сладки изделия се засилва действието на тази болест ( като се замисля това се случва и при мен ..).Боледувал съм от синузит .Общо взето това са моите симптоми ..
Искам да отбележа , че спазвам хигиена ( къпя се всеки ден ,понякога през ден ).
Искам да ви запитам , с какви лекарства мога да надделея болестта и съответно как да ги употребя ?
Надявам се да получа отговори от компетентни хора и от такива, които са се справели с този проблем .
Благодаря!
 


« Последна редакция: Март 22, 2009, 16:59:19 pm от Галин »
*
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #1 -: Март 22, 2009, 17:02:37 pm »
Трябва да отидеш на преглед при уролог, независимо какво ти казва личния лекар. На първо време си вземи Низорал- крем за мазане. Но консултацията със специалист е задължителна!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #2 -: Март 22, 2009, 17:32:30 pm »
Аз също съм на мнение да те види специалист,защото в повечето случаи нещата са индивидуални,а едно самолечение може да усложни нещата.
Пожелавам ти да намериш скорошно избавление от проблема. osi_9
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #3 -: Март 22, 2009, 17:45:23 pm »
а може би е за кожен лекар...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #4 -: Март 22, 2009, 17:55:33 pm »
а може би е за кожен лекар...
Да и аз мисля,че трябва да отидеш на кожен лекар не го отлагай за да не се задълбочи проблема.Успех
*
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #5 -: Март 22, 2009, 18:01:16 pm »
По принцип Баланопоститът е урологична диагноза, особено, ако е склерозиращ,при което се налага обрязване. Диабетът също може да бъде причина. А кандидозата в много чести случаи е вследствие на диабет.Просто е важно да се отиде при специалист, който да прецени точно на какво се дължи, или да те изпрати при друг специалист за консултация.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #6 -: Март 22, 2009, 18:02:20 pm »
По принцип Баланопоститът е урологична диагноза

да, но питащият сам е решил, че има такава диагноза - не му е поставена от лекар.
Цитат
Та от всичко което съм изчел ме довежда до мисълта , че го имам това заболяване .

така че...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #7 -: Март 22, 2009, 18:06:21 pm »
Така, че... не е тук мястото за поставяне на диагнози, а лекарския кабинет.
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #8 -: Март 22, 2009, 18:21:48 pm »
Не съм боледувал от диабет.Дори веднъж като се разболях ми сложиха една тубичка с глюкоза.Обрязването не е решение за мен,но благодаря за информацията .
Така, че... не е тук мястото за поставяне на диагнози, а лекарския кабинет.
Напълно съм съгласен ... но съм малко разочарован от някои лекари на които съм попадал и за това не ми се искаше да си пробвам късмета отново .


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #9 -: Март 22, 2009, 18:28:33 pm »
Не съм боледувал от диабет.Дори веднъж като се разболях ми сложиха една тубичка с глюкоза.Обрязването не е решение за мен,но благодаря за информацията .
Така, че... не е тук мястото за поставяне на диагнози, а лекарския кабинет.
Напълно съм съгласен ... но съм малко разочарован от някои лекари на които съм попадал и за това не ми се искаше да си пробвам късмета отново .



Недей така все пак става дума за здравето ти да си поставяш сам диагноза може да бъде бъде много опасно.Успех дано се оправиш бързо.
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #10 -: Март 24, 2009, 22:16:58 pm »
Днес ходих при специалист,кожни и венерически болести. Каза ,че проблема от който се оплаквам си е нормален и изчезва до 3 месеца . Но аз му казах ,че го имам от по-дълго време. След това ми отвърна ,, Не видях да имаш гъбички'' ( ебахти шита ! с извинение ) така че си добре и спокойно можеш да си продължиш половия живот ...
Предписа ми калиев перманганат за период от 3 седмици като го използвам по два пъти на ден, ако нямам напредък с тетра ...
Искам да Ви питам , колко време е необходимо да си държа работата в този разтвор и трябва ли да да си го измия с вода след употреба?
Задавам го този въпрос, защото като ходих до аптеката и жената с насмешка ми каза ,,внимавай да не се изгориш , трябва да се получи бледорозова течност ".   
*
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #11 -: Март 25, 2009, 00:33:13 am »
Това което знам е, че развора трябва да бъде бледорозов-за да не се изгориш.За времетраенето- мисля, че е достатъчно да се измиеш с разтвора.И няма нужда от изплакване с вода.Дано да се включат повече момичета със повече инфо.Аз само с това мога да помогна :P.
Re: кандидозен баланопостит
« Отговор #12 -: Март 25, 2009, 00:33:51 am »
За лечението - не съм убедена, че е правилното и диагноза не е поставена.... но Калиевия перманганат не може да ти навреди. Наистина внимавай да не се изгориш. Използвай само бледорозов разтвор без неразтворени прашинки. Не пипай кристалчетата с ръка - ще се появят кафяви петънца, точно от изгаряне. Водата може да е приятно топла. 10минутки ще са достатъчно, пък и като се замърси разтвора той променя цвета си. Не е необходимо измиване след това с вода.

Една микробиология може би ще даде по-голяма яснота.
Избери друг лекар -
Цитат
,, Не видях да имаш гъбички''
това е несериозно.
Използвай презерватив.