0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Топче в тестиса?
« -: Март 16, 2006, 13:46:41 pm »
Моля ви за съвет.Преди около 2 седмици,мъжа ми забеляза топче с големина на сдъвкана дъвка(просто не мога да обясня по друг начин...)на единия си тестис.Другата седмица ще отиде на лекар(уролог предполагам) но много се притеснявам какво може да е това.Правихме спермограма-олигоспермия,но д-ра каза,че е лека форма и без проблеми мога да забременея с такава спермограма.Моля ако някой предполага какво е това,да пише.Топчето е малко подвижно. 8O
*

    Anonymous

Топче в тестиса?
« Отговор #1 -: Март 20, 2006, 11:55:49 am »
аз имах такова топче - оказа се киста на епидидимиса . кофти работа . Всички доктори казват че " ако не те боли може и така да си караш" . Води го на доктор , ако топчето е над 1см в диаметър добре е да се оперира . Аз вече реанимирам от такава операция ... Успех.
Топче в тестиса?
« Отговор #2 -: Март 20, 2006, 11:59:30 am »
Пропуснах да кажа ... няма клинична пътека за тези операции ... ако намериш свестен лекар , който за диагноза да пише Хидроцеле и да го оперира е добре , ако не - операцията на всякъде е 350 лв.
Топче в тестиса?
« Отговор #3 -: Март 20, 2006, 14:17:35 pm »
От известно време и ние забелязахме подобно топче в единия тестис на скъпото, с големина около 1см в диаметър, не го боли. Старите спермограми са много добри, въпроса ми е ако киста евентуално оказвали влияние върху спермограмата или не?

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Топче в тестиса?
« Отговор #4 -: Март 20, 2006, 15:32:25 pm »
Цитат на: JohnDoe
Пропуснах да кажа ... няма клинична пътека за тези операции ... ако намериш свестен лекар , който за диагноза да пише Хидроцеле и да го оперира е добре , ако не - операцията на всякъде е 350 лв.

О, не е вярно това. Има клинична пътека - КП № 88 ОПЕРАТИВНИ ПРОЦЕДУРИ ВЪРХУ МЪЖКА ПОЛОВА СИСТЕМА ПРИ ЛИЦА НАД 18 ГОДИНИ. Намира се в приложение №17 от НРД за 2006 г.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Топче в тестиса?
« Отговор #5 -: Март 20, 2006, 17:34:17 pm »
ок... може и аз да съм в грешка , но на 2 места ми казаха че ако в диагнозата пише киста се плаща 350 лв. а колкото до това дали оказва влияние на спермограмата , всички доктори казват че е по-добре да се оперира . За това и аз се оперирах. След 100 дни ще ви кажа дали е оказвала влияние на спермограмата , като си направя аз и видя резултатите...
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Топче в тестиса?
« Отговор #6 -: Март 20, 2006, 22:39:33 pm »
Благодаря за инфото.Тази седмица ще отиде на уролог
Re: Топче в тестиса?
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2007, 23:31:35 pm »
 I moito zlato imashe takova topche.Okaza se che e hidrocele i napravihme operaciq v Sofiq.Sega trqbva da chakame 3 meseca za da vidim dali shte ima rezultat
Re: Топче в тестиса?
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2007, 22:25:58 pm »
Ами ние имаме цяла тема от едно такова топче в тестиса, което се оказа цели 35 мм и злокачествено образувание. Така че никой преглед не е излишен, както и никое квалифицирано мнение. Успех.