0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в Кандиларов?
« -: Март 15, 2006, 18:20:13 pm »
Момичета, може ли да ми кажете дали е добре там да направи моето момче спермограма?
Аз си правя там изследванията и днес попитах дали правят и спермограми, и понеже пак ще ходим там, а и все пак това го знаем къде се намира  :oops: ще ни е по удобно.
When you wake up and don't see the Sun,
You are dead or you are the SUN!
Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #1 -: Март 15, 2006, 18:21:33 pm »
Не, не, не и НЕ!
Спермограми се правят само в клиники за стерилитет!
*
Re: Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #2 -: Март 15, 2006, 18:37:15 pm »
Цитат на: maximiliana
Момичета, може ли да ми кажете дали е добре там да направи моето момче спермограма?
Аз си правя там изследванията и днес попитах дали правят и спермограми, и понеже пак ще ходим там, а и все пак това го знаем къде се намира  :oops: ще ни е по удобно.


И аз да кажа: НЕ
Достоверни спермограми се правят САМО в клиника по стерлитет.
Защото там се правят от квалифициран ембриолог, а не от лаборант. Защото от голямо значение е кой какво "вижда"....
За това в никакъв случай в лаборатория.
Най-добре да има морфология по стрикните критерии на Крюгер. Стурва към 55 лв.
Всичко това е от личен опит.


Това ще взема да си го закача в профила вече, за да не го повтарям непрекъснато.... :wink:


Да не мислиш че в кенефа на Кандиларов ще му е по-удобно на твоето момче да даде материал, отколкото в някоя клиника, където има спациална стая все пак и спокойствие.

Кат знам каква е куластрофобична тоалетната на Кандиларов.... (тази на ул.Бузлуджа, нали няма друга?) направо аз като жена не си го представям тоя момент... с даването на материала там..... 1 на 1.50м.... и мивката е колкото 2те ми шепи, за да не заема мястото за изход до вратата.

За достоверността на резултатите от лаболаториите сме дискутирали многократнто.
ИМам горчив опит с лаблаториите (ЦИбалаб)...
Направо при положение че сте в София е престъпление да правите в лаборатория а не в клиника.
Хайде например момичетата от другите градове, където няма клиника....ами ... разбирам ги да направят все пак 1 даже и в лаборатоирия...

Аз съм доволна от д-р Тачева.
Мойто мнение е да отидете там...
Но в която и клиника да отидете ще е по-добре отколкото в лаболатория.
Добри резултати ви пожелавам.
Но най-важното е да са ДОСТОВЕРНИ - за това я направете в клиника.

И аз си пускам кръвните изследвания в Кандиларов, и много ги уважавам....ама за други неща, не за спермограми.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    kasi

Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #3 -: Март 15, 2006, 19:21:53 pm »
Максимилиана, аз също съм против това да се правят спермоглами в Кандиларов. Иначе и аз там си правя кръвните изследвания. Иначе мъжа ми прави там и беше бесен от условията. Както беше писано по горе, спермата се дава в общата тоалетна, на която ти чукат непрекъснато на вратата. Беше ужасно изживяване за него. Иначе ние правихме спермограми при Тачева и при Стаменов. И сега действаме при Стаменов. Желая ти успех. Пиши къде сте правили и какъв е резултата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #4 -: Март 15, 2006, 19:24:03 pm »
Да добавя само, че освен за комфорт, добрите условия са важни за достигане на определено ниво на сексуална възбуда, която пък от своя страна е важна за достоверността на резултата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    balmi

Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #5 -: Март 16, 2006, 09:45:58 am »
Не те съветвам да ходиш там, тъй като те не правят разлика между спермограма и микробиология. Лятото трябваше да ни направят спермограма, а направиха микробиология. След разяснения от моя страна се оказа, че носят материала за спермограми в Репробиомед - при доктор Николов. Затова отиди направо там, за да платиш по-малко или в някой друг център по Репродуктивно здраве.
Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #6 -: Март 16, 2006, 10:15:23 am »
Благодаря ви момичета за полезните отговори.
На нас ни е за първи път и моето момче много се притеснява от самите обстоятелства при които трябва да даде материала  :?
Мисля да отидем в www.ivf.bg. Трябва ли да се запише час предварително?
When you wake up and don't see the Sun,
You are dead or you are the SUN!
*
Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #7 -: Март 16, 2006, 10:22:24 am »
Да, хубаво е да си запишете час, обади на тел. 954 91 02 и готово :D
Спермограма в Кандиларов?
« Отговор #8 -: Март 16, 2006, 17:38:27 pm »
Благодаря! :bighug:
When you wake up and don't see the Sun,
You are dead or you are the SUN!