0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Пиша по повод тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24465.0, където модераторът е публикуват мнения, описани в бг мама. Мненията са публикувани с имената на децата, без да е взето съгласието на майките, писали в бг мама, както и на бг мама предполагам.
В следствие на това копиране, в друг сайт е публикувано ето това
http://www.osinoviavane.com/index.php?option=com_content&task=view&id=154.
За да не изчезне отново горния текст, понеже от вчера се променя постоянно, копирам главното:
"Осиновеното дете в къщи - месец първи 
автор: Фани Давидова

Статията ни е любезно предоставена от автора й и е препечатана от  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24465.0"
 
Първо това не е статия и второ не мисля, че авторът може да предоставя тази информация на който и да е, без съгласие на майките, писали в бг мама по този въпрос. Дори това да не е определено в правилата на зачатие, най-малкото го считам за неетично.

Не бих поставила този въпрос, ако въпросната препечатка не се преписва на модератор в този форум и на член на Зачатие.
Считам, че е право на всяка майка на осиновено дете, да вземе решение, къде да разкаже съдбата на детето си и да разголи душата му. Прехвърлянето на тази толкова болезнена за мен като осиновител информация в друг форум, я вади от контекста на цялата история на моето дете, споделена и разказана в различните периоди от време в бг мама. Ваденето й от форума отсича само първия месец на моето дете в къщи и прави историята му непълна, понеже който е осиновил дете, преживяло 2 години и 10 месеца в институция, ще разбере, че физическите проблеми, с които се сблъскват осиновителите първия месец са направо песен в сравнение с другите проблеми, които изникват след като детето свикне с новата обстановка. Смятам да не обяснявам повече, понеже не е ясно, дали утре няма да си видя думите, препечатани като статия в някой друг сайт или вестник.
Бих искала да получа някакво обяснение от администрацията на форума или на сайта.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Решете каквото искате, само отметка - НЯМАМ НИЩО ОБЩО с въпросната публикация. Дала съм разрешение за публикуването на статиите ми в дневник и капитал

Ето и писмото, което съм пратила на Десисвала Тенева - автор на сайта:

Деси, моля ти се посочи източниците на статиите - в-к Капитал и в-к Дневник, че ще си имам неприятности.
 
Освен това "статията" за месец първи на осиновеното дете, не е авторска, това  всъщност е  част от два други форума - зачатие и бг мама. Моля те поне ги цитирай и дай линк, защото е некоректно.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 14:13:25 pm от Fussii »
В очакване ....
Мисля, че всеки който пише във форум е наясно, че публикациите му стават публични.

Не мисля, че трябва да се иска разрешение за публикуване на чужди мнения. Не виждам нито юридическа, нито морална пречка.
Благодаря ти за отговора, Циклама, всеки има право на мнение, но аз все още държа на отговор от администрацията на форума.

А по твоя въпрос съм си написала мнението тук
Не бих поставила този въпрос, ако въпросната препечатка не се преписва на модератор в този форум и на член на Зачатие.

Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Въпроса е аз да доказвам, че нямам сестра...
по принцип трудно се доказват отрицателни факти. В правото например, това не се допуска.

За да са спокойни всички, днос помолих да бъда свалена като модератор на форумите тус. Помолих също и всички теми започнати от мен да бъдат изтрити от сайта. Предполагам, че и за двете няма да има проблем
В очакване ....
*
да поясня  - трудно ще ми бъде да доказвам, че не съм изпращала лично нито линкове, нито файлове на въпросната г-жа Деси Тенева.

С нея водя лична кореспонденция за оказване на правна помощ в случаи на търсене на биологичен произход
В очакване ....
Благодаря ти за отговора, Циклама, всеки има право на мнение, но аз все още държа на отговор от администрацията на форума.

А по твоя въпрос съм си написала мнението тук
Не бих поставила този въпрос, ако въпросната препечатка не се преписва на модератор в този форум и на член на Зачатие.

Гледам от това което прочетох в постовете ти че проблема ти е личен, защото имате различни гледни точки с Фузи. Нищо административно не намирам в питането, всеки може да си пише статията или дипломната работа като чете във форума- този или друг. Помисли ли за това като реши да си оголваш душата в който и да било форум. Цитати и препратки от един форум към друг винаги е имало и ще продължи да ги има, всеки един потребител може да го направи, в случая няма нищо административно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фоксче,

тези 2 линка обобщават рамката, в която действат сайта и форумите.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=779&Itemid=43
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31224.0

точно твоят въпрос не намира директен отговор тук, но индиректен мисля, че има.
моето лично мнение на модератор (с което не ангажирам администрацията на сайта) е, че публикувайки текст в публичен дискусионен форум под псевдоним, човек приема, че този текст престава да бъде негова собственост и с този текст може да се случи всичко. ако някой иска да си защити текстовете с авторски права, трябва по някакъв начин да се идентифицира и да упомене това изрично, стига да попада под разпоредбите на закона за авторски права. бг-мамма и зачатие имат публично достъпни форуми, не са с ограничен достъп, следователно, всеки може да прочете и копира постингите в тях. затова винаги хората биват съветвани да внимават какво пишат и публикуват в Интернет.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Сайтът и форумът на Зачатие са достъпни и за нерегистрирани потребители.
zachatie.org е изключително добре индексиран от търсещите машини именно благодарение на качествените текстове, публикувани в него.

Екипът на Зачатие уважава всички, които имат смелостта да излязат с реалните си самоличности и да защитават каузите си. Припомням, че тези хора се броят на пръсти, но именно те са тези, благодарение на които съществува Зачатие и се извършват законодателни промени.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Разбрах позицията Ви, благодаря за отговорите.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Въпроса е аз да доказвам, че нямам сестра...
по принцип трудно се доказват отрицателни факти. В правото например, това не се допуска.

За да са спокойни всички, днос помолих да бъда свалена като модератор на форумите тус. Помолих също и всички теми започнати от мен да бъдат изтрити от сайта. Предполагам, че и за двете няма да има проблем

Ще бъде голяма загуба за Зачатие ако се откажеш като модератор и ако се изтрият личните ти постинги. До сега многократно съм се възхищавала на теб. От всеки един твой постинг лъха ерудираност, остър ум, логическа последователност, абе направо си ми скривала шапката с ума си. Малко са модераторите като теб.
В личния конфликт не искам да се намесвам - той си е между вас. Но се надявам да размислиш относно свалянето ти като модератор.
*
Фуси, мила, моля те не прибързвай. Темите, които ти си започнала, са изключително полезни, и са ми помагали в не един и два трудни моменти... ще помогнат и на други...
*
За да са спокойни всички, днос помолих да бъда свалена като модератор на форумите тус. Помолих също и всички теми започнати от мен да бъдат изтрити от сайта. Предполагам, че и за двете няма да има проблем
Ама въобще няма да са спокойни всички! Фуси, не може без темите ти, не може без теб като модератор! Надявам се, че ти е разминало, за съжаление, повече от мен знаеш, че такива недоразумения се случват.  :bighug:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!