0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Здравейте,
освен, че имам проблем със забременяването понеже не овулирам редовно, когато забременея не мога да износя плода. Сега съм на 34 години и ето я моята история.
- на 17 и 18 години - 2 аборта по желание, вторият в 12та седмица, не е имало данни за проблеми.
- на 25 г - бременност с мисед в 10та седмица
- няколко години пазене и  след това започнаха и проблемите със забременяването
- след 2г. опити забременях без лечение, но загубих плода в 7ма седмица. От началото се знаеше, че нещо не е наред, защото плодният сак беше много малък. Тогава в първата седмица бях взимала лекарство, за което се предполага, че причинява загуба на плода, но не знаех, че съм бременна.
- обърнах се към специалист. Направени са ми следните генетични и имунологични изледвания: Лупус панел, кариотип ( на мен и на мъжа ми), Антикардиолипин антитела (IgG, IgM), Хомосистин, Factor V Leiden мутация, Factor II ДНК анализ - всички са в  норма. Имам единична MTHFR мутация А1298С, но понеже хомосистина е в норма, тя не би трябвало да има значение.
- правени са ми също проходимст на тръбите, спемограма на мъжа ми и т.н. - тези не са проблем. Хормоните на щитовидната жлеза бяха в норма миналата година - тази не съм ги проверявала.
- установи се, че не овулирам редовно и вероятно това е причината за проблемното забременяване. Водят ме на границата за поликистози яйчници - не са много, но не са и съвсем в нормата ( по думите на лекаря ми)
- предприехме 3 инсеминации. При първата ( с Gonal F) забременях и загубих плодa в 8ма седмица, правихме хромозомен анализ на плода и се оказа, че е бил с Даун синдром и смятат, че за това съм го загубила.
-втората беше неуспешна(с клостилбегит)
- преди няколко дена имах положителе ЧХГ за 3-4 дена ( след 3тата инсеминация - с Gonal F) и пак го загубих, очевидно съвсем в началото.
НК клетки не са ми изследвани, защото тук се смята, че те не са проблем, а и до колкото разбирам тяхното определене не е съвсем тривиално.
Според лекаря ми, нямала съм имунологичен проблем.Имам миоми ( 3 малки), които обаче с вътре в стената на матката и док твърди, че няма нужда да се оперират, защото където са не пречат.

 Аз така като си мисля, или проблема е в мен ( имунологичен) или винаги има проблем с ембриона. Мислите ли, че е възможно просто всеки път да става ембрион, който да има генетични дефекти, при положение, че ние с мъжа ми нямаме такива? До колкото разбирам можем да направим ин витро с преимпалнтационна диагностика, но на мен ми се иска да е сигурно, че проблема не е в моята имунна система преди да тръгна да го правя това.
Просто не знам вече какво да правя.  Мислила съм за осиновяване, но мъжът ми уж казва, че иска, но си личи, че не му е "от вътре", а не мога да предприема такава стъпка без да съм сигурна, че няма да си развалим семейството. Единствената ми надежда е да успея да имам мое дете. Ако някой може да ми даде някакъв съвет какво още може да направя, ще съм страшно благодарна, защото вече губя и последна надежда, че някога ще изпитам и аз това чувство да стана майка.
Благодаря предварително на всички, които се включат.

Боби
« Последна редакция: Март 18, 2009, 07:43:31 am от Bobbie »


  
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #1 -: Март 18, 2009, 17:52:42 pm »
Мила, незнам дали темата ти е за тук... искаш ли да я преместя в Опити за забременяване
В очакване ....
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #2 -: Март 18, 2009, 17:55:47 pm »
Bobbie къде е това "тука" и защо не се прави изследване на НК клетките. Според мен настоявай сериозно за тях.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 17:58:54 pm от zayak3 »
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #3 -: Март 18, 2009, 18:52:32 pm »
правила ли си изследване за инсулинова резистентност?
В очакване ....
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #4 -: Март 18, 2009, 19:39:32 pm »
Аз също мисля,че трябва да направиш изследване на НК клетките.Правили са ти всякакви други имунологични,какво пречи и НК?Успех и дано разбереш по-скоро от къде идва проблема.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #5 -: Март 18, 2009, 23:33:04 pm »
Благодаря момичета.

Fussii , не съм правила за нсулинова резистентност. Ще попитам лекарят, но не съм наясно каква е връзката с изхвърлянето на плода. Всъщност нищо не знам за тази инсулинова резистентност - още сега отивам да се образовам по въпроса. Знам, че кръвната ми захар си е добре, значи сигурно нямам такава.
За темата - мислех, че понеже е за проблеми с генетиката или имунологията и затова я сложих тук. Както прецениш.

zayak3 , тука е в САЩ. Има много противоречиви мнения по въпроса понеже НК клетките и без това си скачат по време на бременност.
Стандартните изследвания са тези, които са ми правени. За НК клетките понеже не е доказано и затова не го правят.

Radosst, съгласна съм, че не пречи,но просто не искат да ми го правят. В петък съм пак на доктор и ще го попитам специално за това.


Боби


  
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #6 -: Март 19, 2009, 12:59:12 pm »
Ще оставя темата тук, така и така се започна разговор  :)
Ами и моята кръвна захар уж си беше добре. Когато обаче направихме преди година изследване с натоварване с глюкоза се оказа че имам много лека форма на исн.рез. Това при мен се оказа че води до лека поликистоза (нещо което д-р Владимиров ми беше казал отдавна). Д-р Тодорова, при която ходих дъъълго ми обяснява за инс. рез, ама честно да си призная през удното ухо влезе, през другото излезе  :oops: :oops: :oops: И понеже вече си имах Никола - зарязах тая работа
Единственото, което запомних, е че ИР понякога води до усложнения в износването на плода в съвсем, съвсем ранен етап.
Попитай твоята ендокриноложка

Поздрави и успех
В очакване ....
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #7 -: Март 19, 2009, 13:48:03 pm »
Ами и моята кръвна захар уж си беше добре. Когато обаче направихме преди година изследване с натоварване с глюкоза се оказа че имам много лека форма на исн.рез. Това при мен се оказа че води до лека поликистоза
Ще препиша, да не повтарям. :wink:
При мен е същото положение. Пих Сиофор до деня на пункцията за по-добър отговор на яйчниците и по-качествени яйцеклетки. Не смятам ,че това е била основната причина за неуспехите, но сигурно е било от значение.
Не виждам да сте изследвали АФА.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #8 -: Март 30, 2009, 18:04:29 pm »
Аз съм с 35 % Нк клетки след вливане на имуновенин. Преди него бях с 30%. И се смята че това  е основната причина  да немога да забременея.Имам и малко по високо ТСХ закоео пия елтирокс от който като цяло леко се повлиява. И генетична мутация на тромбофлебия. Но от тов което лекарите казват тук в БГ основния ми проблем са Нк клетките...има и някой други имунологични оказатели дето не са в норма, но нк клетките са най фрапиращи.Ходя при Владимиров и Тодорова.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 18:06:53 pm от dalil »
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #9 -: Март 31, 2009, 00:11:51 am »
Боби,само и аз да отбележа - имам 2 неуспешни ИКСИ.Правила съм всички изследвания без биопсия на матката.Имунологичните и генетичните ми бяха о.к.След първия неуспех излезе,че имам завишени НК-клетки,а сега чакам да излязат новите резултати.Единствено мога да те посъветвам да настояваш да ти направят изследвания за НК-клетките.Успех!!!!!
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #10 -: Март 31, 2009, 10:53:21 am »
 Мече , какви изследвания си правила след втория неуспех2
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #11 -: Март 31, 2009, 17:10:40 pm »
Фаталче,още същия ден когато дадох кръв за ЧХГ,дадох пак за НК-клетки и АФС,за да видим дали пак причината не е в тия тъпи НК-клетки.Нали на 4.04. имам час при док. та тогава ще разбера какви са резултатите.Иначе съм решила да повторя всички изследвания,които има и ще искам и хистероскопия,за да видя как са нещата в матката ми.Явно нещо изпускаме,уж всичко е наред, пък пак не става.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #12 -: Април 06, 2009, 08:15:15 am »
Фаталче,още същия ден когато дадох кръв за ЧХГ,дадох пак за НК-клетки и АФС,за да видим дали пак причината не е в тия тъпи НК-клетки.Нали на 4.04. имам час при док. та тогава ще разбера какви са резултатите.Иначе съм решила да повторя всички изследвания,които има и ще искам и хистероскопия,за да видя как са нещата в матката ми.Явно нещо изпускаме,уж всичко е наред, пък пак не става.
Как мина часа при лекаря? Какво казаха за резултатите?

Междувременно и аз направих хистероскопия преди няколко дена. Намериха един полип и го махнаха. Също съм имала съмвем малко адхезии ( нещо като сраствания), предполага се че от някоя от предишните бременности, но било много малко и не обяснявало повтарящите се помятания.

Боби


  
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #13 -: Април 06, 2009, 17:56:37 pm »
Bobbie,слава Богу НК-клетките са ми в норма,значи не са причина за втория ми неуспешен опит.Видях се с док,прегледа ме,видя хубавия резултат от изследванията и вдигна ръце,за момента няма обяснение защо не се е стигнало до имплантиране,каза че щял да мисли каква хитринка да ми приложи та да стане следващият път и ще се чуем около 18.04.Ще правим биопсия,ама още незнам кога.Между другото аз самоинициативно ще повторя имунологията,ТАТ,МАТ и т.н.Решила съм да се презастраховам  :lol:
Bobbie, знаеш ли колко време след хистерото може да се започне нов опит?
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #14 -: Април 06, 2009, 18:00:07 pm »
 Мече , а с какво ги вкара в норма ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #15 -: Април 06, 2009, 18:57:04 pm »

Bobbie, знаеш ли колко време след хистерото може да се започне нов опит?
Инструкциите са 2 седмици без секс.

Б.


  
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #16 -: Април 06, 2009, 19:37:02 pm »
Аз без да искам писах едно и също в две теми  :oops:,така че ако модераторите сметнат за добре,нека ми изтрият единият пост.

Фаталче,НК-клетките ги вкарах в норма с имуновенина явно,незнам точно как.Иначе по време на трансфер пиех преднизолон ,ама незнам той дали нещо е повлиял на НК-то
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #17 -: Април 06, 2009, 23:53:13 pm »
Мече колко пъти влива имуновенин?Аз имам едно вливане и не съм правила контрола на НК клетките,които са ми 17.Сега понеже правя на ЕЦ и трите пъти док ми изписва само преднизолон.Май ще взема да пусна една контрола.
*
Re: Моля за помощ -- какво още може да се направи?
« Отговор #18 -: Април 07, 2009, 12:20:47 pm »
Радост,вливала съм 2х20 ампули  в началото на стимулацията.А след лечението миналата година пусках контроли през 2 месеца и все си стояха на 13%,абе шантава работа са тия НК-клетки  :lol: