0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    balmi

Здравейте момичета, ще Ви бъда много благодарна ако ми кажете какво мислете за последните ни изследвания. Готвиме се за икси и според Вас  имаме ли  шансове с тази спермограма? Благодаря Ви предварително !!! Забравих да отбележа, че тази е с доста по-добри показатели от предишните.

Дни на въздържание 5 (3-5)
Време на втечняване 15 мин (<60)
Обем 5,4 (2-6мл)
рН 7,2 (7,2-7,8)
вискозитет 0 (0,1,2,3)
левсоцити 12-13 (3-5) - пие антибиотици за ентерококи - друга инфекция няма
желат. конгломерати - не
аглутинати - да тип - типични
незрели кл. от сперматогенезата - не
обща концентрация на сперматозоиди/1 мл 47,68*10 на шеста(20*10 на шеста/1 мл)
Нормокинетични сперматозоиди (А+В) 42%(>/=50%)
А - с бързи линеарни постъпателни движения 22%
В - с бавни линеарни постъпателни движения 20%
хипокинетични 8%
акинетични 50%
концентрация нормокинетични (А+В) сперматозоиди/1мл 20,0256*10 на шеста (10*10 на шеста/мл)
Тотален брой на нормокинетични сперматозоиди 108,13824 * 10 на шеста в обема

Заключение Астенозооспермия
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #1 -: Март 15, 2006, 12:14:00 pm »
при Щерев ли ви казаха, че сте за ИКСИ с тая спермограма? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    balmi

Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #2 -: Март 15, 2006, 13:34:40 pm »
Да Джам, при Щерев ни предложиха дигностично инвитро или икси. Но същото ми го  предложи миналата година и Табакова.  Правили сме 20 инсеминации със съпружески материал, цветни снимки, лапароскопия, хистероскопия и всичко което се сещаш и все о.к.  Само инвитро не сме правили. Ти какво мислиш по въпроса? Аз не мисля, че имам вече кой знае какъв избор освен инвитро или икси за да се види и качеството на самата яйцеклетка, има ли оплождане?! Освен това в последно време естрадиола все ми е нисък по време на овулация около  100 при горна граница 500 (приблизително).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #3 -: Март 15, 2006, 13:51:18 pm »
балми, при положение, че сте правили толкова много инсеминации, явно наистина е дошло време за диагностично инвитро. иначе само от спермограмата не би трябвало да се прави препоръка за икси.
а ниският ти естрадиол предовулаторно е лош признак, но ако правите инвитро, ще те стимулират и се надявам, че ще произведеш качествени яйцеклетки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    balmi

Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #4 -: Март 15, 2006, 14:03:42 pm »
Повечето инсеминации сме правили със стимулация клостилбегит или серофен. Винаги съм правила от три до пет фоликула и естрадиола е бил супер -  над 600, дори имаше случай - около 1000. Но вече без стимулация - само 100.
Значи според теб резултата от спермограмата не е толкова лош.
Благодаря за отговора
 :balk_21:
*
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #5 -: Март 15, 2006, 17:15:04 pm »
КОЛКО инсеминации сте правили? 20??????????  8O
боже, всичките ли при един лекар? Ако да, моля те пиши при кой!
И аз мисля, че трябва да минете към ин витро или икси - както преценят докторите.
Хайде миличка, достатъчно сте се намъчили - дано да имаш късмет !

Много успех ти желая
В очакване ....
*

    balmi

Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #6 -: Март 15, 2006, 17:48:21 pm »
Да Фуси, около 20 са, но не по-малко, а по-скоро повече. От 6 години ходиме по лекари и за този период какво ли не изследвахме, дори по няколко пъти (например 3 цветни снимки).
Започнахме при д-р Нецов от Шейново. Той работеше в екип с Табакова и Николов. Нецов ми правеше стимулациите и манипулациите, а обработката на материала - Николов. Преди около година и половина Табакова напусна Шейново, взе си цялата апаратура и аз се прехвърлих при тях, защото в Шейново започнаха да правят само влагалищни инсета без обработка на спермата. Всички тези 20 манипулации съм правила при този екип.
Междувременно правих консултации и с други лекари например Генов от Тина Киркова, Тодоров от клиниката "Братя Тодорови", Филипов от Майчин дом, д-р Кирчев от Френско-българския АГ комплекс и Щерев, който още преди три години ми каза да не си губя времето повече с инсеминации. Мен обаче ме достраша при мисълта за инвитро и така загубих още време. Не съм ходила при д-р Стаменов и д-р Владимиров, тъй като за тях научих едва сега. След всичко преживяно диагнозата е мъжки стерилитет, поради доста по-лоши резултати от тези които написах по-горе. В момента посещаваме клиниката на Щерев и вчера си подадох документите в НЗОК по програмата инвитро.
Това е в общи линии Фусинка. Благодаря ти за хубавите пожелания!!!! На теб желая също спокойствие и късмет.
*
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #7 -: Март 15, 2006, 18:08:29 pm »
Нямам думи просто!!!!!!!!!
Един екип прави 20 инсеминации!!!!!!!!! Верно ще метна нЕкоя тухла четворка.
Дано повече момичета прочетат това.
А на теб успех! Просто ТРЯБВА да стане

стискам ти палци
В очакване ....
*

    balmi

Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #8 -: Март 16, 2006, 08:43:09 am »
Дано Фуси !!!
 :balk_21:
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #9 -: Март 16, 2006, 11:13:51 am »
Мила Балми, доста ви е прилична спермограмата :D

Заради наличието на аглутинати да те питам, правихте ли MAR тест за антиспермални антитела и какво показа той?
Мъж ми също има аглутинати, но MAR тестът му е отрицателен, по-скоро се появяват тия слепвания като се появят и бактериите :? , но по принцип аглутинатите сочат да се направи това изследване.

И аз мисля, че няма смисъл вече да губите време и пари за инсеминация, не мисля, че ин-витрото ще е по-страшно, така че давайте смело напред :D
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #10 -: Март 16, 2006, 11:50:30 am »
Привет Фреши!!!! :balk_64:
Правили сме преди 4 години тестове за антитела. Бяха отрицателни всички видове. Д-р Бъчваров обаче препоръча да ги повторим и при мен и при него. Все още се мотаеме, защото се чудя дали да не скокнеме до Конова или да ги направя при Щерев. За микробиологиите вече разбрах, че ги носят в Цибалаб. Ако и антителата са там се отказвам веднага и отивам при Конова.
За аглутинатите : до сега не е имал, като сме го изследвали при Николов. Появиха се в последната спермограма, която правихме при Щерев.Но щом казваш, че аглутинатите са вероятен признак за антиспермални антитела, ще направиме максимално бързо MAR теста и ще ти пиша.
Благодаря ти за отговора !!!
Какво мислите за последната ни спермограма
« Отговор #11 -: Март 16, 2006, 14:52:32 pm »
Балми, щом сега се появяват за първи път, много е вероятно да е от бактериите (това сигурно не е научно обяснение  :oops:  но при нас има такава зависимост).
Конова прави също кръвни тестове, а вие си направете МАР тест, който заедно с Ibb се смятат за златния стандарт в изследването на антиспермални антитела, ако мога така да се изразя (но втория вид не го правят в БГ, мисля).

Успех, Миличка :D
Благодаря ти, Бени!