0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #20 -: Април 05, 2009, 13:45:02 pm »
На мен втората терапия ми беше - 10 дни 3 пъти х 2; 10 дни по 5 таблетки разпределени в 3 приема; 10 дни х 3 в 3 приема х1; 10 дни х 2 таблетки... Количеството изопринозин се изписва обикновено според състоянието, заболяването и теглото... Терапията с имуномодулатори е по-продължителна.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #21 -: Май 14, 2009, 13:08:50 pm »
Здравейте ,мили момичета!!имам един въпрос..вчера бях на консултация при д-р Константинова(специалист-генетик във Варна)относно генетичните ми показатели..Видя ,че имам проблем с цитомегаловируса,предложи ми да се направи ДНК анализ на този вирус ,като се изпрати кръвна проба до София ,това ще ми струва около 70 лева с куриера.Въпроса ми е ..каква е разликата на изследването правено в обикновенна лаборатория(пак через кръвна проба) и тази ДНК анализ?

*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Как се преборихте с цитомегаловируса?
« Отговор #22 -: Юни 03, 2009, 17:21:01 pm »
Здравейте!От няколко месеца съм с Цитомегаловирус.Открихме го след имунологично изследване и повишени НКТ клетки.Оказа се че се дължи на гадния вирус.Точно,когато бяхме на крачка от инсеминация.Док ми каза ,че организма се преборва сам с него,но вече чакам 3 месец,а границите ми дори се повишиха в сравнение с предходния месец.Сега по своя инициатива пия Саменто за засилване на имунната система.Незная какво да предприема.
  Моля ви споделете своя опит.Предварително благодаря на всички,които се включат с отговор.Лек ден!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #23 -: Юни 04, 2009, 00:51:56 am »
Преместих въпроса на baby_galq тук. Мисля че ще и бъдете полезни.
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2009, 22:54:00 pm »
Здравейте,
Наскоро си пуснах изследвания за СМV и резултатите са
CMV IgM (Цитомегаловирус) NEGATIVE( - ) 0.329
Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Posit.

CMV IgG (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) >250.0
AU/mL до 15.0

Искам да попитам дава ли отражение високият IgG титър върху плода по време на бременност. Правила съм изследвания преди 3 години и IgG титърът е все така висок. Трябва ли да се излекува СМV в такъв случай
Благодаря,
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2009, 16:01:30 pm »
Здравей,Вилич!Резултатите ти показват,че в момента нямаш налична инфекция,а че си я прекарала в миналото.Това е добре, защото имаш изградени антитела и това не пречи на евентуална бременност.Единствено ако IgM e POSITIVE не е добре ,защото се получават усложнения.Има доста инфо в нета потърси.Желая ти всичко добро.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 16:04:26 pm от baby_galq »
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #26 -: Март 28, 2014, 21:24:20 pm »
Здравейте, бих искала да подновя темата относно Цитомегаловирус и желание за бебе

Имам цитомегаловирус с много висок титър IgG 500. Подути и болезнени лимфни възли на слабините, а също и стрептококи. В момента съм на изопринозн. Това което чета тук във форума - изопринозина май не е много ефикасен.Точно когато се решихме за още едно дете ми се стовари този вирус на главата. Оказва се, че неможело да се лекуват стрептококите и ЦМВ едновременно.  Дали е възможно изопринозина да се комбинира и с друг имуностимулатор. Моля ви, ако някой е имал този проблем нека сподели своя опит. Благодаря предварително.
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #27 -: Януари 05, 2015, 16:47:55 pm »
Aз също се интересувам от тази тема. Много съм изплашена, защото след 2 аборта ми откриха този коварен вирус, като извън норма ми е само IgG . Трябваше да премина през 3 месечно лечениe с Изопринозин (в ударни дози) и Имунобор. Очаквах да ми е по-добър резултата - но напротив - повишил се е с няколко единици. Изпаднах в паника, но според моя д-р Балтаджиева всичко ще е наред, щели сме да започнем ново лечение. Отчаях се напълно. Ако можете - дайте съвет, благодаря Ви предварително.  :?
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #28 -: Януари 06, 2015, 16:34:34 pm »
Аз също ще следя темата.
Преди известно време за пръв път прочетох за цитомегаловирус и реших да се изследвам.
Резултатът ми беше IgG 237.3 EU/mL. Предстои ми АРТ-процедура и лекарят ме уверява, че няма място за тревога щом е стара инфекция :wink: