0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

цитомегаловирус и желание за бебе
« -: Март 10, 2009, 20:00:10 pm »
Имамли шанс да имим дете с наличие на цитомегаловирус?
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #1 -: Март 10, 2009, 21:10:33 pm »
Инфекцията активна ли е или стара? Ако е стара - няма проблем. Ако е активна - трябва първо да се излекува. Аз съм го изкарала без дори да разбера. Но не е проблем за забременяване.

Успех!

Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #2 -: Март 11, 2009, 16:24:09 pm »
В момента не е активен.Не знам кога съм го пипнала,но на 15.12.08г имах missed и след направените по-късно изследвания се откриха високи титри на IgG 460AU/ml.След около един месец IgG беше 760au/ml,а IgM отрицателно.АГ ми каза да пия CORIOLUS MRL.На 5-Я ден от приема IgG беше 590au/ml.Не знам какво да пия вече,много се притеснявам при следваща бременност да не се повишат стойностите.... :oops:
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #3 -: Март 12, 2009, 00:35:06 am »
Моите стойности не бяха толкова високи. Не съм достатъчно компетентна, за да ти кажа дали може това да е причината за миседа, но по-скоро клоня към "не". Посъветвай се с имунолог! Къде прави изследванията?

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #4 -: Март 19, 2009, 11:00:13 am »
Имамли шанс да имим дете с наличие на цитомегаловирус?
Имаш шанс да имаш дете. Но тъй като стойностите ти са високи и не са в една приблизително постоянна величина, по-добре ще е да проведеш малко по продължителен курс на лечение, един месец или само два няма да са ти достатъчни. Едва след това ще е разумно планирането на бременност.
Потърси добър имунолог и започнете програма...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #5 -: Март 19, 2009, 22:44:03 pm »
Момичета здравейте!Някой знае ли добър имунолог във Варна?Измъчих се вече с този цитомегаловирус ,какви ли не имуностимулатори ,витамини ,чайове ..и нищо.. не помръдва резултата  :(,след 3 месеца лекуване  днес резултат ми е даже по-висок, IgM и JgG са положителни.
 :balk_144:

Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #6 -: Март 20, 2009, 12:02:20 pm »
Благодаря за съвета ognyana!Не знам кам кого да се допитам вече,не виждам нищо по-различно от това което съм пила.За сега си продържавам с CORIOLUS И SAMENTO.ognyana,чела съм много твои мнения и препоръки и виждам че и ти се бориш с гадния генитален херпес-аз също си го имам.Излиза винаги преди М или по време на М,може би тогава ми пада имунитета.Та страхливо искам да споделя,че този месец го няма!Дали тези добавки са ми помогнали не знам,но за мен това е чудо!!!!!До сега съм пила какво ли не,то не беше ISOPRINOSIN,VALTREX,ACIC,ACYCLOVIR ....
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #7 -: Март 20, 2009, 13:08:43 pm »
габи, аз съм много доволна от имунолозите в Центъра по паразитни болести в София. Сигурна съм, че ще намерят начин да ти помогнат.  :)

Лейла, не съм чувала за имунолози от Варна - само от Сф и Плевен.

Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #8 -: Март 20, 2009, 15:27:26 pm »
blue_sky ,кой имунолог от София ще ми препоръчаш,усещам че май ще се ходи в София.

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #9 -: Март 20, 2009, 18:52:33 pm »
Конкретно за имунолог в София не съм сигурна, че мога да препоръчам някого аз, така че ще чакаме Блу да се включи... За вирусолог може да поговориш поне пробно с проф. Дундаров, вече е пенсионер, обаче. Негови координати има в темичката за гениталния херпес.
Доц. Конова в Плевен, също, е добър избор.

Габи, на теб ще ти отговоря директно в темата за херпеса. Моля, те щом откриеш някаква полезна информация или ефективно лечение, споделяй тематично, наистина ще помогнеш много!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #10 -: Март 21, 2009, 13:18:33 pm »
Здравей Leila,какво пиеш за този вирус?Искам да ти споделя следното.На мен първо АГ ми беше изписала Isoprinosine.След като го пих 7 дена 3x1тб титрите ми бяха скочили от 460 на 760au/ml.Май от него ефекта беше никакъв.Но това е индивидуално за всеки.При мен IgM е отрицателно.
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #11 -: Март 21, 2009, 14:14:17 pm »
Здравей!!Пих имуностимулатори ( саменто ,алое вера)около 2 месеца ,пич вече 3-ти месец цетебе с цинк.
Обаче ,оказа се,че имам автоимунно заболяване -артрит,лекувам се в момента.А при автоимунните заболявания имуностимуланти не се пият и сега вече не знам как ще се боря с този вирус :( Мисля ,че заради тях се влошиха резултатите ми.

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #12 -: Март 21, 2009, 15:21:54 pm »
Здравейте! От моя опит знам, че цитомегаловируса е доста разпространен, но повечето от нас дори не знаят,че го носят. И двамата с мъжа ми го имаме, но това не попречи да забременея след инвитро и сега да се радваме на две здрави прекрасни слънчица. Важното е по време на бременността IgM да е отрицателно и да остане такова докрай, защото иначе може да доведе до увреждания на плода.А колкото до IgG, това са антитела и те показват,че организмът е бил заразен с вируса.Според мен когато пиете имуностимуланти,вие засилвате имунната си система,тя произвежда по-голям брой антитела и от там идва увеличението на IgG .Аз лично не съм пила никакви лекарства, а само периодично си правех изследвания за IgM.
Желая ви успех и без излишни притеснения :bighug:
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #13 -: Март 21, 2009, 15:56:08 pm »
Здравей HI!Искам да те поздравя за успеха ти и да Ви пожелая здраве и усмивки!И да те попитам по време на бременноста изследва ли IgG дали се променят стойностите,ако нарастват и IgM е отрицателно,какво следва?Благодаря! :D
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #14 -: Март 23, 2009, 15:27:01 pm »
По време на бременност съм пускала още 2 изследвания на IgM ,които бяха отрицателни и това е! IgG не сме следили, тъй като се знаеше,че ще бъде положително. С вирусолог и имунолог не съм се консултирала, защото изцяло се доверявах на екипа,при който правих инвитрото и следеше бременността ми.
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #15 -: Март 23, 2009, 16:00:39 pm »
Здравейте! Извинявайте, ако съм се забавила с отговора, но рядко поглеждам тук.
Аз съм ходила при имуноложките в "Малинов", но съм по-доволна от Центъра по паразитни и заразни болести. Ето ви страницата: http://www.ncipd.org/?page=5
Не искам да влияя на ничие мнение, затова няма да давам подробности. Ако някой иска, може да ми пише на лични.

Желая ви успех, момичета!   :grouphug:

Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #16 -: Април 01, 2009, 14:28:03 pm »
Здравеите,аз да се оплача ..направих консулт с инфекционист и..никакви опити за бебе поне една година,докато не се изчистя от този вирус.. :balk_144:
аз толкова месеци чаках да изминат след аборта и сега пак-"изчакайте".

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #17 -: Април 01, 2009, 18:50:51 pm »
Лейла, знам че чакането направо си е "гадно", но така е по-сигурно, нали  :bighug:
Моля те, за да бъдем полезни и на други, пусни координати на лекаря, който си открила и мнението си за него...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #18 -: Април 01, 2009, 19:54:26 pm »
Лекарката е д-р Герганова,работи в терапията( Варна),но има частен кабинет на ул.27 Юли.От общината като слезете надолу  към центъра втората пресечка надясно,там е ул.Макариополски,след около 300 метра почва ул. 27 Юли.
Тя  е специалист детски болести и инфекционист,ми беше препоръчана от гинеколога при който бях последно(д-р Крумовски).
Тя е на около 45 години ,млада е,поговорихме се дълго ,даже беше учудена колко много знам за този вирус ,и не само за него.Единственното лечение според нея е ганцикловир,в нейна практика имаше такива случаи с успешен финал именно с този препарат ,но е много токсичен със странични ефекти.Всъщност чух това ,което за мен не беше ново ,аз толкова изчетох все пак :)..единственно това че трябва да се изчака поне година за да се изчистя ..това беше  шок за мен.Изпрати ме да направя изследвания за черния дроб,понеже вируса засяга първо него,но всичко е наред ,изслед.са добри. Сега ще пия Биозин 2*1,Центрум,Изопринозин по схема ,след месец пак изследване и с този резултат при нея.

Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #19 -: Април 03, 2009, 14:42:09 pm »
Момичета ,здравейте!Изписаха ми Изопринозин за 30 дни 3 пъти по 2 хапчета всеки ден,струват ми се доста.. или?

*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #20 -: Април 05, 2009, 13:45:02 pm »
На мен втората терапия ми беше - 10 дни 3 пъти х 2; 10 дни по 5 таблетки разпределени в 3 приема; 10 дни х 3 в 3 приема х1; 10 дни х 2 таблетки... Количеството изопринозин се изписва обикновено според състоянието, заболяването и теглото... Терапията с имуномодулатори е по-продължителна.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #21 -: Май 14, 2009, 13:08:50 pm »
Здравейте ,мили момичета!!имам един въпрос..вчера бях на консултация при д-р Константинова(специалист-генетик във Варна)относно генетичните ми показатели..Видя ,че имам проблем с цитомегаловируса,предложи ми да се направи ДНК анализ на този вирус ,като се изпрати кръвна проба до София ,това ще ми струва около 70 лева с куриера.Въпроса ми е ..каква е разликата на изследването правено в обикновенна лаборатория(пак через кръвна проба) и тази ДНК анализ?

*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Как се преборихте с цитомегаловируса?
« Отговор #22 -: Юни 03, 2009, 17:21:01 pm »
Здравейте!От няколко месеца съм с Цитомегаловирус.Открихме го след имунологично изследване и повишени НКТ клетки.Оказа се че се дължи на гадния вирус.Точно,когато бяхме на крачка от инсеминация.Док ми каза ,че организма се преборва сам с него,но вече чакам 3 месец,а границите ми дори се повишиха в сравнение с предходния месец.Сега по своя инициатива пия Саменто за засилване на имунната система.Незная какво да предприема.
  Моля ви споделете своя опит.Предварително благодаря на всички,които се включат с отговор.Лек ден!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #23 -: Юни 04, 2009, 00:51:56 am »
Преместих въпроса на baby_galq тук. Мисля че ще и бъдете полезни.
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2009, 22:54:00 pm »
Здравейте,
Наскоро си пуснах изследвания за СМV и резултатите са
CMV IgM (Цитомегаловирус) NEGATIVE( - ) 0.329
Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Posit.

CMV IgG (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) >250.0
AU/mL до 15.0

Искам да попитам дава ли отражение високият IgG титър върху плода по време на бременност. Правила съм изследвания преди 3 години и IgG титърът е все така висок. Трябва ли да се излекува СМV в такъв случай
Благодаря,
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2009, 16:01:30 pm »
Здравей,Вилич!Резултатите ти показват,че в момента нямаш налична инфекция,а че си я прекарала в миналото.Това е добре, защото имаш изградени антитела и това не пречи на евентуална бременност.Единствено ако IgM e POSITIVE не е добре ,защото се получават усложнения.Има доста инфо в нета потърси.Желая ти всичко добро.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 16:04:26 pm от baby_galq »
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #26 -: Март 28, 2014, 21:24:20 pm »
Здравейте, бих искала да подновя темата относно Цитомегаловирус и желание за бебе

Имам цитомегаловирус с много висок титър IgG 500. Подути и болезнени лимфни възли на слабините, а също и стрептококи. В момента съм на изопринозн. Това което чета тук във форума - изопринозина май не е много ефикасен.Точно когато се решихме за още едно дете ми се стовари този вирус на главата. Оказва се, че неможело да се лекуват стрептококите и ЦМВ едновременно.  Дали е възможно изопринозина да се комбинира и с друг имуностимулатор. Моля ви, ако някой е имал този проблем нека сподели своя опит. Благодаря предварително.
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #27 -: Януари 05, 2015, 16:47:55 pm »
Aз също се интересувам от тази тема. Много съм изплашена, защото след 2 аборта ми откриха този коварен вирус, като извън норма ми е само IgG . Трябваше да премина през 3 месечно лечениe с Изопринозин (в ударни дози) и Имунобор. Очаквах да ми е по-добър резултата - но напротив - повишил се е с няколко единици. Изпаднах в паника, но според моя д-р Балтаджиева всичко ще е наред, щели сме да започнем ново лечение. Отчаях се напълно. Ако можете - дайте съвет, благодаря Ви предварително.  :?
*
Re: цитомегаловирус и желание за бебе
« Отговор #28 -: Януари 06, 2015, 16:34:34 pm »
Аз също ще следя темата.
Преди известно време за пръв път прочетох за цитомегаловирус и реших да се изследвам.
Резултатът ми беше IgG 237.3 EU/mL. Предстои ми АРТ-процедура и лекарят ме уверява, че няма място за тревога щом е стара инфекция :wink: