0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте мили мами. Дойде и моя ред да пиша в този раздел. Аз бих се радвала на каквито и да е съвети по повод храненето, коликите защото е само на 5 дни а вече така се напъва и зачервява че ми се къса сърцето. Кърмя го и след това го захранвам с HIPP понеже не му стига, в болницата го хранеха с тази марка и ние решихме да продължим на първо време така. Приемам съвети за всичко. Благодаря ви от сърце предварително.
DSC00102
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #1 -: Март 10, 2009, 15:02:54 pm »
Здравей. Според мен можеш да задаваш всичките си въпроси
в седмичната тема. Там винаги ще има кой да ти отговори.
Не разбрах какво конкретно те интересува, но за колики
има капки, Саб симплекс, Инфакол и т.н. Педиатъра ви също
може да ви препоръча.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #2 -: Март 10, 2009, 15:32:57 pm »
всяка седмица пускаме темичка на майките, в която пишем по всякакви въпроси, свързани с бебетата и децата. пиши там, ще те прочетат повече хора. ето линк към темата за тази седмица: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34591.0

там има майки, които са опитни в кърменето и ще ти помогнат да се научиш да кърмиш. трябва да се опиташ да махнеш добавката от адаптирано мляко и да осигуриш чрез кърмене достатъчно кърма за бебенцето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #3 -: Март 10, 2009, 17:26:33 pm »
Аз също смятам, че е добре да опиташ да махнеш добавката. Кърми на поискване, а не под час. Постепенно бебето само ще си направи режим и ще регулира производството на кърма.Не спирай нощното кърмене!
Аз като фен на д-р Бърди имам резерви към млякото на Хип специално в тази възраст. Можеш да смениш с Хумана, но се консултирай с педиатъра си.
За коликите аз давах Инфакол без особен ефект и Колийф, който мисля имаше ефект.
Здраво и щастливо бебе. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #4 -: Март 10, 2009, 23:47:51 pm »
Моята дъщеря,пък тотално отказа Хумана.В родилния дом я захраниха с Фризолак, от който получи страхотен запек. Реших да и сменя АМ. Опитът ми с Хумана беше плачевен. Изяде 10 мл и тотално го отказа. Даже направих експеримент/за да разбера дали наистина е от АМ/ едно шише Хумана, едно Лактана. Хуманата я плюеше, Лактаната си я хапва с кеф.
Честно казано, моето мнение е, че вече няма кой знае каква разлика между различните АМ. А  пък и Бърди беше казал някъде, че щом нещо понася добре на бебето то няма нужда да се експериментира :wink:
Около мен всички, които ползват розовия ХИПП са доволни.
Но White e права, че ако успееш да махнеш добавката ще е добре.
За коликите ползвах Lefax, Еспумизан, Инфакол. Може би Еспумизана действаше най добре.

Единствено което бих те посъветвала/защото аз откачих първия месец/ е да не се притесняваш ако бебчето яде по малко, от това което са ти казали. Малката ядеше едвам по 60 мл., когато трябваше да яде по 100мл. Няма да ти казвам какви нерви изхабих. Накрая се оказа, че си е качила 1 кг за месец. Тва малко встрани от темата ама аз да споделя... :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #5 -: Март 11, 2009, 00:45:57 am »
Аз като фен на д-р Бърди имам резерви към млякото на Хип специално в тази възраст.

аз не знам откъде Бърди има резерви към млякото на Хип, като не го познава?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Имаме си в къщи новородено, моля за съвети.
« Отговор #6 -: Март 11, 2009, 16:43:00 pm »
Valyoka, постепенно започни да намаляш АМ. Така кърмата ще ти се увеличи. Може да ти се стори, че освен да кърмиш нищо друго не правиш. Това да не те притеснява. Само следи дали бебето има достатъчно напишкани пелени.
Ако не му стига млякото - слагай го по-често на гърдата. До наколко дни всичко ще си дойде на място.
В началото е трудно, но след като станете тандем става много лесно. Ела да ни видиш нас сега - цокаме от всякаква поза  :lol:.